Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 2630 Плани відділення або цеху, Технологія та технохімічний контроль галузі, НУХТ

Плани відділення або цеху, Технологія та технохімічний контроль галузі, НУХТ

« Назад

6.2. Плани відділення або цеху

Визначивши кількість потрібного обладнання і розрахувавши відповідно до норм проектування площі виробничих і підсобних приміщень цеху або відділення, що проектуються, приступають до компонування обладнання.

Для цього треба ознайомитись з вимогами "Норм технологічного проектування …" до розміру проходів і проїздів , висоти приміщень даного відділення чи цеху. Компонування виконують так, щоб забезпечити найкраще розміщення обладнання, зручність його обслуговування, додержання поточності виробництва і вимог техніки безпеки [5].

Компонування спочатку виконують на міліметровому папері. Для цього на аркуш міліметрового паперу в масштабі наносять сітку колон з кроком 6 х 6 м (або іншим, передбаченим будівельними нормами проектування). Потім наносять обчислену площу приміщення і обладнання з дотриманням усіх згаданих вимог. Таких варіантів компонування іноді потрібно робити кілька, тому обладнання креслять у загальному вигляді без деталювання, з нанесенням осей симетрії та розмірів, які відповідають габаритам обладнання разом з приводом у певному масштабі.

У разі виконання проекту реконструкції на міліметровий папір наносять будівельну частину плану відділення або цеху, які реконструюють, з наявною сіткою колон, і на ньому виконують компонування обладнання.

Отримавши найоптимальніший варіант, наносять його на аркуш ватману. Спочатку наносять сітку колон, потім від осьових ліній колон відкладають відстані до осьових ліній обладнання. Після цього обладнання зображають детально з обов’язковим зображенням приводу.

Крім розміщення і зображення обладнання, на плані зображають будівельні конструкції ― стіни, вікна, двері, сходи, площадки, огородження площадок тощо. 

6.3. Розрізи відділення чи цеху 

На плані відділення спочатку наносять лінії розрізів, а потім переносять на будівельні конструкції та обладнання. Лінії розрізів вибирають у місцях, де найповніше відображається технологічний процес у відділеннях або цехах. Напрямок розрізів: фронтального ― знизу вгору, профільного бажано показувати справа наліво, але може бути зліва направо.

Якщо лінія розрізу проходить через обладнання, його не "ріжуть", а показують лише в загальному вигляді. Для того, щоб не відбулося зміщення обладнання, а розріз відповідав планові, спочатку на розріз наносять відповідні основні лінії колон, далі ― колони, а вже потім ― осьові лінії обладнання та його зображення. Після цього визначають висоту приміщення і креслять всі будівельні конструкції.

Як на плані, так і на розрізах, обладнання нумерують відповідно до номерів переліку елементів, наведених у записці та на технологічній схемі.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!