Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 1576 Лабораторна робота 1 на тему Автоматизація розв’язування задач з бухгалтерського обліку на підприємствах з використанням ПП 1СПідприємство 8.2

Лабораторна робота 1 на тему Автоматизація розв’язування задач з бухгалтерського обліку на підприємствах з використанням ПП 1СПідприємство 8.2

« Назад

ЗАВДАННЯ

  1. Введення початкових залишків

  2. Бухгалтерські підсумки. Ручне введення проводок

  3. Розв'язування задач за допомогою ручного введення проводок введення проводок

  4. Робота з документами

 ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 1

Тема: “Автоматизація розв’язування задач з бухгалтерського обліку на підприємствах з використанням ПП “1С:Підприємство 8.2.”

Мета роботи: вивчити основи використання програмного продукту “1С:Підприємство 8.2.” для оперативного вирішення задач бухгалтерського обліку.

 

На сьогодні існує безліч програм, призначених для ведення бухгалтерського обліку. Вашій увазі пропонується ознайомлення з ПП “1С:Підприємство 8.2.” По класифікації комп’ютерних  бухгалтерських систем ця програма традиційно відноситься до категорії бухгалтерських конструкторів, а також комплексних бухгалтерських систем. По складу функцій системи управління її можна віднести до класу інформаційних систем підприємства.

Вашій увазі пропонується на розгляд  типова конфігурація "Бухгалтерія для України" 1.1.25.2 від 11.04.2011р.

Ця конфігурація використовується  для комплексного ведення бухобліку по одній чи декількох фірмах окремо, які знаходяться на самостійному балансі. Між фірмами існують господарські зв’язки, бо ведеться незалежний бухоблік. Версія з якою ви будете працюПАТи є мережева, яка дозволяє організуПАТи велику кількість робочих місць у файл-серверній чи клієнт-серверній архітектурі. Відмінність цих архітектур – в кількості одночасно працюючих користувачів, продуктивності, адмініструванні БД і системи управління.

1С: Бухгалтерія дозволяє вести бухоблік у відповідності з основними положеннями бухобліку і бухгалтерської звітності в Україні.

Цілі і задачі бухобліку відображаються шляхом налаштування типової конфігурації і створення БД нормативно-довідкової інформації. Перш ніж перейти до роботи в системі розглянемо об’єкти метаданих. Метадані – це сукупність об’єктів різних класів.

Програма 1С: Бухгалтерія 8.2 для України являє собою компоненту Бухгалтерський облік системи 1С: Підприємство 8.2.  і призначена для обліку, наявності і руху грошових засобів підприємства. Програма системи 1С:Підприємство 8.2.  налагоджується на ведення бухгал­терського обліку конкретного підприємства з урахуванням його особливо­стей. Тому перед початком роботи необхідно:

  • здійснити налагодження програми;

  • ввести константи;

  • ввести ставки податків;

  • заповнити довідники;

  • ознайомитися з організацією плану рахунків;

  • ввести початкові залишки.

ІНСТРУКЦІЯ КОРИСТУВАЧА

ЗАПУСК ПРОГРАМИ

На робочому столі в меню кнопки Пуск → Всі програми → 1С Підприємство 8.2 С Підприємство, після чого з'являється вікно Запуск 1С: Підприємства.

У цьому вікні в полі Інформаційні бази знаходиться список баз, доступ­них для роботи.

Вибираємо потрібний номер спеціальності і групу користувача, та натискаємо кнопку «1С:Підприємство» .

Налаштовуємо систему для виконання завдань у програмному середовищі: Для цього натискуємо в меню Сервис   ®   Параметри.

У вікні що зображено на рис. 1.2 налаштовуємо параметри на закладці «Загальні». 

Параметри бухгалтерського обліку налаштовуємо через меню ® Предприятие ® Настройка параметров учета (Рис. 1.3.)

Також налаштовуємо облікову політику підприємства: меню ® Предприятие ®  Учетная политика ® Учетная политика организаций і додаємо нову облікову політику (Рис. 1.4.) і натискаємо кнопку «Ок».

Свої практичні заняття побудуємо таким чином, щоб найкраще проілюструПАТи всі можливості програми «1С:Бухгалтерія 8.2.».

Проілюструємо роботу із записами Справочники на прикладі формування довідника Организации.  Даний довідник призначений для ведення обліку від імені одного або декількох підприємств (фірм)  та для зберігання інформації, необхідної для оформлення первинних документів, ведення бухгалтерського обліку та складання звітності.

Відкриємо в меню® Операции ®  Справочники  рис.1.5:

У відкрившомуся вікні® Вибір об’єкта: Довідники виділимо пункт® Организации та натиснемо кнопку ОК  рис. 1.6

В результаті ми отримуємо доступ до вікна  Организации  рис. 1.7.

Виділяємо форму за замовчанням («Наша організація») та натискаємо кнопку на панелі управління кнопу «Змінити поточний елемент» . В разі виникнення потреби створення нової фірми замість кнопки «Змінити поточний елемент»  натискаємио кнопку «Добавить» . В результаті цього відкриється вікно  для введення даних.

Заповнюємо закладку «Коды организации» даної форми у відповідності до Рис. 1.8.

Далі заповнюємо наступні вкладки «Номера регистрации» і «Контактная информация», як показано на Рис. 1.9 та 1.10.

Після введення всієї інформації натискаємо кнопку «Ок».

Тепер введемо дані про працівників підприємства. Для цього виконаємо меню ® Кадри ® Физические Лица. В вікні що з’явилося за допомогаю кнопки «Добавить»  додаємо дані по наступних співробітників: Петров Олег Михайлович, Остапчук Інна Ігорівна, Коєва Олена Петрівна, Корнійчук Світлана Семенівна,  Рибак Катерина Петрівна, Разіна Валентина Петрівна, Щедров Василь Іванович (Рис.).

Наступним кроком потрібно введених осіб зарахуПАТи в працівники підприємства, для цього виконуємо меню ® Кадри ® Сотудники Организации. З’явиться вікно Сотрудники организации. В якому за допомогою кнопки «Додати групу»  створюємо групи: Адміністрація, Бухгалтерія, Виробництво, Відділ збуту та Транспортний відділ (Рис. 1.12).

Тепер потрібно вести співробітників. Для цього обираємо потрібну групу, двічі клацаємо на ній лівою кнопкою миші  і натискаємо кнопку «Добавить» . В результаті відкриється вікно «Сотрудники организации», в якому ставимо вибір навпроти «Создать нового сотрудника, выбрав его из справочника физических лиц»   та натискаємо «Окрыть справочник физических лиц…»  і обираємо потрібну нам фізичну особу. Після вибору дані автоматично перенесуться до довідника «Сотрудники» і можна натискати «Ок» (Рис. 1.13).

Дану операцію потрібно повторити для кожного працівника. Групи працівників наступні:

У групі Адміністрація введемо елементи:

  • Директор Петров Олег Михайлович

У групі Бухгалтерія:

  • головний бухгалтер Остапчук Інна Ігорівна;

  • касир Коєва Олена Петрівна. 

У групі Відділ збуту:

  • продавець Корнійчук Світлана Семенівна. 

У групі Виробництво:

  • швачка Рибак Катерина Петрівна;

  • швачка Разіна Валентина Петрівна. 

Угрупі Транспортний відділ:

  • Водій експедитор Щедров Василь Іванович

Наступним кроком приймемо зазначених осіб на роботу, для цього виконаємо меню ® Кадри ® Прием на работу в организацию, натискаємо кнопку «Добавить» , у вікні «Прием на работу в организацию: Новый *» знову натискаємокнопку «Добавить»   і в полі «Работник» обираємо потрібного співробітника, в полі «Подразделение» створюємо відповідний підрозділ та обираємо його, в полі «Должность» також створюємо та обираємо відповідні посади. Також в колонці «Размер» таблиці «Начисления» потрібно ввести оклад (Рис. 1.14). Цю операцію проводимо для кожного співробітника.

Після введення необхідної інформації натискаємо «Ок».

Для встановлення відповідальних осіб заходимо в меню ® Предприятие ® Ответственные лица организаций. У вікні, що з’явилося натискаємо кнопку «Добавить»   і відповідно до інформації поданої вище вводимо інформацію щодо директора, головного бухгалтера та касира (Рис. 1.15).

Для створення складів  і магазинів переходимо в меню ® Операции ® Справочники ® Склады (места хранения) ® Ок,. В результаті відкривається вікно, в якому вже за замовчуванням є склад «Основний склад» виду «Оптовый». Натискаємо кнопку «Добавить»,  та заповнюємо у відповідності до Рис. 1.16.

В результаті отримаємо довідник місць зберігання заповнений у відповідності до Рис. 1.17.

Реквізити організації в навчальному прикладі зумисне введені без дотримання регламентованої кількості знаків в кожному з кодів, щоб виключити можливість випадкового збігу даних по підприємству ПАТ «Фортуна» та реально діючому підприємству.

 

ВВЕДЕННЯ ПОЧАТКОВИХ ЗАЛИШКІВ

Якщо підприємство нове і бухгалтерські операції не проводились, то можна відразу приступати до ведення обліку. В інших випадках потрібно ввести залишки на початок звітного періоду — року, кварталу, місяця. Припустимо, що підприємство ПАТ «Фортуна»  мало залишки на 31.12.2008 р.

Для введення початкових залишків виконаємо меню ® Предприятие ® Ввод начальных остатков. У відкритому вікні натискаємо «Установить дату ввода начальных остатков» і вводимо дату 31.12.2008р. , потім натискаємо «Ок» Рис. 1.18.

Обираємо рахунок 301 «Каса в національній валюті» та натискаємо кнопку «Ввести остатки по счету» . У вікні, що з’явилось натискаємо кнопку «Добавить»  . Тепер ми отримали доступ до вікна «Ввод начальных остатков: Денежные стредства», в цьому вікні знову натискаємо кнопку «Добавить»   і заповнюємо у відповідності до Рис. 1.19 (У колонку «Счет учета» вводимо «301», у колонку «Сумма в валюте учета ДС» вводимо «100»).

Після введення даних натискаємо «Ок».

Аналогічним чином  вводимо залишок по рахунку 311 «Поточні рахунки в національній валюті» з параметрами «Счет учета»  =  «311»«Субконто счета» = «Поточний»,  «Сумма в валюте учета ДС» вводимо «1 300» (Рис. 1.20).

Для вводу залишків по основним засобам в вікні «Ввод начальных остатков» виділяємо рахунок 104 «Машини та обладнання», натискаємо кнопку «Ввести остатки по счету» . В вікні що відкрилося натискаємо кнопку «Добавить»  , в результаті чого з’являється вікно «Ввод начальных остатков ОС: Строка 1», де в полі «Основное стредство» створюємо і вибираємо основний засіб Принтер HP600, в поле «Счет учета» вводимо «104», в поле «Текущая стоимость» вводимо «400», в поле «Подразделение» вводимо «Адміністрація» (Рис. 1.21).

Інші параметри вводимо самостійно. Після введення інформації натискаємо кнопку «Ок». В результаті ми отримаємо наступне вікно «Ввод начальных остатков: Основные средства (счета 10, 11, 13, 286)» Рис. 1.22.

Тепер внесемо ще один основний засіб. Для цього, не закриваючи вікно вікно «Ввод начальных остатков: Основные средства (счета 10, 11, 13, 286)» Рис. 1.22. і виділивши першу позицію (Принтер HP600), натискаємо кнопку «Додати копіюванням»  . В полі «Основное средство» замість Принтер HP600 створюємо і обираємоосновний засіб «Пентіум 90» з полем «Текущая стоимость» рівним «1 200» та натискаємо «Ок». Тепер перед нами віно наступного вигляду (Рис. 1.23):

Натискаємо кнопку «Ок».

Після цього внесемо початковий остаток по рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками». Для цього у «Ввод начальных остатков» виділяємо рахунок 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками», натискаємо кнопку «Ввести остатки по счету» . В вікні що відкрилося натискаємо кнопку «Добавить»  . В поле «Вид задолжености» вводимо «Кредиторская». Вибравши поле «Контрагент» переходимо в довідник «Контрагенты», де натискаємо кнопку «Добавить»  .  В вікні, що відкрилося вводимо дані ТОВ «Фолгат» у відповідності до Рис. 1.24.

Після цього натискаємо «Записать» і переходимо на вкладку «Счета и договры» (1.25).

На закладці створюємо довільний рахунок в довільному банку натисненням кнопки «Добавить»  .

На цій же закладці в секції «Договоры контрагентов» виділяємо створений за замовченням договір (Основний договір) і натискаємо кнопку «Змінити поточний                  елемент» .  У вікні, що з’явилось, обираємо «Вид договора» = «С поставщиком», а на закладці «Основные», поле «По. бух. учету» = «По рассчетным документам» та натискаємо «Ок» (Рис. 1.26).

У відкритому довіднику «Контрагенты» виділяємо новоствореного контрагента               ТОВ «Фолгат» та натискаємо кнопку «Выбрать» , після чого автоматичнознову потрапляємо у вікно «Ввод начальных остатков: Взаиморасчеты с конрагентами…», де в поле «Счет учета» вводимо «631». Для того, щоб заповнити поле «Документ расчетов»  потрібно виконати меню ® Покупка ® Счет на оплату поставщика. В вікні, що відкрилось потрібно натиснути кнопку «Добавить»  . Обираємо «Оборудование» і натискаємо «Ок» (Рис.1.27).

У вікні, що з’явилося в полі дати ставимо «01.12.2008», в полі «Контрагент» обираємо ТОВ «Фолгат». На закладці «Оборудование» натискаємо кнопку «Добавить»  . Після вибору поля «Номенклатура» переходимов Довідник «Номенклатура» в якому обираємо групу «Устаткування до встановлення» Рис. 1.28:

У вікні «Номенклатура»  натискаємо кнопку «Добавить»  . У вікні, що з’явилося вводимо в поле «Краткое наименование» = «Celeron 533», «Единица измерения» = «шт.», «Ставка НДС» = «20%» і натискаємо кнопку «Записать». Інші параметри вводимо самостійно. Переходимо на закладку «Цены» і вводимо в поле «Получить/установить цены на дату:» = «01.12.2008», ставимо галочку навпроти «Основна ціна закупівлі» та в ту ж стрічку в колонку «Цена» вводимо «3 000» (Рис. 1.29).

Переходимо на вкладку «Счет учета»  і в секції «Бухгалтерский учет» в поле «Счет учета» вводимо «1521» та натискаємо кнопку «ОК». Двічі натискаємо лівою кнопкою мишки на новоствореному елементу номенклатури та автоматично повертаємось в вікно «Счет на оплату поставщика: Оборудование…», де в колонці «Количество» вводимо «1», в колонці «Цена» вводимо «3600» та натискаємо «Ок» (Рис. 1.30).

Після цього знову повертаємось у вікно «Ввод начальных остатков: Взаиморасчеты с конрагентами…», де в полі «Документ расчетов» натискаємо кнопку «Вибрати»  і попадаємо в вікно «Выбор документов расчетов с контрагентами». В цьому вікні в полі «Период» першу дату змінюємо на «01.12.2008». Не закриваючи вікна натискаємо кнопку «СформироПАТь» , після чого в секції «Документ расчетов» з’явиться щойно створений рахунок на оплату. Виділяємо цей рахунок подвійним натисканням лівої кнопки мишки, після чого автоматично повертаємось в вікно «Ввод начальных остатков: Взаиморасчеты с конрагентами…». В поле «Сумма в валюте договора» вводимо «3 000» (оскільки ПДВ було відмінусовано по першій події: 3 600 – 600 = 3 000), в поле «Тип контрагента» вводимо «Поставщик» (Рис. 1.31).

Після введення даних натискаємо кнопку «Ок».


ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2

БУХГАЛТЕРСЬКІ ПІДСУМКИ

Перед початком роботи слід сформуПАТи бухгалтерські підсумки і перевірити, чи правильно введені початкові залишки .

Для цього необхідно відкрити звіт Оборотно-сальдовая ведомость за період, який включає дату введення залишків. Для ведення бухгалтерських підсумків необхідно виконати розрахунок меню®Операции ® Управление итогами... У вікні, що з’явилося у стрічці «Всі регістри» у колонці «Встановити до» вводимо «31.03.2009» та натискаємо «Виконати» Рис. 2.1.:

Тепер подивимось Оборотно-сальдову відомість. Для цього закриємо вікно Управление итогами, натиснувши Закрити. Викону

Виконуємоменю®Отчеты ® Оборотно-сальдовая ведомость, з’являється вікно, в якому слід вказати період, за який потрібна відомість. Виставляємо період з 01.10.2008р. по 31.12.2008р. (4-й квартал 2008р.) танатискаємо «СформироПАТь» . Відкривається відомість Рис. 2.2.. Якщо залишки введені правильно, дебетовий оборот рахунка 00 буде дорівнюПАТи кредитовому обороту.

РУЧНЕ ВВЕДЕННЯ ПРОВОДОК

Вводити проводки в Журнал операций можна в ручному режимі, за допомогою типової операції, а також за допомогою документів.

Виконаємо наступні задачі за допомогою ручного введення проводок.

Задача 1

Підприємство ПАТ «Фортуна» здійснює оплату по рахунку № 250 від 23.01.09, який поступив від фірми «Стірол» за доставку комп’ютерної програми 1С: Підприємство 8.2 в кількості - 1 за ціною 1 200 грн., включаючи ПДВ. В наступному місяці нараховано бухгалтерську амортизацію в розмірі 50 грн. та списано на адміністративні витрати.

Вводимо проводки ручним введенням в Журнал операцій. (Рис. 2.3.).  Виберемо меню ® Операции ® Журнал Операций. У відкритому вікні натиснемо кнопку Добавить операцію і отримаємо доступ до вікна Операция (бухгалтерський и налоговый учет)…. В цьому вікні в поле дати вводимо «23.01.2009», в поле «Сумма операции» вводимо «1 200,00», в поле «Содержание» вводимо «Облік комп’ютерної програми».Натискаємо кнопку «Добавить»   і заповнюємо операції у відповідності до Рис. 2.2.

В першій операції створюємо нового контрагента ТОВ «Стірол» з довільними даними по методиці поданій в Лабораторній роботі №1 та створюємо для нього рахунок теж за методикою поданою в Лабораторній роботі №1, але з врахуванням того, що програма – це нематеріальний актив  (Рис. 2.3 та Рис. 2.4).

Нарахування амортизації та віднесення її на витрати відобразимо другою операцією від 28.02.2009р. на суму 50 грн. з коментарієм «Амортизація НМА» (Рис. 2.5).

Проводки можна подивитись в Журнале проводок. Дляцього виконаємоменю® Операции ® Журнал проводок (бухгалтерський учет).

 

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №3

РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ДОПОМОГОЮ РУЧНОГО ВВЕДЕННЯ ПРОВОДОК

Задача 1. Згідно з засновницькими документами статутний капітал ПАТ «Фортуна» становить 200 000 гри.

Частки учасників розподілені таким чином:

Юридичні  особи

 

Фізичні особи:

 

Техно-Маркет

50000 грн.

Суворов Іван Федорович

50000 грн.

ПриВАТ-Банк

70000 грн.

Зозуля Володимир Іванович

30000 грн.

Спочатку заповнимо реквізити засновників.

Виконаємо меню ® Операции ® Справочники ® Контрагенты створюємо папку Засновники(за допомогою кнопки ). Відкриваємо папку Засновники, в ній натискаємо кнопку «Добавить»  . У вікні, що з’явилося, вводимо дані та реквізити організації Техно-Маркет. (дані заповнюються самостійно) та натискаємо «ОК».  Техно-Маркет тепер занесено у довідник Контрагенти ®  Засновники. Таким же чином заносимо ПриПАТБанк (реквізити також заповнюємо самостійно). При занесенні контрагентів фізичних осіб потрібно змінити поле «Юр. / физ. лицо» на «Физ. лицо», а в полі «Наименование» — прізвище, ім’я та по батькові контрагента та заповнити інші його реквізити. Таким чином засновники занесені в Справочники ® Контрагенты.

Виконаємо меню ® Операции ® Журнал операцій. В вікні, що відкрилося натискаємо кнопку «Добавить операцию». У вікні створення нової операції вводимо дату 01.01.2005р. ® Enter, вводимо суму 200 000 ® Enter, «Содержание» = «Облік статутного капіталу» ® Enter ® Enter, кнопку «Добавить»   та вводимо дані відповідно до Рис. 3.1.

Після натиснення кнопки «ОК» можна переглянути операцію в Журналі операцій абож відкрити проводки в Журналі проводок.

Задача 2. Від засновника юридичної особи Техно-Маркет як внесок у статутний капітал згідно з засновницьким договором поступив основний засіб автомобіль ЄРАЗ вартістю 30 000 грн.

Виконаємо меню ® Операции ® Журнал операцій. В вікні, що відкрилося натискаємо кнопку «Добавить операцию». У вікні створення нової операції вводимо дату 20.01.2005р. ® Enter, вводимо суму 30 000 ® Enter, «Содержание» = «Внесок в статутний капітал» ® Enter ® Enter, кнопку «Добавить»  . В колонку «Счет Дт» вводимо рахунок «105»,  у полі «Субконто Дт1» створюємота обираємоосновний засіб – автомобіль, з назвою «ЄРАЗ» та  встановленою галочкою «Автотранспорт» , вколонку«Счет Кт» вводимо рахунок «46», а у полі «Субконто Кт1» вибираємо Техно-маркет. В колонку сума вписуємо вартість автомобіля, тобто 30 000 (Рис. 3.2).

Після введення необхідних даних натискаємо «ОК».

Задача З Підприємство ПАТ «Фортуна» купує обладнання з передоплатою у фірми «Омега» згідно з рахунком №500 від 24.01.2009 p.:

- комп'ютер Samsung за ціною 2400 без ПДВ,

- принтер HP 610 за ціною 450 без ПДВ.

Змінемо вхідний залишок по рахунку «311» (як це було показано на Рис. 1.20 в роботі №1) на дату 31.12.2008р. на суму 10 000.  

Виконаємо меню ® Операции ® Журнал операцій. В вікні, що відкрилося натискаємо кнопку «Добавить операцию». У вікні створення нової операції вводимо дату 24.01.2009р. ® Enter, вводимо суму 3 420,00 ® Enter,® Enter ® Enter, кнопку «Добавить»  . В колонку «Счет Дт» вводимо рахунок «3711»,  у полі «Субконто Дт1» створюємота обираємоконтрагента – фірму Омега, у полі «Субконто Дт2» обираємо «Основний договір», вколонку«Счет Кт» вводимо рахунок «311», а у полі «Субконто Кт1» вибираємо основний поточний рахунок. В колонку сума вписуємо вартість замовлення, тобто 3 420.00. В цій же операції створюємо ще одну проводку по відображенню податкового кредиту за передоплатою(Рис. 3.3).

При заповненні проводки №2 потрібно створити рахунок, який, відповідно до умови задачі, повинен мати вигляд подібний до Рис. 3.4.

 

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №4

РОБОТА З ДОКУМЕНТАМИ

Програма пропонує широкий набір документів — близько 50. Частина документів призначена для введення, зберігання і друку первинних доку­ментів, інша частина документів виконує автоматичне формування прово­док. Документи в програмі можна знайти в меню ®  Операции ® Документи. Для введення даних в документ використо­вується форма введення документа. У ній є набір реквізитів: номер і дата, а також посилання на довідники, відмітки і кнопки та інше.

Перед початком роботи з документами повинен обов'язково бути виконаний розрахунок бухгалтерських підсумків.

1. Банк і каса

Задача 1 На розрахунковий рахунок підприємства ПАТ «Фортуна» засновниками  юридичними особами в якості внеску в статутний капітал перераховані суми:   

Техно-Маркет  -  20 000 грн.  

ПриВАТ-Банк -  30 000 грн.

Виконаємо меню ® Банк ® Выписка банка. В вікні, що з’явилося в полі «Счет в банке» обираємо основний поточний рахунок,  а в поле «Дата выписки» вводимо «25.01.2009» і натискаємо ® Enter. Після цього натискаємо натискаємо кнопку «Добавить»   ® Платежное поручение входящее ® Прочие поступленние безналичных денежных стредств. У цьому вікні в полі «Плательщик» відповідно до умови обираємо Техно-маркет, в поле «Счет» вводимо «46», а в поле «Сумма» записуємо 20 000,00. Також перевіряємо наявність галочки «Оплачено». Приклад заповнення наведенно на Рис. 4.1. Після введення даних натискаємо «ОК».

В цю ж банківську виписку аналогічно вводимо і дані щодо статутного внеску ПриВАТ▪Банку з даними з умови задачі (Рис. 4.2.):

Після введення обох платіжних доручень вікно «Выписка банка» матиме вигляд   Рис. 4.3.:

Якщо в вікні «Выписка банка» (Рис. 4.3.) виділити одне з платіжних доручень та натиснути на кнопку «Результат проведения документа» , то відкриється вікно з проводками (Рис. 4.4.):

Щоб роздрукувати ці проводки потрібно натиснути на кнопку «Отчет по движениям документа»  цього документа. В результаті з’явиться таблиця (Рис. 4.5.), яку можна роздрукуПАТи, виконавши меню ® Файл ® Друк…

Задача 2 Згідно з засновницьким договором кожний учасник повинен внести не менше 50% своєї частки в статутному капіталі у вигляді грошового внеску в касу підприємства:

Суворов І.Ф.     40 000 грн.

Зозуля В.І.          20 000 грн. 

Виконаємо меню ® Касса ® Приходный кассовый ордер. Після цього натискаємо натискаємо кнопку «Добавить»   ® Прочий приход денежных средств ® ОК. В поле дати вводимо «25.01.2009», в поле «Сумма» вводимо «40 000,00». В полі «Счет» вводимо «46», а в полі «Контрагенти» обираємо «Суворов Іван Федорович». У полі «Способ отражения (НУ)» обираємо «Не отображать» та натискаємо кнопку «ОК» (Рис. 4.6.).

Для того, щоб роздрукуПАТи цей документ, відкриваємо його та в нижній панелі обираємо Печать ® Приходный кассовый ордер (Рис. 4.7.) та натискаємо кнопку «Печать» .

При перегляді проводок, які сформував цей приходний касовий ордер, видно що він автоматично сформував проводки в журналі проводок (Рис. 4.8.).

Аналогічним чином вводимо приходний касовий ордер по коштам отриманим від Зозулі В.І. (20 000,00 грн.) (Рис. 4.9.)

Виконаємо меню Касса ® Кассовая книга. У вікні, що з’явилося, вводимо період з «25.01.2009» по «25.01.2009» та натискаємо кнопку «СформироПАТь»  і в результаті отримуємо лист касової книги (Рис. 4.10.):

Для того щоб надрукуПАТи даний лист касової книги потрібно виконати меню ® Файл ® Друк.

 

Задача 3. Згідно з наказом здано з каси на розрахунковий рахунок 60 000 грн. як внесок у статутний капітал.

Виконаєм меню ® Касса ® Расходный кассовый ордер. Після цього натискаємо натискаємо кнопку «Добавить»   ® Взнос наличными в банк ® ОК. В поле дати вводимо «26.01.2009», в поле «Сумма» вводимо «60 000,00». В полі «Счет» вводимо «311» та натискаємо «ОК» (Рис. 4.11).

Слід звернути увагу на те, що в 1С:Підприємство 8.2. на відміну від 1С:Підприємства 7.7. у формі видаткового касового ордеру не передбачено галочки «тільки зареєструПАТи» та змінено підхід до використання банківських виписок, а тому щоб уникнути задвоєння по даній операції або ж не потрібно створюПАТи банківське платіжне доручення вхідне, або ж проводити тільки один з типів документа. Також варіантом вирішення проблеми є внесення змін до конфігурації у відповідності до потреб.

Задача 4. З розрахункового рахунка підприємства ПАТ «Фортуна» по чеку № 890 від 29.01.2009р. одержані грошові кошти на операційно-господарські потреби 1 000 грн.

Необхідно за фактом надходження грошових коштів скласти документ Приходный кассовый  ордер. меню ® Касса ® Приходный кассовый ордер. Форму документа, що відкрилася,  заповнюємо та натискаємо «ОК» (Рис. 4.12).

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!