Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 2688 Завдання до практичної роботи 5 на тему Створення композицій та корекція зображень, Комп'ютерна графіка

Завдання до практичної роботи 5 на тему Створення композицій та корекція зображень, Комп'ютерна графіка

« Назад

Практична робота 5 на тему Створення композицій та корекція зображень

Мета роботи: Ознайомлення з основними засобами створення композицій та корекції зображень.

Завдання 1. Створити композицію «Пори року» в якій будуть плавно змішані зображення 4-х прошарків «Весна», «Літо», «Осінь» та «Зима». Зберегти композицію у файлі з ім'ям «Pract_5_1».

1. Розташувати в різних прошарках фотографії природи навесні, літом, осінню і зимою.

2. Вибрати прошарок «Весна», виконати команди Layer / Layer Mask / Hide All (Слой – Добавить маску слоя – Скрыто все). Прошарок «Весна» зник, тому що ми додали маску яка приховує весь прошарок.

Вибрати інструмент «Градиент», в списку градієнтів вибрати чорно-білий градієнт (перехід від кольору переднього плану до кольору заднього плану). Двічі клацнути на зразку, встановити покажчик миші на зображенні, натиснути ліву кнопку миші і вказати напрям градієнта. Створено маску, яка переходить з білого кольору в чорний. Там де білий колір - прошарок видно, там де чорний – прошарку не видно. Маску можна поміняти вказавши напрям градієнта знову.

3. Вибрати прошарок «Літо» і повторити всі дії як і для прошарку «Весна».

4. Аналогічно виконуємо всі операції і для прошарку «Осінь».

5. Створено маски прошарків з плавними переходами прозорості. Якщо композиція не влаштовує можна відредагувати зображення градієнтів на масках прошарків. Для цього перейти на прошарок «Весна», вибрати вкладку Channels (Каналы) і клацнути на рядку Весна Mask (Весна Маска) (рис. 1). Тепер можна малювати на цьому прошарку змінюючи його і добиваючись необхідної прозорості. Аналогічно при необхідності відредагувати інші прошарки. 

Рис. 1. Вкладка Channels (Каналы)

Результат зображено на рис. 2. 

Рис. 2. Композиція «Пори року»

Завдання 2. Створити рамку до фотографії, що збережена у файлі «Pract3_5».

І-й спосіб: Спочатку створити паспарту білого кольору, потім рамку темно-зеленого кольору.

1. Вибрати потрібні кольори.

2. Вибрати інструмент зміни розмірів полотна (Alt + Ctrl + C). Встановити для паспарту (білої облямівки) розмір, наприклад, 10 pixels. Вибрати колір переднього плану – білий.

3. Повторити дії встановивши розмір рамки, наприклад, 60 pixels і вибравши колір заднього плану, наприклад, темно-зелений колір.

4. Зберегти зображення у файлі з іменем «Pract5_2_1».

ІІ-й спосіб:

1. Відкрити файл «Pract3_5».

2. Створити копію прошарку. Під копію прошарку із зображенням підкласти ще один прошарок. Відключити перший прошарок.

3. Збільшити розміри полотна. Вважається, що органічно виглядатиме рамка шириною 10-20% від суми висоти і ширини картини. У вікні «Размер холста» вибрати одиниці вимірювання pixels, відключити галочку відносних розмірів і вирахувати 10-20% від суми висоти і ширини картини (1600+1200=2800. 10% від 2800 дорівнює 280). Отже ширина рамки повинна бути в інтервалі від 280 до 560 pixels. Встановлюємо галочку відносні розміри і вводимо ширину рамки 280.

3. Залити отриманий прошарок білим кольором. Фон для створення рамки готовий

4. Використати інструмент «Стиль слоя». Для виклику бібліотеки стилів двічі кликнути по прошарку, вибрати вкладку перегляд стилів і потрібний стиль.

5. Для зміни кольору вибрати інструмент «Color Overlay» (Цвет) і змінити колір на більш відповідний (наприклад, темно-коричневий).

6. Зберегти зображення у файлі з іменем «Pract5_2_2».

Результат зображено на рис. 3. 

Рис. 3. Рамка з фотографією «Картина»

Завдання 3. Редагування фотографій – вилучення невеликих предметів з зображення.

1. Відкрити фото на якому є зайві невеликі предмети, які необхідно вилучити.

2. Збільшити потрібну частину зображення. Вибрати інструмент Clone Stamp Tool (Клонирующий штамп)  . Встановити потрібний діаметр пензлика, режим нормальний, непрозорість 100%, нажим – 100% , встановити прапорець Aligned (Выравнивание).

3. Вибрати область клонування: натиснути і утримувати клавішу ALT та клацнути мишкою недалеко зображення, яке необхідно убрати, наприклад, зліва.

4. Почати закрашувати зображення, зображення пропадає, на нього накладається зображення, яке береться з того місця куди вказує + поруч з покажчиком миші. При потребі натиснувши клавішу ALT та змінити область клонування.

5. Зберегти зображення у файлі з іменем «Pract5_3».

Завдання 4. Редагування невірної передачі кольорів.

Відкрити фотографію з невірно зображеними кольорами.

Для порівняння 2-х різних методів корекції кольорів створити копію прошарку.

1. Скористатися самим простим способом виправити передачу кольорів – використати автоматичне налагодження рівнів Image / Adjustments / Auto Levels. Проте дуже часто ця команда не дає потрібного результату. Для порівняння відключити прошарок.

2. Перейти на нижній прошарок і скористатися ручною настройкою рівнів Image / Adjustments / Levels… У вікні настройки рівнів показана гістограма, що відображає характер кольорів на зображенні. Для кожного каналу зображення гістограми своя.

Щоб правильно підібрати положення повзунків найсвітлішої і найтемнішої крапки змінюйте їх положення, утримуючи клавішу ALT. Повзунки потрібно встановити там, де на однотонному зображенні почнуть з'являтися точки іншого кольору. Виконайте цю операцію в кожному каналі.

3. Зображенню не вистачає контрасту. Використайте інструмент Image / Adjustments / Brightness / Contrast. Поекспериментуйте з нижнім повзунком і виберіть найбільш відповідне положення.

4. Зберегти зображення у файлі з іменем «Pract5_4».

Завдання 5. Корекція старих фото.

Відкрити стару вицвілу фотографію.

Кольори можна відредагувати таким же чином як і в попередньому завданні або скористатися вибором білої та чорної крапок за допомогою піпеток.

1. За допомогою інструменту Image / Adjustments / Levels… відкорегуйте фотографію. За допомогою піпеток   можна точно налагодити передачу кольорів. За допомогою однієї піпетки вказати найяскравішу область на зображенні, за допомогою іншої – найтемнішу область.

2. Якщо визначити темну область і білу область важко можна скористатися наступною послідовністю команд:

  • створити коректуючий прошарок Threshold, з фотографії зникли півтони і вона стала чорно-білою;

  • пересунути повзунок (рис. 4) вліво до того положення поки не стануть з’являтися перші чорні крапки. Натиснути ОК. Натиснути   та утримуючи клавішу SHIFT вказати одну з чорних точок; 

Рис. 4. Вікно коректуючого прошарку Threshold

  • двічі клацнути на  , перемістити повзунок вправо і так само визначити найяскравішу точку;

  • відключити відображення коректуючого прошарку;

  • відкрити вікно налагодження рівнів Image / Adjustments / Levels… Вибрати піпетку яка визначає чорну точку і щелкунути всередині першої відмітки. Аналогічно вибрати білу крапку. Кольори на фото істотно поліпшилися.

Література [1], [3], [4], [5], [9], [10], [11], [12], [13].

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!