Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 1710 Охорона праці в галузі на тему Розслідування нещасних випадків професійних захворювань, НУ «ЛП»

Охорона праці в галузі на тему Розслідування нещасних випадків професійних захворювань, НУ «ЛП»

« Назад

Охорона праці в галузі

Тема: "Розслідування нещасних випадків професійних захворювань"

Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку,  а саме, обмеженої в часі події, або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталося у процесі виконання ним трудових обов'язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров"ю, зокрема від одержання поранення, травми, в тому числі внаслідок   тілесного пошкодження  гострого професійного захворювання, гострого професійного та інших отруєнь, одержання сонячного або  теплового удару , опіку, обмороження, ураження електричним струмом, блискавкою, іонізуючим випромінюванням,  одерж. інших пошкоджень в наслідок аварій, пожежі , стихійного лиха, які призвели до втрати працівником працездатності  на 1 роб. день чи переведення  працівники на легшу роботу не менше ніж  1роб. день, а також настання смерті працівником під час використання  трудових обов'язків.

Також в нещасний випадок потерпілий  або працівник, який його виявив, чи інша особа, свідок, повинні  негайно повідомити керівника робіт, який здійснює  контроль за станом  охорони праці на роб. місці

У разі нещасного випадку керівник робіт повинен негайно  роботодавця про те що  сталося, організувати першу медичну допомогу , або доставку до лікувально профілактичного закладу, зберегти до прибуття комісії обстановку в такому стані, в якому вона була на момент  нещ. вип., якщо це не загрожує іншим  , пройти додаткові інструктажі.

Роботодавець, одержавши повідомлення про нещ. випадок, зобов'язаний  протягом доби утворити комісію у складі  не менше як три особи та організувати проведення розслідування.

До складу комісії входять:

 1. керівник або спеціаліст служби охорони праці, на яку роботодавцем покладено функції з охорони праці ( голова комісії)

 2. представник фонду за місцем знаходження підприємства

 3. представник підприємства

У разі виявлення у потерпілого гострого професійного захворювання, до складу комісії також входить представник санітарної епідемічної служби.

Комісія зобов'язана протягом трьох роб. днів з моменту її утворення:

 1. обстежити місце настання нещ. обставин ( письмове пояснення потерпілого)

 2. опитати свідків, якщо такі є.  вистежити відповідність умов праці та її безпеки відповідно до вимог законознавства про охорону праці

 3. з'ясувати причини настання нещ. випадку

 4. вивчити медичну документацію потерпілого

 5. визначити чи пов'язаний чи не пов'язаний нещасний випадок з виробництвом [......].

 6. встановити всі міри правопорушень щодо законодавства

У разі, коли нещ. випадок  визначений комісією таким, що не пов'язаний з виробництвом, складається Акт за формую Н5. Якщо пов'язаний  з виробництвом, то - Н1. Ці примірники актів зберігаються на виробництва 45 років.

Причини нещасних випадків:

 1. організаційні (80%). включають відсутність ознак про небезпеку, недисциплінованість, неуважність

 2. технічні( пов'язані з технікою)

 3. санітарно-гігієнічні ( шум, погане освітлення, холодно, жарко)

 4. психофізичні ( пов'язані з людським фактором)

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!