Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 2657 Завдання до практичної роботи 3 на тему Інтегроване середовище програмування Turbo Delphi, ПУЕТ

Завдання до практичної роботи 3 на тему Інтегроване середовище програмування Turbo Delphi, ПУЕТ

« Назад

Практична робота 3 на тему Інтегроване середовище програмування Turbo Delphi

Мета роботи:ознайомитися з роботою інтегрованого середовища програмування Turbo Delphi; вивчити роботу головного меню, основних функціональних клавіш; навчитися компілювати та запускати програми; ознайомитися з демонстраційними програмами. Навчитися складати блок-схеми алгоритмів лінійної структури та структур галуження.

Завдання

1. Вивчити роботу середовища програмування Delphi (Turbo Delphi), головного меню, основних функціональних клавіш.

1.1. Знайти і відкрити середовище програмування Delphi (Turbo Delphi).

1.2. Ознайомитися з пунктами головного меню та призначенням функціональних клавіш.

1.3. Створити консольний додаток: File->New->Other->ConsoleAppplication.

Ознайомитися зі структурою консольного додатку.

1.4. В консольному додаткові набрати текст програми (див. рис. 1, 2). 

Рис. 1. Текст програми

1.5. Скомпілювати програму: Project->Compile (або клавіші <Ctrl>+<F9>).

1.6. Запустити на виконання: Run->Run (або клавіша <F9>).

1.7. Зберегти програму: File->Save (або клавіші <Ctrl>+<S>). Знайти в папці збережений файл, звернути увагу на розширення файлу (.dpr – для Delphi ).

1.8. Запустити програму покроково: Run->Step Over (або клавіша <F8>) або Run->Trace Into (або клавіша <F7>).

1.9. Поставити курсор на будь-який рядок програми і додати точку зупинки: Run->Add BreakPoint. Після цього запустити на виконання програму Run->Run (<F9>); запустити покроково Run->Trace Into (<F7>). Прибрати точку зупинки.

1.10. Ознайомитись з роботою вікна спостережень Watch: Run->Add Watch,і додати, наприклад, змінну D та запустити програму покроково.

1.11. Ознайомитися з роботою команди, яка дозволяє в процесі налагодження програми вивести на екран значення довільного виразу, а також переглянути і у випадку необхідності змінити значення будь-якої змінної: Run->Evaluate/Modify.

1.12. Звернути увагу, що після виконання пункту 1.5, тобто після компіляції створюється виконуваний файл. Знайти в його файл з розширенням .exe.

1.13. Ознайомитися з роботою довідкової системи Help. Ознайомитись з розділом Reserved words – зарезервовані слова мови Pascal.

1.14. Для закриття всіх файлів виконати File->Close all.

1.15. Для завершення роботи в середовищі: File->Exit. 

2. Скласти блок-схему алгоритму лінійної структури (згідно варіанту, див. табл. 1). Правила виконання блок-схем викладені в додатку А. Блок-схему зобразити в середовищі MS Visio.

Обчислити: 

3. Скласти блок-схему алгоритму структури розгалуження (згідно варіанту, див. табл. 2). Блок-схему зобразити в середовищі MS Visio.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!