Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 2663 Завдання до практичної роботи 13-14 на тему Робота з двовимірними масивами, ПУЕТ

Завдання до практичної роботи 13-14 на тему Робота з двовимірними масивами, ПУЕТ

« Назад

Практична робота 13-14 на тему Робота з двовимірними масивами

Мета роботиотримати навички роботи з двовимірними масивами, засвоїти введення, виведення та обробку двовимірних масивів. Навчитися складати блок-схеми алгоритмів роботи з масивами. 

Завдання

1. Вивчити оголошення двовимірних масивів.

2. Вивчити правила роботи з вкладеними циклами.

3. Вивчити введення і виведення матриць.

4. Організувати ініціалізацію двовимірного масиву S(4,3) за допомогою генератора випадкових чисел. Організувати виведення елементів масиву на екран. Обчислити суму та добуток елементів масиву. Вивести їх на екран.

5. Намалювати блок-схему програми в пакеті MSVisio.

6. У матриці S(4,3) знайти максимальний та мінімальний елементи. Вивести їх на екран.

7. Використовуючи двовимірні масиви, написати програму розв’язування задачі відповідно до варіанту (див. табл. 7).

Таблиця 7. Умови задачі

Варіант

Завдання

1

Є масив A вимірністю m на n. Обчислити суму максимальних елементів з кожного стовпчика з парними номерами. Матрицю та суму вивести на екран.

2

Є масив A вимірністю m на n. Знайти максимальний елемент в матриці і умножити рядок з максимальним елементом на його значення. Обидва масиви вивести на екран.

3

Є масив A вимірністю m на n. Сформувати масив, який складається з мінімальних елементів кожного стовпчика і розташувати їх по спаданню. Обидва масиви вивести на екран.

4

Є масив A вимірністю m на n. Обчислити суму елементів, які стоять на парних місцях (i+j парне) та добуток елементів, які стоять на непарних місцях (i+j непарне). Масив, добуток і суму вивести на екран.

5

Є масив A вимірністю m на n. Знайти рядок з найбільшою сумою елементів. Масив, номер рядка та значення суми вивести на екран.

6

Є масив A вимірністю m на n. Обчислити середнє значення елементів масиву та сформувати новий масив, який складається з елементів масиву A, але елементи, значення яких більше середнього замінити різницею значення цього елемента та середнього. Обидва масиви вивести на екран.

7

Є масив A вимірністю m на n. Сформувати масив, що складається з максимальних елементів кожного стовпчика масиву А та розташувати їх по зростанню. Обидва масиви вивести на екран.

8

Є масив A вимірністю m на n. Визначити мінімальний елемент масиву та його координати (I,J). Сформувати масив, що складається з елементів матриці A, але рядок, в якому стоїть мінімальний елемент переставити на місце останнього рядка. Обидва масиви вивести на екран.

9

Сформувати масив A вимірністю m на n. Елементи масиву заповнити як добуток номеру рядка та номеру стовпчика. Наприклад: елемент А(2,3)=2х3=6. Одержаний масиввивести на екран.

10

Є масив A вимірністю n на n. Сформувати два масиви. В перший – повинні ввійти елементи, що стоять над побічною діагоналлю, включаючи елементи побічної діагоналі, до другого – під побічною діагоналлю. Всі інші елементи дорівнюють 0. Обидва масиви вивести на екран.

11

Є масив A вимірністю n на n. Сформувати два масиви. В один повинні війти елементи, що стоять над головною діагоналлю, включаючи елементи головної діагоналі, в інший - під головною діагоналлю. Всі інші елементи дорівнюють 0. Обидва масиви вивести на екран.

12

Є масив A вимірністю m на n. Сформувати масив, елементи якого складаються з розташованих по зростанню максимальних елементів кожного рядка матриці А. Обидва масиви вивести на екран.

13

Є масив В вимірністю n на n. Сформувати масив С елементи якого складаються з добутку заданого числа х на кожний з елементів масиву В. Обидва масиви вивести на екран.

14

Є масив A вимірністю m на n. Знайти добуток максимального елементу масиву на мінімальний. Масив, максимальний елемент масиву, мінімальний елемент масиву та їх добуток вивести на екран.

15

Є масив A вимірністю m на n. Відсортувати його за зростанням. Початковий і кінцевий масиви вивести на екран.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!