Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 1612 Методичні рекомендації для розрахункової роботи з курсу Сучасні інтернет технології, НУДПСУ

Методичні рекомендації для розрахункової роботи з курсу Сучасні інтернет технології, НУДПСУ

« Назад

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Кафедра економічної кібернетики

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

для розрахункової роботи

з курсу «Сучасні інтернет технології»

для підготовки бакалаврів

в галузі знань 0305 «Економіка і підприємництво»

за напрямом підготовки 6.030502 «Економічна кібернетика»,

денної форми навчання

статус дисципліни: за вибором 

Ірпінь – 2013

 

Методичні рекомендації для розрахункової роботи «Сучасні інтернет технології» складені на основі навчального плану для підготовки бакалаврів в галузі знань 0305 «Економіка і підприємництво» за напрямом підготовки: 6.030502 «Економічна кібернетика», денної  форми навчання , затвердженого в 2010 році.

 

Розрахункова робота

Створення Технічного завдання на розробку Веб-ресурсу

Метою даної розрахункової роботи є практичне закріплення навичок студентів та їх вміння створювати план розробки Веб-проекту, формулювання вимог до наповнення Веб-сторінок, графічного дизайну, контенту та принципів роботи користувачів Веб-проекту, як кінцевого продукту.

Створення будь-якого сучасного програмно-технічного проекту або інженерно-технічної споруди неможливе без технічної документації, де описані всі його компоненти, елементна база і взаємозв'язки між ними. Реальна сукупність елементних зв'язків, структурно організована в точній відповідності з технічною документацією, вже має право позначатися терміном "кінцевий продукт". При цьому кінцевий продукт зможе виправдати покладені на нього очікування лише за умови, якщо технічна документація, на підставі якої створювався проект, спирається на детально опрацьований Замовником і Виконавцем документ –  технічне завдання (ТЗ).

В процесі розробки технічного завдання сторони визначають і домовляються, як буде функціонувати і якими можливостями володіти Web-проект. У стадії постановки завдання майбутній проект описується загальними термінами і поняттями. На етапі проектування ТЗ ці терміни і поняття підлягають конкретизації, щоб в описі структури і змісту сторінок майбутнього сайту не було різночитань. Фактично ТЗ є фінальним документом технічного обгрунтування проекту, на основі якого замовник може вибрати собі розробника для остаточної реалізації проекту. Відповідно, розробник, спираючись на ТЗ, отримає повне уявлення про майбутні обсяги робіт і може аргументовано вказати терміни виконання і вартість послуг. В процесі розробки технічного завдання впорядковується наповнення і структура майбутнього Web-проекту. Тобто паралельно відбувається структуризація Web-ресурсу.

Розробка технічного завдання

Технічне завдання дає розробнику повне уявлення про майбутні обсяги робіт над створенням Веб-проекту. Технічне завдання на створення Веб-проекту повинне містити наступні розділи:

1. Загальні відомості

2. Мета створення Веб-ресурсу, його тип

3. Структурна схема Веб–ресурсу (мапа сайту):

  • Система меню

  • Структура головної сторінки

4. Вимоги до наповнення Веб-ресурсу:

  • Загальні вимоги до Веб-ресурсу

  • Дизайн та графічне оформлення Веб–ресурсу

  • Програмна частина Веб-ресурсу

  • Інтерактивні модулі та функції

  • Інтеграція Веб-ресурсу з іншими проектами

  • Безпека та захист інформації

5. Список матеріалів замовника, призначених для публікації

6. Технічна підтримка Веб-ресурсу

7. Реклама та супроводження Веб-ресурсу

8. Розрахунок вартості створення веб сайту 

Порядок проведення та захисту розрахункової  роботи

Відповідно до завдання до розрахункової роботи формулюється мета створення Веб-проекту. Вибрати тему майбутнього сайту, його цільове призначення та стиль.

Ознайомлення с типовими Веб-проектами за тематикою розрахункової роботи за допомогою пошукових систем. Проаналізувати вміст та оформлення сайтів подібної тематики. Отримані відомості врахувати для визначення розділів та сервісів у власному ресурсі.

Ґрунтуючись на матеріалах отриманих на попередніх кроках оформлюється технічне завдання на створення Веб-проекту.  Створити узагальнену схему сайту (на папері чи в комп’ютерному вигляді) із зазначенням основних розділів, розташування логотипу, тематичного банеру, основних текстових ділянок тощо.  Оцінити майбутню аудиторію сайту і врахувати її інтереси. Провести розрахунок вартості сайту. Перевірити тексти стосовно повноти, логіки викладення, грамотності, актуальності.

Визначається структура технічного завдання та попередній зміст його розділів.

Відповідно до структури технічного завдання формулюються вимоги до майбутнього Веб-проекту. Обґрунтовується концепція Веб-проекту, графічні та динамічні елементи, матеріали, які будуть використані в проекті. 

Захист технічного завдання. 

 

Вимоги до підготовки та захисту розрахункової роботи

1. До виконання та захисту розрахункової роботи допускаються студенти, які чітко сформулювали мету створення Веб-ресурсу та мають основні навички роботи з ПК, офісними додатками, браузерами Інтернет.

2. До практичної частини виконання розрахункової роботи висуваються такі  вимоги:

  • уміння і навички роботи з мережею Інтернет та Microsoft Office;

  • вся інформація, яку cтудент наводить в технічному завданні повинна відповідати структурі та змісту етапів створення Веб-проекту;

  • розроблене технічне завдання обов’язково повинно містити не тільки вимоги до текстового та графічного наповнення ресурсу, а також й концептуальні та конструкторські вимоги, які визначають порядок роботи користувача з майбутнім Веб-ресурсом.

3. Для захисту звіту з розрахункової роботи необхідно підготувати:

  • титульну сторінку стандартної форми;

  • структуру технічного завдання;

  • розкриття елементів структури технічного завдання відповідно до його структури.

4. Захист розрахункової роботи складається з двох етапів:

  • обґрунтування мети створення Веб-ресурсу;

  • захисту технічного завдання відповідно до його етапів.

5. На доповіді студент визначає мету створення Веб-проекту; цільову аудиторію, для якої призначений Веб-проект; коло осіб, яким потрібно ознайомитись та затвердити Технічне завдання (відповідно до мети Технічного завдання Веб-проекту).

6. Матеріали, що містять структурну схему Веб-проекту, розрахунки термінів виконання, обґрунтування дизайну та контенту Веб-проекту, його зв’язок з базами даних та іншими проектами, мають бути прокоментовані. Студенту також потрібно буде обґрунтувати новизну його Веб-проекту порівняно з іншими аналогічними проектами, що існують в мережі Інтернет.

ЛІТЕРАТУРА

  1. Черный А.И. Введение в теорию информационного поиска.-М.:Наука, 1975.-238 с.

  2. Костенко Л. Онлайнові ресурси бібліотеки: створення, використання//Бібліотечний вісник.-2003.-№1.-С.13-17.

  3. Філіпова Л. Бібліотечно-бібліографічні ресурси Інтернет (аналітичний огляд)//Вісник Книжкової палати.-1998.-№6.-С.22-26.

  4. Цивін М.Н., Дубов Д.В. Віртуальність як властивість електронного документа//Вісник КНУКіМ.-

  5. Бойкова О.Ф. Вопросы авторского права в деятельности электронных библиотек//Научно-техническая информация. Сер.1-2001.-№10.-С.22-25.

  6. Сурнікова Ю. Дублінський формат опису електронних публікацій в Internet та проблеми його адаптації в Україні//Вісник Книжкової палати.-2003.-№8.-С.24-26.

  7. Каспарова Н.Н. Библиографическое описание электронных ресурсов в России: национальные аспекты в контексте международного опыта//Библоиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые форми сотрудничества: Матер.междунар. конф. «Крым-99».-Симферополь:Таврида, 1999.-Т.1.-С.304-305.

  8. Мелюхин И.С. О зарубежном опыте регулирования Интернета//Научно-техническая информация.Сер.1.-1998.-№3.-С.8-10.

  9. Матвиенко О.В. Обеспечение информационной экологии как социальная функция информационного специалиста //Материалы Международной научной конференции «Информационная свобода и информационная безопасность» (Краснодар, 30-31 октября 2001 г.).-2001.-С.373-375.

  10. Матвієнко О.В. Іnternet як технологія підтримки інформаційної діяльності в галузі мистецтва//Мистецтво та освіта.-1999.-№4.-С.49-52. Матвієнко О.В., Цивін М.Н. INTERNET - засіб доступу до міжнародних інформаційних ресурсів//Бібліотечний вісник.-1996.-№1.-С.5-7.

  11. МаксимовН.В., Забегаева Н.Н. Информационный поиск и модели поведения пользователей//НТИ.Сер.1.-2001.-№11.-С.10-21.

  12. Степанов В. Интернет в профессиональной информационной деятельности [Електрон.ресурс] http://textbook.openweb.ru/chapter4/glava4-1.html.

  13. Как работают поисковые системы http://www.dimok.ru/notes/seo_how_search_engines_work.html

  14. Особенности работы поисковых систем http://ru-board.com/new/article.php?sid=132

  15. "Семь ключей" - пособие новичкам в интернете http://websib.ru/7key/

  16. Справочники и поисковые системы глобального масштаба http://www.openweb.ru/stepanov/library/gsengine.htm

  17. Галкина Н.Н. Цитирование электронных публикаций//Мир библиографии.- 1999.- №4.- С.21-24.

  18. Библиографическое описание электронных ресурсов. Методические рекомендации [Электрон. ресурс]./Сост.: Бахтурина Т.И., Дудник И.С., Плохоцкая Л.С.; Отв. ред. Каспарова Н.Н.-М.: РГБ, 1998.- ISBN 5-7510-0085-4.- Способ доступа: URL: http://www.rsl.ru.- Загл. с экрана.

  19. Березовская И., Берченко Н. Патентная информация ON-LINE: По материалам журнала "МИР INTERNET" http://aliona.w3.lt/Patent.htm.

  20. Law and Internet: Организационно-правовые рекомендации по представлению сайта органа власти и управления Российской Федерации в сети Интернет<www.russianlaw.net/law/acts/z29.htm

  21. Степанов В. Интернет в профессиональной информационной деятельности [Електрон. ресурс] URL: http://libs.ru/doc/textbook/index.html

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!