Лабораторна робота №7 на тему Дослідження регістра, ВНТУ
« Назад Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Вінницький національний технічний університет
А. М. Пєтух, Д. Т. Обідник
ЕЛЕМЕНТИ, ВУЗЛИ ТА ПРИСТРОЇ ЕОМЛАБОРАТОРНИЙ ПРАКТИКУМ І КУРСОВЕ ПРОЕКТУВАННЯНавчальний посібник
Вінниця ВНТУ 2011
Лабораторна робота № 7Дослідження регістраМета роботи. Експериментальне виявлення властивостей регістрів. Порядок виконання роботи.
Теоретичні відомості і рекомендації щодо виконання лабораторної роботиРегістри містять впорядковану сукупність тригерів зі спільним керуванням. До регістрових мікрооперацій відносять мікрооперацію установлення нульового стану, запис коду, мікрооперації зсуву. Восьмирозрядний регістр ИР13 (74198), який ще називають універсальним, виконує мікрооперації установлення нульового стану, запису коду, зсуву вправо та вліво на один розряд. Його умовне позначення показано на рис. 1.13. Рисунок 1.13 – Умовне позначення регістра ИР13 Мікрооперація установлення нульового стану є асинхронною і виконується при наявності активного (нульового) значення сигналу на вході CLR. Інші мікрооперації виконуються під дією активного значення сигналу на синхровході CLK (передній фронт). При цьому режим роботи регістра визначається комбінацією сигналів на входах S0 і S1 (табл. 1.3).
Таблиця 1.3 – Режими роботи регістра ИР13
Входи A, B, C, D, E, F, G, H є інформаційними і використовуються при реалізації мікрооперації запису коду. Входи SR і SL є послідовними входами відповідно при зсуві вправо і вліво. Розподілювач сигналів формує послідовно на виходах активне значення сигналу (наприклад, одиничне), присутнє протягом періоду синхросигналу на вході CLK. Отже, для організації такого розподілення можна скористатись мікроопераціями запису коду 10000000 і циклічного зсуву його вправо. Схема розподілювача сигналів при таких умовах показана на рис. 1.14. Рисунок 1.14 – Схема розподілювача сигналів на основі регістра ИР13 При заданні вхідних сигналів для дослідження поведінки розподілювача сигналів слід спочатку передбачити виконання мікрооперації запису коду в регістр, а потім – мікрооперації зсуву вправо. При цьому задають відповідне значення сигналу на вході S розподілювача. Тактовий сигнал на вході C розподілювача задають як періодичний. До звіту включають схему та часову діаграму роботи розподілювача, таблицю з режимами роботи регістра, значення визначених затримок сигналів, результати аналізу та висновки. Питання для самоперевірки
З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!
|