Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 2690 Завдання до практичної роботи 7 на тему Колаж з портретом, Комп'ютерна графіка

Завдання до практичної роботи 7 на тему Колаж з портретом, Комп'ютерна графіка

« Назад

Практична робота 7 на тему Колаж з портретом

Мета роботи: Ознайомлення з основними інструментами ретушування зображень та створення фотогалереї.

Завдання. Створити колаж з 3-4 фотографій. Причому одна з них - портрет.

 1. Перевірити розміри всіх фотографій і, якщо це необхідно, привести їх розміри до загального.

 2. Провести технічну обробку (обрізання, поворот і ін.).

 3. Накласти фонові зображення так, щоб одне плавно переходило в інше.

 4. Виділити людину.

 5. Перенести портретне зображення у створений фон.

 6. Кожен прошарок перевірити на відповідність тонового і кольорового діапазону.

 7. Прибрати артефакти із зображень.

 8. Зберегти результат у файлі з ім’ям «Lab7». 

Поради з виконання:

 • визначте композиційний центр - те місце, де знаходитиметься головний об'єкт. У цій роботі в композиційному центрі, поза сумнівом, повинне знаходитися обличчя людини;

 • об'єктів повинно бути стільки, скільки потрібно, щоб передати ідею зображення; Будь-який об'єкт повинен братися під сумнів: а навіщо він тут потрібний? Якщо відповіді на це питання немає - сміливо прибирайте його з малюнка;

 • продумайте сюжет зображення, а потім творите, але не навпаки;

 • підберіть розмір нового зображення, виходячи з розмірів початкових фотографій;

 • для створення плавного переходу від одного фонового зображення до іншого скористайтеся режимом швидкої маски;

 • щоб виділити таке складне зображення як волосся, можна використовувати канали зображення, скопіювавши і відредагувавши один з відповідних каналів;

 • чим ближче об'єкт, тим він здається "головніше". Ефекту заднього плану легко добитися чіткішим промальовуванням основного предмету і деяким розтушовуванням другорядних об'єктів. 

Нагадування:

 • якщо ви хочете створити достатньо правдоподібний монтаж, використовуючи вставку частин зображення з інших, врахуйте, що у об'єкта, що вставляється, не повинно бути жорстких країв (контурів). Краї при вирізуванні можна пом'якшити, використовуючи розтушовування (Select / Feather), або після вставки акуратно пройтися по краях тонким пензликом інструменту "Размытие" (Blur);

 • зберігайте роботу в процесі і після закінчення у внутрішньому форматі редактора. 

Підказки:

 • підберіть відповідні фотографії;

 • якщо потрібно створити плавний перехід від одного об'єкту до іншого або контурне виділення дуже складної форми, найбільш простій і швидкий спосіб зробити це - використовувати режим швидкої маски. Перш ніж увійти до цього режиму, зазвичай створюють приблизну область виділення простими інструментами. Перейшовши в режим швидкого маскування, ви дістанете можливість уточнити деталі. Слід зазначити: етап попереднього виділення не обов'язковий;

 • виділена область в режимі швидкої маски за умовчанням представляється у вигляді плівки світло-червоного кольору. Прозорі області показують невиділену частину. Відтінки червоного зададуть ступінь виділення пікселів в зображенні. Змінити настройки за умовчанням режиму швидкої маски (наприклад, якщо у вас малюнок містить багато відтінків червоного кольору) можна командою додаткового меню Quick Mask Options (Параметры быстрой маски). Всі зміни в цьому режимі відносяться безпосередньо до виділення і не торкнуться самого зображення.

Для того, щоб видалити частину виділення, досить закрасити піксели білим кольором за допомогою будь-якого інструменту. Щоб видалити частину виділення - закрасити чорним (на екрані відображатиметься червоний колір). При розфарбовуванні півтонами сірого ви додасте частково виділені області;

 • у режимі швидкої маски вам доступні будь-які інструменти і команди програми;

 • при поверненні в стандартний режим (через панель інструментів або натиснувши клавішу Q повторно) ви побачите відредаговану область виділення.

 • щоб злити разом дві фотографії, не виділяючи на них одиночні об'єкти (створити плавний перехід з однієї в іншу), скористатися режимом швидкої маски і інструментом градієнт. Вибрати одну з фотографій, перейти в режим швидкої маски і залити всю область лінійним градієнтом від чорного до білого в горизонтальному напрямі.

 • повернутися в стандартний режим редагування. Перед вами виділення, велика частина якого невидима, оскільки піксели відтінками градієнта виділені частково (піксели, виділені менш ніж на 50%, не відображаються на екрані у вигляді виділеної області).

 • вставити отримане виділення в іншу фотографію.

Окрім основних каналів, які безпосередньо формують зображення, можуть бути створені додаткові, - що не впливають на сам малюнок і зберігають інформацію про виділені області. Канали можна редагувати, застосовуючи при цьому абсолютно всі інструменти малювання, фільтри, команди тонової корекції і ін. Додаткові канали часто називають маскою або альфа-каналами.

При виконанні цієї роботи використовуємо колірний канал для створення виділення, оскільки волосся виділити іншим способом нам навряд чи вдасться. Відкриємо палітру Канали (Channels) і вивчимо їх по черзі. Треба вибрати канал, на якому найчіткіше волосся відрізняється від фону. І скопіювали його в новий, перетягнувши мишкою початковий канал на кнопку у вигляді листка паперу (новий канал). Після цього починаємо обробляти цей канал.

Хоча білі області каналу відповідають виділеним пікселам, чорні - невиділеним, сірі - частково виділеним пікселам (чим темніше відтінок сірого, тим більше ступінь виділення, чим світліше - тим менше), в даному випадку зручніше зробити контур чорним, а фон білим.

Для цього збільшимо контрастність зображення. За допомогою інструментів "Осветлитель", "Контраст" і "Губка" (Sponge) підсилимо слабо виражені темні області, освітлимо світлі.

Фігура повинна бути вся закрашена чорним, волосся повинне добре виділятися, все останнє повинно бути закрашене білим. Якщо у Вас вийшли жорсткі межі, застосуйте слабке розмиття по Гаусу (Filter / Blur / Gaussian blur).

 • Поверніться в канал RGB і завантажте створене виділення. Потім інвертуйте виділення (нам потрібна фігура людини, а не виділений нами фон). Перенесіть виділену область в підготовлене зображення, якщо необхідно - змінить трансформацією його розміри (не спотворте пропорції - нічого не немає гірше, ніж дивитися на витягнуту неакуратною рукою особу на фотографії).

 • Щоб монтаж виглядав єдиним цілим, скористайтеся настройкою тонової і колірної корекції для кожного прошарку.

 • Дрібні дефекти зображення, фонів (тріщина на стіні, папірець в траві або на асфальті, калюжа на дорозі і дріт на тлі будинку) особливо текстур успішно виправляються за допомогою інструменту "Штамп" (Stamp).

 • Інструментами Healing Brush (Исправляющая кисть) і Patch (Заплата) прибрати дрібні похибки на обличчі і тілі.

 • Досвід показує, що інструмент Healing Brush дає кращі результати при використанні жорсткого пензлика невеликого розміру. Габарити пензлика повинні трохи перевищувати розміри дефекту. Короткі мазки мають перевагу перед довгими в більшості практичних ситуацій. 

Література [1], [3], [4], [5], [9], [10], [11], [12], [13].

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!