Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 2685 Завдання до практичної роботи 2 на тему Робота з прошарками та виділенням, Комп'ютерна графіка

Завдання до практичної роботи 2 на тему Робота з прошарками та виділенням, Комп'ютерна графіка

« Назад

Практична робота 2 на тему Робота з прошарками та виділенням

Мета роботи: Ознайомлення з основними засобами виділення об’єктів, керування прошарками.

Виділення зображення

Виділення  за допомогою фігур.

Для того щоб виділити якусь частину зображення за допомогою прямокутника або кола необхідно:

- на панелі інструментів обрати «Прямоугольная область»   або натиснути клавішу «М»;

- щоб зняти виділення треба натиснути CTRL+D.

Виділення за допомогою інструменту «Лассо».

Є три види лассо: лассо, магнітне лассо та прямолінійне лассо.

Лассо – натиснувши та утримуючи ліву клавішу миші обвести необхідну частину зображення. Щоб завершити виділення треба замкнути коло або фігуру двічі швидко клацнувши на ліву кнопку миші.

Прямолінійне лассо – натиснувши ліву клавішу обвести зображення. Завершення обведення відбувається таким же самим способом як і у ласо.

Магнітне лассо – натиснувши на ліву клавішу миші обвести навколо потрібного фрагменту зображення. Цей метод допомагає виділити зображення більш коректно ніж попередні.

За допомогою кнопок на панелі інструментів (рис. 1) можна скорегувати (додати/відняти) виділене зображення. 

Рис. 1. Кнопки панелі інструментів виділення об’єктів

Виділення за допомогою маски.

Натиснути клавішу Q або на панелі інструментів натиснути на піктограму  . За допомогою пензлика замалювати потрібну частину зображення (виділяється прозорим червоним кольором). При помилці можна скористатися ластиком   для корекції замальованої частини зображення.

По завершенні малювання, необхідно натиснути клавішу Q або знову натиснути на зображення   на панелі інструментів.

Збереження зображення.

Для збереження зображення з усіма прошарками необхідно натиснути CTRL+SHIFT+S або Файл\Сохранить как… обрати теку, ввести назву файлу, обрати потрібний формат, як правило за замовченням стоїть формат PSD.

PSD – власний формат Photoshop. Зберігає стан проекту, а саме інформацію про прошарки зображення, спосіб їх змішування, прозорість тощо. Файли мають великий розмір.

TIFF – дозволяє максимально точно зберегти підготовлений проект. Містить не тільки пікселі але і таку інформацію як колір, яскравість, щільність розміщення крапок при друку, а також може зберігати інформацію про наявність прошарків зображення. Часто використовується в поліграфії.

BMP – точковий малюнок. Зображенням є деякий масив пікселів в якому кожна крапка має свій колір. Файли збережені в цьому форматі мають великий розмір, добре стискаються архіваторами. Втрати якості незначні.  Використовується не часто, оскільки поступається формату TIFF.

JPEG – файли збережені в даному форматі мають невеликий розмір і достатньо високу якість. Формат JPEG призначений для збереження повнокольорових реалістичних фотозображень.

GIF – стандарт GIF використовується в документах HTML тільки для відображення бізнес-графіки: діаграм, логотипів, кнопок, розділових ліній, інших елементів оформлення сторінки. У GIF файлах є можливість застосовувати анімацію, тобто зберігати кілька картинок, задавши час показу кожної.

PNG – забезпечує високу якість графіки та прийнятні розміри файлів. Зображення може зберігатися як у реальних кольорах, так і в 256-колірній GIF-палітрі.

Завдання 1. Створити зображення казкового або "фантастичного" персонажа з різних об'єктів.

  1. Підібрати кілька різних фотографій.

  2. Створити нове зображення з такими ж розмірами, як і у початкового (або трохи більше). Залити фон нового зображення неяскравим, достатньо нейтральним кольором.

  3. По черзі виділяти потрібні об'єкти з фотографій інструментами виділення і перетягувати (копіювати) в нове зображення.

  4. Розподілити їх на аркуші, зробити дублікати деяких з них і їх трансформацію.

  5. До прошарків застосувати різні режими змішування (рис. 2).      

Рис. 2. Команди режимів змішування 

  1. Зберегти файл під іменем «Pract2» у різних форматах: PSD, TIFF, BMP,JPEG, GIF.

  2. Переглянути та визначити відмінності проектів, що збережені у різних форматах.

  3. Відкрити файл «Pract2.psd» та попрацювати з командами об'єднання прошарків: Merge Down (Объединить с нижним слоем), Merge Visible (Объединить видимые слои), Flatten Image (Объединить все слои).

  4. Зберегти файл під іменем «Pract2_1» у цьому ж форматі.

Завдання 2. Підібрати рамку для фотографії та вставити в рамку фото (своє, мами, сестрички тощо).

Зберегти файл під іменами «Pract2_3.jpg» та «Pract2_3.psd».

Література [1], [3], [4], [5], [9], [10], [11], [12], [13].

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!