Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3008 Завдання для контрольних робіт, Варіант 1, Мікроекономіка, КНУ ім. Шевченка

Завдання для контрольних робіт, Варіант 1, Мікроекономіка, КНУ ім. Шевченка

« Назад

Завдання для контрольних робіт

І варіант

Задача 1. Функція попиту населення на товар:  . Функція пропозиції: , де QD - обсяг попиту, млн. шт. в рік; QS - обсяг пропозиції, млн. шт. в рік; Р - ціна товару, гр. од.

а) Визначте рівноважні ціну і обсяг продажу.

б) Якщо ціна даного товару знизилась на 10 гр. од., що буде спостерігатися на ринку: надлишок чи дефіцит? Розрахуйте його.

в) Припустимо, що на даний товар вводиться акцизний збір у розмірі 10% від ціни товару. Розрахуйте рівноважні ціну та обсяг продажу, загальну суму податкових надходжень до бюджету, а також зміну надлишків виробника і споживача.

г) Припустимо, що товар дотується із бюджету в розмірі 5 гр.од. від ціни товару. Розрахуйте надлишок споживача після введення дотації і величину витрат з бюджету на введення дотації.

 

Задача 2. Якщо крива попиту на арахіс визначається формулою Q=20000-5P, де Q – обсяг продукції в т, а Р – ціна в дол., яким буде коефіцієнт еластичності попиту при Р = 800 дол.

 

Задача 3.Заповніть пропуски в таблиці для підприємства, що купує необхідні йому ресурси і реалізує свою продукцію на конкурентному ринку. Ціна одиниці продукції підприємства - 3 гр.од.

Кількість

змінного

ресурсу

(в одиницях)

Сукупний продукт

Граничний продукт

Сукупний дохід гр.од.

Гранична доходність ресурсу, гр.од.

1

2

3

4

5

6

7

12

......

......

......

......

40

......

12

10

......

......

......

2

......

......

......

90

......

......

......

......

......

......

......

15

......

......

0

 

Задача 4. У набір споживача входять два товари: пиво і раки. Загальна корисність характеризується такими даними: 

Кількість кухлів пива

1

2

3

4

5

6

Загальна корисність

10

18

24

28

31

33

Кількість раків

10

20

30

40

50

60

Загальна корисність

7

13

18

22

25

27

Ціна одного кухля пива дорівнює 10 дол., ціна одного рака - 50 центів. Загальний дохід споживача, що витрачається на пиво і раки становить 25 доларів. Яку кількість кухлів пива і раків купує раціональний споживач у стані рівноваги?

 

Задача 5. Функція загальних витрат акціонерного товариства має вигляд:.

Визначте витрати FC, VC, ATC, AFC, AVC, MC, як функції від Q. При якому обсязі виробництва АТС досягають мінімуму? Зобразіть ситуацію графічно та розрахуйте всі види витрат.

 

Задача 6. В галузі з досконалою конкуренцією функція кожної фірми має вигляд ТС=Q3–4Q2+8Q. Галузева функція попиту дорівнює QD=2000–100Р.

Визначити рівноважну комбінацію ціни і випуску в галузі, а також кількість фірм у галузі у довгостроковому періоді.

 

Задача 7. Фірма-монополіст виробляє товар в умовах, коли ринковий попит задається рівнянням: Qd = 10 – P, де Qd – обсяг попиту, P – ціна продукту. Її сукупні витрати виробництва складають: TC= 4Q, де TC – сукупні витрати, а Q – обсяг попиту. Визначте чисті втрати суспільства від монополії на даному ринку (Харбергеровський трикутник) та оцініть їх величину.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!