Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 2670 Завдання до практичної роботи 24-25 на тему Практичне використання MS Excel, ПУЕТ

Завдання до практичної роботи 24-25 на тему Практичне використання MS Excel, ПУЕТ

« Назад

Практична робота 24-25 на тему Практичне використання MS Excel

Створити книгу MS Excel для нарахування заробітної плати педагогічним працівникам школи за наступною (спрощеною) методикою:

 • нарахування виконується у відповідності з посадою, кваліфікацією та кількістю відпрацьованих годин
 • з нарахованої суми заробітної плати утримуються прибутковий податок (13%) та внесок у пенсійний фонд (1% від суми до 200грн.; 2% від суми що перевищує 200грн.).

Книга повинна мати наступні аркуші:

1. Аркуш «Довідники» (рис. 1) 

Рис. 1. Приклад заповнення довідників

2. Аркуш «Список педагогічних працівників» (рис. 2) 

Рис. 2. Приклад заповнення аркушу «Список педагогічних працівників»

3. Аркуш «Нарахування» (рис. 3) 

Рис. 3. Приклад заповнення аркушу «Нарахування»

4. Аркуш «Впорядкування» (рис. 4) 

Рис. 4. Приклад заповнення аркушу «Впорядкування»

5. Аркуш «Фільтри»

5.1. Автофільтр  (рис. 5) 

Рис. 5. Приклад використання автофільтру

5.2. Розширений фільтр (рис. 6) 

Рис. 6. Приклад використання розширеного фільтру

6. Аркуш «Підсумки» (рис. 7) 

Рис. 7. Приклад заповнення аркушу

7. Діаграми (кілька діаграм та графіків на окремих аркушах) (рис. 8)

Рис. 8. Приклад заповнення аркушу

Порядок виконання роботи;

 • першими повинні бути створені аркуші «Довідники», «Список педпрацівників» та «Нарахування». Інформація на наступні аркуші переноситься з аркуша «Нарахування» шляхом копіювання значень та форматів. Кількість рядків у таблицях довідників повинна бути не менше 5, у всіх інших не менше 20.

 • значення в стовпчиках «№ з/п» у всіх таблицях повинні обчислюватись за формулами при наявності інформації у відповідному рядку.

 • аркуш «Довідники». Клітинки в стовпцях «Назва посади», «Ставка», «Назва кваліфікації» та «Погодинна ставка» заповнюються довільними значеннями.

 • аркуш «Список медпрацівників». Довільними значеннями заповнюються клітинки в стовпцях «Прізвище», «Ім’я», «По батькові», «Дата народження», «Дата прийняття на роботу», «Стаж до прийняття». Значення в клітинках стовпців «Посада» та «Кваліфікація» повинні вводитися з перевіркою (Данные / Проверка) згідно відповідних списків аркуша «Довідники». Всі інші значення повинні обчислюватись за формулами. При написанні формул рекомендується використовувати функції ЧСтрок(), Если(), ВПР(), ЛевСимв(), Год(), Сегодня().

 • аркуш «Нарахування». Довільні значення на цьому аркуші можуть бути введені тільки в клітинки стовпчика «Відпрацьовано годин». Значення в клітинках стовпчика «Прізвище та ініціали» вводяться з перевіркою згідно списку із аркуша «Список педпрацівників». Значення у всіх інших клітинках обчислюються за відповідними формулами. Місяць та Рік нарахування повинні вводитися із перевіркою згідно списків.

 • аркуш «Впорядкування». Інформація на цьому аркуші є копією інформації з аркуша «Нарахування». Впорядкування необхідно виконати за двома довільними признаками (ключами) (Данные ® Сортировка).

 • аркуш «Фільтри». Для інформації, скопійованої з аркуша «Нарахування» за вказівкою викладача потрібно встановити умови для Автофільтру та Розширеного фільтру (Данные ® Фильтр).

 • аркуш «Підсумки». Інформація на цьому аркуші є копією інформації з аркуша «Нарахування». Проміжні та кінцеві підсумки (Данные / Итоги) визначаються за довільним параметром по двох підсумкових функціях (сума та середнє) .

 • аркуш «Діаграми». На цьому (та наступних) аркушах повинні бути відображені результати побудови довільних діаграм за інформацією з аркуша «Нарахування».

Примітки.

 • При написанні формул, щоб уникнути появи повідомлень про помилки необхідно передбачити перевірку значення в клітинках посилань на наявність та/чи відповідність типів.

 • Необхідно встановити захист на робочі аркуші, знявши його з тих клітинок, в які при роботі потрібно вводити дані чи вибирати їх із списків.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!