Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни Організація баз даних та знань, НТУУ КПІ
« Назад Міністерство освіти і науки України Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»Кафедра автоматизованих систем обробки інформації і управління
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИдо виконання курсової роботи з дисципліни"ОРГАНІЗАЦІЯ БАЗ ДАНИХ ТА ЗНАНЬ"для студентів денної форми навчання фахового спрямування "Інформаційні управляючі системи та технології", напрям 6.050101 "Комп'ютерні науки" Укладачі: ст.преп. Попенко В.Д., ас. Родічева О.С.
Київ - 2012
1. МЕТА І ЕТАПИ ПІДГОТОВКИ РОБОТИМетою виконання курсової роботи є поглиблення і закріплення студентами теоретичних знань з дисципліни «Організація баз даних та знань», набуття вмінь аналізувати опрацьований матеріал, робити відповідні узагальнення ті висновки. Написання курсової роботи дає студентові можливість навчитися самостійно і творчо використовувати наукові джерела та узагальнювати теоретичні положення. Основні етапи підготовки та написання курсової роботи:
2. ВИБІР ТЕМИ І СКЛАДАННЯ ПЛАНУ РОБОТИРобота студента з вибору теми мас розпочатися з ознайомлення з тематикою курсових робіт. Орієнтована тематика подається нижче. Студенти денної форми навчання мають право вибрати довільну тему, якої немає в тематиці, затвердженій кафедрою, або запропоновану тему. В останньому випадку студенти обирають тему за цифрою порядкового номера журналу навчальних занять. Тема курсової роботи вважається затвердженою, які вона погоджена з викладачем-керівником курсової роботи. Описи предметних областей і , відповідно, тем КР знаходяться тут. На основі опису предметної області в кожній роботі необхідно виконати наступне.
Виконання кожного з перелічених кроків необхідно відобразити в основній частині тексту курсової роботи. Оцінювання курсової роботиКурсова робота оцінюється по 100-бальній шкалі. Окремо оцінюються кожний з перелічених вище кроків по 12-бальній шкалі, додатково 4-ма балами оцінюється своєчасність виконання роботи (дотримання терміну здачі). Вимоги до оформлення роботиКурсову роботу пишуть українською мовою. Структура роботи:
У курсовій роботі потрібно використовувати ілюстративні елементи: таблиці, схеми, діаграми, графіки, лістінги програм тощо. Кожна таблиця повинна мати заголовок, що відображає її зміст. Ілюстративний матеріал (схеми, діаграми, графіки тощо) оформляється таким чином: знизу під ілюстрацією з великої літери пишеться „Рис.” і проставляється його номер. Наприклад: Рис.1.1. – перший рисунок першого розділу. Таблиці повинні також мати аналогічну наскрізну нумерацію. У тексті обов’язково мають бути посилання на джерела, з яких були запозичені цитати, цифрова інформація, або просто думки, що наводяться в курсовій роботі. Посилання на джерела рекомендується подавати в квадратних дужках як номер джерела зі списку літератури, та відповідна сторінка. Посилання на Інтернет-джерела у списку джерел, приклад: 3. Основы программной инженерии (по SWEBOK) [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://swebok.sorlik.ru/software_engineering.html Курсова робота друкується на аркушах білого паперу формату А4, з однієї сторони. Поля навколо тексту не менше ніж 30мм ліворуч, 10мм – праворуч, 15мм – угору, 20мм – униз. Нумерація сторінок має бути наскрізною, номер проставляють арабськими цифрами у правому верхньому кутку сторінки, крім титульної. Текст звіту друкується шрифтом Times New Roman 14 пунктів у 1 міжрядковий інтервал. Робота має бути представлена до захисту упродовж затвердженого терміну. Захист звіту розглядається як допуск до заліку. Робота, виконана неналежним чином, або така, що не відповідає варіанту завдання, до захисту не приймається. Студенти, що не захистили курсову роботу, до екзамену не допускаються. 3. ЗМІСТ, СТРУКТУРА ТА ОБСЯГ КУРСОВОЇ РОБОТИРобота повинна мати чітку і логічну структуру з відповідними складовими елементами. Традиційно курсова робота складається зі вступу, основної частини та висновків. У вступі розкривають актуальність теми, її значення з посиланням на літературні джерела, визначають мету і завдання дослідження, що вимагають вирішення, вказують методи дослідження. Основна частина роботи передбачає глибоке і всебічне висвітлення теми. Вона поділяється на ряд розділів. Перший містить дослідження теоретико-методологічних аспектів теми, а інші – аналіз досліджуваної проблеми, практичну реалізацію її вирішення, обґрунтування пропозицій та висновки щодо їх вирішення. Бажано викласти різні підходи до проблеми і проаналізувати їх. У висновках необхідно стисло підсумувати результати роботи, зробити теоретичні висновки і практичні рекомендації, виходячи зі змісту роботи. Обсяг курсової роботи — 25-30сторінок стандартногоформату. Приблизний обсяг структурних складових тексту курсової роботи: вступ — 1 — 1,5сторінки, основна частина - 22-26сторінок, висновки - 2-3сторінки. 4. СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |