Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 1999 Методичні матеріали для виконання контрольної роботи з курсу Кримінальне право України

Методичні матеріали для виконання контрольної роботи з курсу Кримінальне право України

« Назад

Методичні матеріали для виконання контрольної роботи з Особливої частини курсу «Кримінальне право України»

для слухачів заочної форми навчання

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

У відповідності з навчальним планом з дисципліни «Кримінальне право» (Особлива частина) слухачі заочного відділення виконують письмову контрольну роботу.

Контрольна робота має на меті перевірку теоретичних знань слухачів з курсу Кримінального права та практика їх застосування при вирішенні конкретних кримінально-правових питань, які можуть виникнути у ході правозастосовчої діяльності.

Контрольна робота надається в терміни, передбачені графіком навчального процесу.

Кожен варіант контрольної роботи складається з трьох завдань.

Для написання контрольної роботи необхідна відповідна підготовка слухача, а саме:

- ознайомлення з методичними вказівками по виконанню контрольної роботи та списком літератури.

Контрольна робота повинна носити творчій та самостійний характер.

Рішення задач повинно включати такі елементи:

  1. Уточнення та попередня оцінка фактичних обставин.

  2. Обґрунтування кримінально-правової кваліфікації з використанням основних правозастосовчих аргументів.

  3. Обґрунтування кримінально-правової кваліфікації з позиції теорії кримінального права.

  4. Формула кримінально-правової кваліфікації, яка включає назву закону, цифрову назву закону, цифрове позначення статті, літерне позначення пункту статті, цифрове позначення частини статті.

  5. Юридичне формулювання обвинувачення.

Обсяг контрольної роботи не повинен перевищувати 24 сторінки зошита (12-15 сторінок машинописного тексту). На обкладинці зошиту вказується: індекс групи, прізвище, ім'я та по батькові слухача, домашня адреса, найменування організації, посада, дисципліна, з якої виконана робота; тема та номер варіанту.

Викладання контрольної роботи слухач закінчує наведенням використаних нормативних та літературних джерел, зазначає дату виконання роботи та ставить особистий підпис.

Вибір варіанту здійснюється згідно зі списком гр.

Робота виконується державною мовою.

Термін виконання контрольної роботи визначений навчальним планом. Роботи, надані з порушенням зазначеного терміну до перевірки не приймаються. 

Варіант 1

Задача 1

При порушенні правил маневрування водій ВАЗ-2109 Сірик смертельно травмував пішохода, але не зупинився, а збільшивши швидкість, намагався втекти з місця події. На повороті він не впорався з управлінням і зіткнувся з вантажним автомобілем, якій стояв на узбіччі. Внаслідок зіткнення загинув пасажир легковика.

Кваліфікуйте дії Сірика.  

Задача 2

Іванов, представшись працівником податкової міліції, почав вимагати гроші у приватного підприємця Громова. Останій, не знаючи, що Іванов насправді не є співробітником подакової міліції, але бажаючи уникнути можливих неприємностей у майбутньому, віддав тому 300 доларів США...

Дайте кримінально – правову оцінку дійям зазначених осіб. 

Задача 3

Громадянин Польщі Ценанський, який перебував певний час у Пакистані, придбав там 1,5 кг. героїну і 2 кг. гашишу. При огляді його речей у пункті пропуску українськими митниками було виявлено. Кваліфікуйте ці дії.

 

Варіант 2

Задача 1

Завідуючий хірургічним відділенням лікарні Мердман, використовуючи своє службове становище, змушував лікарів та старшу медичну сестру при призначенні ліків хворим, схиляти їх та їх родичів купляти ліки самостійно, пояснюючи це відсутністю їх у лікарні. В дійсності призначувані ліки були в наявності і списувались на хворих як використані для їх лікування, після чого привласнювалися Мердманом і збувались через аптечний кіоск, який знаходився в лікарні. Викрадені в такий спосіб наркотичні засоби та ліки Мердман продавав одному із своїх знайомих для вживання ним з немедичною метою.

Всього таким чином вдалося викрасти медичних препаратів на суму, що у 267 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, з них наркотичних – на суму, що дорівнює 53 неоподаткований мінімум доходів громадян.

Кваліфікуйте дії Мердмана. Обґрунтуйте кваліфікацію. 

Задача 2

Петренко з метою одержання підвищененої пенсії підробив деякі записи у трудовій книжці і подав її до відділу соціального захисту населення. Після призначення пенсії він протягом 3-х років двічі влаштовувався на тимчасову роботу, подаючи до відповідних установ свою трудову книжку.

Дайте кримінально-правову оцінку. 

Задача 3

Дільничий інспектор міліції Ковгань у цивільному одязі перебував на базарі у своїх справах у нетверезому стані. Засперечавшись з продавцем, який обважив його, облаяв продавця, а потім, коли той почав обурюватися з цього приводу, побив його і погрожував «зжити зі світу». Кваліфікуйте дії Ковганя

Дайте кримінально-правову оцінку.

 

Варіант 3

Задача 1

Овчаров, їдучі на закріпленому за ним автомобілі ЗІЛ-130, під час руху заднім ходом з однієї вулиці на іншу не вжив усіх запобіжних заходів і наїхав на Матюшину, спричинивши їй легке тілесне ушкодження. Внаслідок цього у останьої сталося запалення, некроз тканини правого стегна і сепсис, від якого вона через місяць померла у лікарні.

Кваліфікуйте дії Овчарова.

Задача 2

Карпенко незаконно перевіз з України до Придніпровської Молдавської Республіки аудіо - та відеопродукцію на загальну суму понад 200 000 грн. Подальшою перевіркою було встановлено, що вчинення контрабанди стало можливим внаслідок того, що при переміщенні даного товару через митний кордон, працівник митниці Косенко неуважно вивчив документи, серед яких були й ті, що містили ознаки явного підроблення. Косенко пояснив свої дії тим, що документацію він перевіряв наприкінці зміни, тому був дуже втомлений.

Дайте правову оцінку діям Косенка.

Задача 3

Керівник приватного підприємства Громов, ігноруючи факт позбавлення гр. Кононова права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, призначив його на посаду, яку той не міг.

Кваліфікуйте дії Громова.

 

Варіант 4

Задача 1

Директор ринку Ч. щомісяця отримував від групи постійних продавців ринку, які користувалися його прихильністю, по 100 грн. Так тривало два роки, поки ці продавці не заявили в міліцію.

Кваліфікуйте дії зазначених осіб.

Задача 2

Повертаючись з туристичної поїздки з Польщі у пасажирському потязі №108 «Варшава – Одеса» Р. і С. сховали у міжстельному просторі купе придбані у Польщі газові пістолети і револьвери, патрони до них і газові балончики які були споряджені речовиною під назвою «о-хлорбензіліденмалонодінітріл» на загальну суму 12тис. грн., які були виявлені під час митного огляду.

Кваліфікуйте дії зазначених осіб 

Задача 3

Працівник правоохоронного органу, який до порушення кримінальної справи проводив перевірку матеріалів за заявою потерпілого про крадіжку його майна, незаконно примусив затриману ним особу давати показання. Ця особа змушена себе обмовити. За матеріалами перевірки була порушена кримінальна справа.

Кваліфікуйте дії представника правоохоронного органу.

 

Варіант 5

Задача 1

Під час відправки приміського поїзду зі ст. Сухачівка під одним з вагонів пролунав вибух, внаслідок якого вагон було пошкоджено, а пасажиру, який знаходився в тамбурі, спричинені тяжкі тілесні ушкодження. Згодом було встановлено, що вибухнула граната, яку поклав під вагон 14- річний Руденков. Як він пояснив, гранату він знайшов на узбіччі і поклав просто так, щоб Погрожуючи зброєю, Галоян і Смирнов неодноразово вчиняли напади на водіїв таксі та забирали грошову виручку. Пістолет, яким вони при цьому погрожували потерпілим, був непридатним для стрільби..

Дайте кримінально-правову оцінку. 

Задача 2

Громадяни Валерко та Тютін зустріли ввечері у парку гр. Клокову і, погрожуючи їй ножем, вимагали гроші. Але у Клокової грошей з собою не було, і злочинці, пригрозивши розправою, зажадали, щоб Клокова принесла їм на це ж місце наступного вечора 1000 грн.

Кваліфікуйте ці дії. 

Задача 3

Нищенко, Кульков, Мулькін домовились чинити напади на громадян. Для залякування вони застосовували пістолет ТТ, який був непридатним для стрільби. Всього вони вчинили 5 нападів, забираючи у потерпілих майно, які ті мали при собі.

Кваліфікуйте дії зазначених осіб.

 

Варіант 6

Задача 1

Працівник міліції при проведенні допиту підозрюваного з метою одержання «бажаних» показань побив його, заподіявши легкі тілесні ушкодження.

Кваліфікуйте зазначені дії.

Задача 2 

Порушуючи інструкцію щодо забезпечення державної таємниці, конструктор заводу Савченко брав документи, що містили державну таємницю, для роботи з ними вдома. Одного разу, перебуваючи в стані сп”яніння, він загубив папку з такими документами. Кларова підібрала ту і показала своєму синові. Ознайомившись із змістом документів, останній відніс знахідку до районного відділу внутрішніх справ

Задача 3

Водій Воронін на підставі товарно-транспортної накладної перевозив зерно з поля у сховище. Під час виконання одного з перевезень він викрав сільськогосподарську продукцію на суму 1050 гривень. Кваліфікуйте ці дії.

  

Варіант 7 

Задача 1

Мазальцев з метою придбання 0,005 кг ефедрину, підробив відповідний документ, але в момент подання його до установи був викритий.

Дайте кримінально-правову оцінку.

Задача 2

Дільничий інспектор міліції Ковгань у цивільному одязі перебував на базарі у своїх справах у нетверезому стані. Засперечавшись з продавцем, який обважив його, облаяв продавця, а потім, коли той почав обурюватися з цього приводу, побив його і погрожував «зжити зі світу». Кваліфікуйте дії Ковганя

Задача 3

Тищенко, Кульков, Мулькін домовились чинити напади на громадян. Для залякування вони застосовували пістолет ТТ, який був непридатним для стрільби.Всього вони вчинили 5 нападів, забіраючих у потерпілих майно, які ті мали при собі.

Дайте кримінально-правову оцінку.

 

Варіант 8

Задача 1

Шумейко під час похорон побачив у покійника 2 золотих персні. Вночі він розкопав могилу, зняв з покійника персні та акуратно привів місце поховання в порядок. Його дій ніхто не помітив.

Дайте кримінально-правову оцінку  

Задача 2

Петренко з метою одержання підвищеної пенсії підробив деякі записи у трудовій книжці і подав її до відділу соціального захисту населення. Після призначення пенсії він протягом 3-х років двічі влаштовувався на тимчасову роботу, подаючи до відповідних установ свою трудову книжку.

Дайте кримінально-правову оцінку діям Петренка.  

Задача 3 

Повертаючись з туристичної поїздки з Польщі у пасажирському потязі №108 «Варшава- Одеса» Р. і С. сховали у міжстельному просторі купе придбані у Польщі газові пістолети і револьвери, патрони до них і газові балончики на загальну суму 6 тис. грн. Кваліфікуйте дії зазначених осіб.  

 

Варіант 9

Задача 1

15-річний Мірошник, не маючи посвідчення на керування автомобілем, без дозволу взяв автомобіль батька ВАЗ-2110. рухаючись людною вулицею, він розраховував обїхати людей, але не маючи досвіду керування, автомобілем, наїхав на Потапову, яка при цьому загинула.

Дайте кримінально-правову оцінку цих дій.

Задача 2

Працівник приватного підприємства Єгоров, якій не є службовою особою, незаконно одержав шляхом вимагання від Кошового, який мав укласти договір з цим підприємством, 300 дол. США.

Дайте кримінально-правову оцінку діям Єгорова. 

Задача 3

Гр..Гречко постійно відвідував родичів у Польщі. За домовленістю з ними вирішив контрабандою перевезти до них 50 тис. дол.. США. Не бажаючи ризикувати першого разу, намагався провезти 20 тис. дол.. США але був затриманий.

Кваліфікуйте ці дії.

 

Варіант 10. 

Задача 1.

Працівник правоохоронного органу прибув на квартиру Тишка з метою здійснення його приводу. Постанови про привід не мав, а наказав Тишкові слідувати за ним. Тишко відмовився. Після цього працівник здійснив примусовий привід.

Дайте кримінально-правову оцінку. 

Задача 2. 

Перебуваючи у відпустці, Петренко, якому були довірені відомості, що становлять державну таємницю, бажаючи справити враження на інших відпочиваючих санаторію, розповів про ці відомості. Ніяких наслідків не настало.

Дайте кримінально-правову оцінку. 

Задача 3.

Повертаючись з туристичної поїздки з Польщі у пасажирському потязі №108 «Варшава- Одеса» Р. і С. сховали у міжстельному просторі купе придбані у Польщі газові пістолети і револьвери, патрони до них і газові балончики на загальну суму 6 тис. грн. Кваліфікуйте дії зазначених осіб.  

Варіант 11 

Задача 1

Пілот військового літака –винищувача (нової конструкції) Ром прийшов на аеродром, заволодів “своїм” літаком і здійснив переліт до іншої держави; просив там політичного притулку та громадянства.

Як слід кваліфікувати дії Рома? 

Задача 2

Кочегар швидко через неприязні стосунки зіштовхнув троюрідного брата Кизю в дренажний колодязь глибиною 18 м, де той утопився. Коли дружина загиблого через 3 дні прийшла до котельної спитати про свого чоловіка, Швидко вбив її молотком і труп кинув у той самий колодязь. Потерпіла була на 8-му місяці вагітності близнятами.

Задача 3

Художник-оформлювач Горбулько у вільний від роботи на комбінаті монументально-декоративного мистецтва час вдома займався на замовлення клієнтів виготовленням з їхніх матеріалів виробів із золота, срібла, а також виготовленням і ремонтом виробів із застосуванням топазів, олександритів, перлів і бурштину. Протягом року він одержав від своїх клієнтів 240 тис. грн. Свою діяльність Горбулько не реєстрував і податків не платив.

Варіант 12

Задача 1

Проходячи вулицею селища, п’яні Довгань і Шуріпа зустріли Гринчука, теж п’яного. Останній почав нацьковувати на них собаку. Тоді Довгань і Шуріпа виламали з паркана по штахеті , якими вбили собаку, а потім стали бити Гринчука по голові й животу. Гринчук втратив свідомість. Не змовляючись, Шуріпа зняв з нього офіцерський ремінь, а Довгань – годинника. У лікарні Гринчук помер.

Задача 2

Дерипаско, мати-одиночка, народила третю дитину. Не маючи змоги утримувати трьох дітей і бажаючи виправити своє матеріальне становище, вона продала свою новонароджену дитину подружжю Рденків, яке не мало своїх дітей.

Задача 3

Букін підробив посвідчення слідчого та постанову про проведення обшуку і разом зі своїми приятелями Шугаєвим та Перепічкою, які грали роль «понятих», прийшов на квартиру завідувача плодоовочевої бази Кіркіса. У процесі «обшуку» було вилучено гроші готівкою 2 млн. грн., 500 доларів, а також кілька золотих речей.

 

Варіант 13

Задача 1

Казанцев, керуючи автомашиною з вантажем у стані сп’яніння, не впорався з керуванням, заїхав у кювет, внаслідок чого автомашина перекинулась. Вантаж було зіпсовано, чим державному підприємству спричинено шкоду на 9 тис. грн., автомашина також була пошкоджена (її ремонт обійшовся в 900 грн.).

Задача 2

Федетов, Татаренко і Наумов вчинили в нічний час чотири збройних напади на магазини, залишаючись при цьому ніким не поміченими. Чверть награбованого вони віддали Миронову за те, що той передав у їх розпорядження револьвер системи «Наган». Останній участі в нападах не брав.

Задача 3

При митному огляді прибулого з-за кордону в Одесу риболовецького траулера було виявлено 1237 головних хусток на суму 12 тис. грн., а також помпову рушницю вартістю 6 тис. грн. Їх привіз, сховавши в машинному відділенні, матрос Краковний, маючи намір продати на ринках Одеси.

Чи є в діях Краковного ознаки і які саме складу злочину “контрабанда”?

 

Варіант 14

Задача 1

Хурмова опублікувала в журналі нарис. Пізніше було встановлено, що цей нарис під іншою назвою був опублікований в одній з газет десять років тому й автором його є Костров. За нарис Хурумова незаконно одержала 120 грн. гонорару.

Задача 2 

Чепурний дружив з Гандзюк, вони подали до ЗАГСу заяву про реєстрацію шлюбу. Скориставшись прихильністю до нього Гандзюк, Чепурний здійснив статевий акт. Після цього він відмовився від реєстрації шлюбу, про який вже було відомо широкому колу осіб із числа родичів і знайомих Гандзюк. Вважаючи себе зганьбленою, Гандзюк намагалась покінчити життя самогубством. 

Задача 3

Машиніст Малінін в подвійній підлозі тепловоза кілька разів провозив з-за кордону диски для лазерних систем зчитування із записами порнографічного характеру, які продавав потім своїм знайомим та передавав на реалізацію приватному підприємцю Акулову. Всього Малініним було контрабандно ввезено в україну дисків на суму 30 тис. грн., із них Акулов реалізував дисків на суму 21 тис. грн.

Варіант 15

Задача 1 

Науковий співробітник одного з інститутів Марущак за винагороду надав можливість стажистові з-за кордону сфотографувати документи, що містили державну таємницю. На слідстві з’ясувалося, що стажист був агентом іноземних розвідувальних органів.

Задача 2

Груаль, проводжаючи після кіносеансу Вакулову додому, в лісопарку намагався вступити з нею в інтимний зв'язок. Вакулова вчинила опір. Тоді він вийняв ножа і почав погрожувати. Вакулова закричала, намагалась втекти. Гураль догнав її зґвалтував, а потім завдав трьох ножових поранень у груди, від яких потерпіла померла. Для того, щоб приховати заподіяне, Гураль розчленував труп Вакулової і частини його сховав у різних місцях під хмизом. 

Задача 3

Волощенко перебуваючи у шлюбі з Волощенком, завагітніла та народила дитину від Полковенка. Мати Полковенка, узнавши, що її внука буде виховувати нерідний батько, і будучі злою на Волощенко, вирішила не допустити цього. З цією метою вона підкупила медсестру пологового будинку Южакову, яка замінила новонароджену дитину Волощенко іншою до першого годування його матір’ю. Це й було зроблено.

Варіант 16

Задача 1

Некрасов протягом трьох років (з вересня 1999 р. по вересень 2002 р.) займався виготовленням і збутом фотографій із зображенням таблиць і текстів, вміщених у Правилах дорожнього руху. Всього він виготовив 27 комплектів, з яких встиг розіслати в різні організації післяплатою 22 комплекти по 1 тис. грн. за комплект (при фактичній вартості одного комплекта 0,3 тис. грн.).

Задача 2

Комендант будинку Уткін не забезпечив необхідної безпеки під час скидання снігу з даху будинку, внаслідок чого скинутою крижиною було смертельно травмовано Саніну. Скидав сніг Чебак, який, виконуючи цю роботу, не виявив належної уваги.

Задача 3

Рядовий Збройних Сил України Колесников, керуючи закріпленою за ним автомашиною, передав кермо Аванесову, який не мав прав на керування транспортними засобами. Той, розвинувши швидкість до 60 км/ год., не впорався з керуванням, внаслідок чого автомашина і була пошкоджена, чим військовій частині заподіяно шкоду на суму 11 тис. грн.. Пошкодження усунуті за рахунок Колесникова й авансова.

Варіант 17

Задача 1

Кварацхелія, будучи в стані сп’яніння, в сквері чіплявся до дівчат Чуб і Ходаківської, пропонуючи познайомитись. Дівчата не побажали х ним розмовляти і пересіли на іншу лаву. Тоді Кварацхелія пішов за ними і вдарив рукою в обличчя Чуб, заподіявши їй фізичний біль. 

Задача 2

Хода був затриманий міліцією за бродяжництво. При затримані у нього в кишені джемпера було виявлено пакетик з газети з 0,2 г гашишу. Хода пояснив, що придбав гашиш у хлопця на ім’я Гриша на базарі, щоб вжити його. Півроку тому того ж Гриші купив приблизно таку саму кількість гашишу.

Задача 3

Дільничний лікар Івченко видав своїй дочці фіктивну довідку про наявність у неї хронічного захворювання, що дало їй можливість одержати в інституті звільнення від занять фізичною культурою.

Варіант 18

Задача 1 

Громадянин України Волинчук погодився за відповідну плату сприяти вчиненню переправлення через кордон України з Польською Республікою п’ятьох вихідців зі Шрі-Ланки. Одержавши гроші, він своєю автомашиною привіз їх у прикордонний ліс і вказав зручний шлях перетину кордону. Група була затримана польськими прикордонниками.

Задача 2

Директор шпалового заводу Соковенко, знаючи про несправність очисної системи, дав вказівку спускати в річку неочищені води. Було спущено води, яка містила три азот, сланцеві масла, фенол та інші отруйні речовини. Це викликало масову загибель риби. 

Задача 3

Чиркін, щоб ухилитися від сплати податку , виготовив фальшиве посвідчення, що він інвалід першої групи, і подав його за місцем роботи. Таким чином Чиркін уник сплати податку на 1650 грн.

 

Варіант 19

Задача 1

Медична сестра хірургічного відділення лікарні Медунець помилково ввела хворій замість гіпертонічного розчину розчин формаліну. Виявивши помилку, вона не повідомила ліеарів про те, що трапилося. Через якийсь час хвора померла. При своєчасному наданні кваліфікованої допомоги життя потерпілої могло буди врятоване.

Як кваліфікувати вчинене Медунець? 

Задача 2

Оленюк мав відомості, що у Вереченко, яка проживає одна, є багато грошей, що їх вона виграла в лоторею. Він запропонував Іванчуку обікрасти Вереченко. Вночі вони через вікно проникли до неї в хату і почали шукати гроші. Коли Вереченко прокинулась і закричала, Оленюк двома ударами ножа в шию і груди вбив її. У приміщенні злочинці знайшли лише 580 грн., які й забрали.

Задача 3

Завербовані іноземною розвідкою автотуристи з Європи Адольф та Херміна Вернери фотографували на території України військові об’єкти, лінії електропередач, шосейні шляхи.

Варіант 20

Задача 1

Машиніст Малінін в подвійній підлозі тепловоза кілька разів провозив з-за кордону диски для лазерних систем зчитування із записами порнографічного характеру, які продавав потім своїм знайомим та передавав на реалізацію приватному підприємцю Акулову. Всього Малініним було контрабандно ввезено в україну дисків на суму 30 тис. грн., із них Акулов реалізував дисків на суму 21 тис. грн.

Задача 2

Брати Володимир та Георгій коровини, Петрушко і Щекальов вбили працівника міліції Шаранова і заволоділи пістолетом. Після цього всі вони вчинили чотири збройних напади на окремих громадян. Одного разу Коровін Володимир прийшов разом з братом додому вночі, зізнався дружині, що вони вчинили напад на сім’ю Ахімблат. І попросив викинути в річку їхні черевики та замити сліди на кухні. Дружина виконала прохання.

Задача 3

Начальник транспортного цеху Фрумкін без технічної документації і необхідних креслень переобладнав машину ЗИЛ-164 на смоло возку та дозволив її експлуатацію без приймання спеціальною комісією і дозволу головного інженера заводу. Не забезпечений спецодягом і необхідними захисними засобами шофер Гура, зливаючи відходи через недосконалу трубу смоло возки, дістав опіки другого ступеня.

Варіант 21

Задача 1 

Порушуючи інструкцію щодо забезпечення державної таємниці, конструктор заводу Совченко брав документи, що містили державну таємницю, для роботи з ними вдома. Одного разу, перебуваючи в стані сп’яніння, він загубив папку з такими документами. Кларова підібрала папку і показала своєму синові. Ознайомившись зі змістом документів, останній відніс знахідку до райуправління внутрішніх справ.

Задача 2

Букін підробив посвідчення слідчого та постанову про проведення обшуку і разом зі своїми приятелями Шугаєвим та Перепічкою, які грали роль «понятих», прийшов на квартиру завідувача плодоовочевої бази Кіркіса. У процесі «обшуку» було вилучено гроші готівкою 2 млн. грн., 500 доларів, а також кілька золотих речей.

Задача 3

Оленюк мав відомості, що у Вереченко, яка проживає одна, є багато грошей, що їх вона виграла в лоторею. Він запропонував Іванчуку обікрасти Вереченко. Вночі вони через вікно проникли до неї в хату і почали шукати гроші. Коли Вереченко прокинулась і закричала, Оленюк двома ударами ножа в шию і груди вбив її. У приміщенні злочинці знайшли лише 580 грн., які й забрали.

Варіант 22

Задача 1

Машиніст Малінін в подвійній підлозі тепловоза кілька разів провозив з-за кордону диски для лазерних систем зчитування із записами порнографічного характеру, які продавав потім своїм знайомим та передавав на реалізацію приватному підприємцю Акулову. Всього Малініним було контрабандно ввезено в україну дисків на суму 30 тис. грн., із них Акулов реалізував дисків на суму 21 тис. грн.

Задача 2

Художник-оформлювач Горбулько у вільний від роботи на комбінаті монументально-декоративного мистецтва час вдома займався на замовлення клієнтів виготовленням з їхніх матеріалів виробів із золота, срібла, а також виготовленням і ремонтом виробів із застосуванням топазів, олександритів, перлів і бурштину. Протягом року він одержав від своїх клієнтів 240 тис. грн. Свою діяльність Горбулько не реєстрував і податків не платив.

 

Задача 3

 

Погрожуючи зброєю, Галоян і Гогідзе неодноразово вчиняли напади на водіїв таксі та забирали грошову виручку. Пістолет, яким вони при цьому погрожували потерпілим, був непридатним для стрільби.

 

Варіант 23

 

Задача 1

 

Петренко з метою одержання підвищененої пенсії підробив деякі записи у трудовій книжці і подав її до відділу соціального захисту населення. Після призначення пенсії він протягом 3-х років двічі влаштовувався на тимчасову роботу, подаючи до відповідних установ свою трудову книжку.

Дайте кримінально-правову оцінку

 

Задача 2

 

Громадянин Польщі Ценанський, який перебував певний час у Пакистані, придбав там 1,5 кг. героїну і 2 кг. гашишу. При огляді його речей у пункті пропуску українськими митниками було виявлено. Кваліфікуйте ці дії. 

 

Задача 3

 

Кочегар швидко через неприязні стосунки зіштовхнув троюрідного брата Кизю в дренажний колодязь глибиною 18 м, де той утопився. Коли дружина загиблого через 3 дні прийшла до котельної спитати про свого чоловіка, Швидко вбив її молотком і труп кинув у той самий колодязь. Потерпіла була на 8-му місяці вагітності близнятами.

 

Варіант 24

 

Задача 1

 

Погрожуючи зброєю, Галоян і Гогідзе неодноразово вчиняли напади на водіїв таксі та забирали грошову виручку. Пістолет, яким вони при цьому погрожували потерпілим, був непридатним для стрільби. Кваліфікуйте зазначені дії.

 

Задача 2

 

Букін підробив посвідчення слідчого та постанову про проведення обшуку і разом зі своїми приятелями Шугаєвим та Перепічкою, які грали роль «понятих», прийшов на квартиру завідувача плодоовочевої бази Кіркіса. У процесі «обшуку» було вилучено гроші готівкою 2 млн. грн., 500 доларів, а також кілька золотих речей.

 

Задача 3

 

При митному огляді прибулого з-за кордону в Одесу риболовецького траулера було виявлено 1237 головних хусток на суму 12 тис. грн., а також помпову рушницю вартістю 6 тис. грн. Їх привіз, сховавши в машинному відділенні, матрос Краковний, маючи намір продати на ринках Одеси.

Чи є в діях Краковного ознаки і які саме складу злочину “контрабанда”?

 

Варіант 25

 

Задача 1

 

При митному огляді прибулого з-за кордону в Одесу риболовецького траулера було виявлено 1237 головних хусток на суму 12 тис. грн., а також помпову рушницю вартістю 6 тис. грн. Їх привіз, сховавши в машинному відділенні, матрос Краковний, маючи намір продати на ринках Одеси.

Чи є в діях Краковного ознаки і які саме складу злочину “контрабанда”?

Задача 2 

Нищенко, Кульков, Мулькін домовились чинити напади на громадян. Для залякування вони застосовували пістолет ТТ, який був непридатним для стрільби. Всього вони вчинили 5 нападів, забираючи у потерпілих майно, які ті мали при собі.

Кваліфікуйте дії зазначених осіб. 

 

Задача 3

 

Оленюк мав відомості, що у Вереченко, яка проживає одна, є багато грошей, що їх вона виграла в лоторею. Він запропонував Іванчуку обікрасти Вереченко. Вночі вони через вікно проникли до неї в хату і почали шукати гроші. Коли Вереченко прокинулась і закричала, Оленюк двома ударами ножа в шию і груди вбив її. У приміщенні злочинці знайшли лише 580 грн., які й забрали.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!