Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 2689 Завдання до практичної роботи 6 на тему Ретушування портретів та створення фотогалереї, Комп'ютерна графіка

Завдання до практичної роботи 6 на тему Ретушування портретів та створення фотогалереї, Комп'ютерна графіка

« Назад

Практична робота 6 на тему Ретушування портретів та створення фотогалереї

Мета роботи: Ознайомлення з основними інструментами ретушування зображень та створення фотогалереї.

Завдання 1. Робота з інструментами ретуші.

1. Відкрити фото літньої людини. На обличчі помітні глибокі морщини та пігментні плями, колір яких відрізняється від основного кольору обличчя.

2. Для вилучення з портрету невеликих плям використовується інструмент Spot Healing Brush Tool  . Він автоматично заміщає дефектний фрагмент шкіри малюнком узятим з прилеглих областей. Необхідно підібрати діаметр пензлика так, щоб він ідеально співпадав з площею дефектної поверхні після чого клацнути в цьому місці по зображенню. Spot Healing Brush Tool не завжди коректно усуває дефекти зображень, наприклад в місцях дуже близько розташованих до одягу.

Щоб усунути такі дефекти можна скористатися інструментом Healing Brush Tool. Для використання цього інструменту необхідно вказати місце на зображенні звідки братиметься малюнок для закриття проблемної ділянки. Натиснути клавішу ALT, утримуючи її клацнути за зразком, а потім відпустити і клацнути по дефектній області.

Якщо і це не допомагає – використайте інструмент  .

За допомогою інструментів   та   можна усувати зморшки на обличчі. Проте для довгих зморшок зручніше використовувати інструмент ретушування Patch Tool (Заплатка). Потрібно обвести зморшку, а потім клацнувши в середині виділення перетягнути область на гладку поверхню шкіри. Перемикач при цьому повинен бути встановлений в положення Source (рис. 1).  

Рис. 1. Параметри інструменту ретушування Patch Tool

За допомогою інструменту   можна також приховати запалу старечу шию. Для цього потрібно виділити темну область і пересунути виділення на світлішу ділянку шиї. Якщо при цьому контур вставленої ділянки сильно відрізняється від основного зображення це можна виправити за допомогою Healing Brush Tool  .

3. Зберегти портрет у файлі з ім’ям «Pract6_1».

Ретушування це дуже складний процес що вимагає комплекстного підходу, потрібно зберігати роботу на різних етапах. Кращі результати можна отримати комбінуючи різні методи обробки зображень. Будь-які зморшки можна видалити використовуючи інструменти Patch Tool   та Healing Brush Tool   проте якщо перестаратися особа може прийняти неприродний вигляд. Видаляти зморшки слід дуже обережно. Особа без зморшок виглядатиме неправдоподібно і натягнуто. Окрім цього видаливши деякі зморшки можна позбавити людину характерних для неї рис обличчя і вона не буде на себе схожа.

Завдання 2. Робота з різними режимами змішування.

1. Відкрити фото літньої людини.

2. Створити новий прошарок з сірим кольором. У вікні створення нового прошарку встановити режим змішування Soft Light. Встановити прапорець Fill with Soft-Light-neutral color (50 gray), щоб прошарок був залитий сірим кольором (рис. 2). 

Рис. 2. Параметри вікна створення нового прошарку

3. Вибрати колір переднього плану білим. Активувати інструмент пензлик, зменшити непрозорість приблизно до 15% і пройтися по зморшках роблячи їх світлішими. Щоб побачити різницю відключити відображення верхнього прошарку, а потім знову включити. Відразу буде помітно які зморшки ще не оброблені. За допомогою цього методу зморшки не зникли з лиця, але впадають в очі менше завдяки чому людина почала виглядати молодше.

4. Зберегти портрет у файлі з ім’ям «Pract6_2».

Завдання 3. Ретушування зображень з використанням інструменту History Brush.

1. Відкрити портрет який потрібно поліпшити.

2. Встановити фільтр Filter / Blur / Gaussian Blur… . Настройки цього фільтру залежать від фотографії. Якщо ретушуєте портрет чоловіка необхідно встановити радіус розмиття від 15 до 30, якщо обробляєте обличчя жінки то це число потрібно встановити в діапазоні від 30 до 60 pixels. Використовуватимемо інструмент History Brush для поліпшення шкіри особи.

3. Повернемося до початкової фотографії і за допомогою інструменту History Brush додамо на неї фрагменти розмитого зображення. Для цього встановити відмітку   на палітрі History (рис. 3). 

Рис. 3. Встановлена відмітка на палітрі History

4. Повернутися в палітрі History на одну операцію назад або використовуйте комбінацію клавіш Ctrl + Z. Активуйте інструмент History Brush або натисніть клавішу Y.

5. Встановити режим змішування пензлика Darken, зменшити значення непрозорості до 30. Пройтися пензликом по шкірі усуваючи зайвий блиск. Змінити режим змішування пензлика на Lighten і продовжити ретушувати зображення. У такому режимі змішування поліпшується фактура шкіри, вона стає гладшою і привабливішою. Уникайте ділянки зображення де є дрібні деталі. Для кращого результату комбінуйте всі способи ретушування.

6. Зберегти портрет у файлі з ім’ям «Pract6_3».

7. Порівняти методи ретушування.

Завдання 4.  Підготовка зображення до друку у фотолабораторії.

1. Відкрити потрібну фотографію, наприклад, використаємо вбудований браузер (натиснути на кнопку ), вибрати потрібну теку і фотографію та перетягнути її на робочий стіл Photoshop).

2. Змінити розміри фотографії (Image / Image Size…). По вимогах фотолабораторії стосовно цифрової фотографії роздільна здатність фото повинна складати 300 pixels на дюйм. Найбільш популярний формат друку фотографії 10х15 см (2 до 3).

3. Встановити ширину (висоту) фотографії 10 (15) см, роздільну здатність 300 pixels.

4. Включити лінійки View / Rulers. Якщо натиснути правою клавішею на лінійку, то можна змінити одиниці вимірювання (встановити сантиметри).

5. Скористатися інструментом кадрування Crop Tool   і виділити область так, щоб вона займала 10 на 15 см. Пересунути кадр таким чином, щоб виявилася виділеною та частина зображення яку потрібно надрукувати і натиснути Enter.

6. Зберегти зображення у файлі з ім’ям «Pract6_4».

Завдання 5. Створення фотогалереї.

1. Виконати команди File / Automate / Web Photo Gallery .

2. Вибрати стиль "галереї" з меню Styles.

3. Відредагувати параметри кожної вкладки в спливаючому меню Options. Вони визначають кінцевий вигляд Web-галереї. Наприклад, у вкладці Banner ввести ім'я фотографа (Photographer) і дату (Date), коли були отримані зображення (або поточну дату). У полі Site Name визначити заголовок галереї.

4. Якщо потрібно, щоб кожна мініатюра мала підпис, встановити у вкладці Gallery Thumbnails прапорець Use Filename as Caption (Использовать имя файла как подпись).

5. Кнопки Source і Destination використовуються для вказівки теки, що містить всі зображення, а також теки, в яку будуть поміщені всі кінцеві файли. При потребі пошуку усередині вкладених тек, встановитипрапорець Include All Subdirectories (Включить все вложенные папки).

6. Після клацання на кнопці OK Photoshop обробляє кожне зображення в теці(ках) і зберігає їх якJPEG-файли. Кінцеві результати знаходяться в трьох теках – для мініатюр, для великих версій зображень і для сторінок HTML-кода, за допомогою яких виводяться великі версії зображень, плюс два інших текстових файлу.

Підказка. Спочатку підрахуйте картинки. Якщо необхідно використовувати стилі Simple або Table, то треба спочатку порахувати файли зображень в теці Source в зв’язку з тим, що Photoshop просить ввести кількість стовпчиків (Column) і рядків (Row) для галереї мініатюр. Якщо в теці 13 зображень, а введено 3 стовпці і 4 рядки, то програмі доведеться створити другу сторінку з однією мініатюрою. В даному випадку треба вибрати іншу компановку, наприклад 4 на 4. 

Література [1], [3], [4], [5], [9], [10], [11], [12], [13].

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!