Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 2560 Етап 6 Забезпечення контролю за даними, що вводяться, Обмеження на значення, Проектування баз даних, ВНТУ

Етап 6 Забезпечення контролю за даними, що вводяться, Обмеження на значення, Проектування баз даних, ВНТУ

« Назад

2.6. Етап 6. Забезпечення контролю за даними, що вводяться. Обмеження на значення

Мета: запровадити в інформаційній системі контроль за введенням/зміною даних для забезпечення цілісності бази даних.

Попередні відомості:

При створенні інтерфейсу користувача для роботи з даними важливим є питання контролю вводу.

Розглядають три типи контролю.

Контроль типу передбачає, що в окремий стовпчик реляційної таблиці повинні додаватися дані тільки такого типу, що був визначений при створенні таблиці. Наприклад, якщо при створенні таблиці було задано поле типу text(20), то в таке поле неможливо занести строку, чия довжина більше 20 символів.

Контроль діапазону передбачає, що в окремий стовпчик реляційної таблиці повинні додаватися дані тільки з того діапазону, що був вказаний в умові на значення при створенні таблиці. Наприклад, якщо в полі «вік_співробітника» задана умова на значення «>=18 AND <=65», то в таке поле буде неможливо ввести значення, що не належить до вказаного діапазону.

Логічний контроль передбачає найбільш загальний спосіб обмеження значень полів в таблицях. Логічні умови визначаються у вигляді правил (речення CREATE RULE у SQL-діалекті для MS SQL Server), якщо СУБД підтримує визначення правил. Якщо СУБД не підтримує декларативне завдання правил, то логічний контроль реалізується на рівні прикладних програм.

Проведення контролю вводу можна поєднати з інтерфейсом користувача. Серед властивостей елементів управління на формах зазвичай є такі, що забезпечують попередній контроль даних, що вводяться. При цьому формати, маски вводу та інші властивості елементів форми перевіряються у першу чергу, і лише після цього виконається перевірка форматів, макрос вводу, що визначені для даних у таблицях.

Порядок проведення контролю вводу, який треба мати на увазі при розробці інтерфейсу користувача, є таким: 

- подія «до оновлення» для елемента форми;

- умови на значення елемента управління;

- обмеження на значення поля, що визначені у базовій таблиці (обмеження у формі логічної умови на значення поля в таблиці, обов’язковість поля, ін.);

- обмеження на значення полів, що задане для усієї таблиці.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!