Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 1420 Теоретична довідка до ПР 8 на тему Робота зі стилями

Теоретична довідка до ПР 8 на тему Робота зі стилями

« Назад

Теоретична довідка до ПР8

Робота зі стилями

Стиль  оформлення  —  це  іменована  сукупність  налаштувань  параметрів  шрифту,  абзацу,  мови  і деяких  елементів  оформлення  абзаців  (ліній  і  рамок).  Завдяки  використанню  стилів  забезпечується простота  форматування  абзаців  і  заголовків  тексту,  а  також  єдність  їх  оформлення  в  межах  всього документа.

За  допомогою  стилів  абзацу  виконують  форматування  абзаців,  а  за допомогою знакових  стилів можна змінювати оформлення виділених фрагментів тексту усередині абзацу. Наявність стилів дозволяє реалізувати досить складні  прийоми  форматування,  наприклад  коли  усередині абзацу, оформленого одним шрифтом, містяться фрагменти тексту, оформлені іншим шрифтом.

Робота зі стилями полягає в створенні, налаштуванні і використанні стилів.   Деяка кількість стандартних стилів присутня в налаштуваннях програми відразу після її установки.

При  проведенні  налаштування  стилю  важливо  правильно  вибрати  початковий  стиль.  Він  повинен бути якомога ближче до бажаного, щоб мінімізувати кількість необхідних налаштувань.

Розробка нових стилів і їх налаштування є достатньо складними технологічними операціями. Вони вимагають  ретельного  планування, уважності  і  акуратності, особливо  у  зв’язку  з  тим,  що  згідно принципу  спадкоємства  властивостей  стилів  бажані  зміни  в  одному  стилі  можуть  приводити  до небажаних змін в багатьох інших стилях.

Для роботи зі стилями використовують:

1)   Команди групи Стили на вкладці Главная.

2)   Команду Стили з контекстного меню. 

Для оформлення тексту за допомогою стилів необхідно:

1. Визначитися, який текст буде, наприклад, назвами розділів, який параграфів, який підпунктів.

2. Виділити необхідний фрагмент.

3. Відкрити діалогове вікно Стили.

4. Вибрати в ньому один зі стилів, наприклад, Заголовок 1.

5. Повторити пункти 2‐4, поки всі заголовки в документі не будуть оформленні.

Створення та оформлення змісту

Для  автоматичного  створення  змісту  в  документах  використовують  команду  Оглавление,  що знаходиться в групі Оглавление на вкладці Ссылки:

1. Спочатку в документі застосувати до назв розділів, підрозділів та параграфів стилі Заголовків 1‐3.

2. Встановити курсор на сторінці, де буде зміст.

3. Виконати команду Оглавление  →  Оглавление..., що знаходиться в групі Оглавление на вкладці Ссылки та налаштувати вигляд змісту.

4. Натиснути кнопку ОК. На місці курсору з’явиться автоматичний зміст. 

Якщо  в  процесі  роботи  змінився  документ,  то  зміст  можна  оновити  за  допомогою  контекстного меню самого змісту або команди з групи Оглавление. Для цього потрібно вибрати команду Обновить поле, в діалоговому вікні Обновление оглавления встановити потрібні параметри та натиснути кнопку ОК.

В  разі,  якщо  потрібно  видалити  зміст,  то  вибрати  команду  Удалить  оглавление  з випадного списку в групі Оглавление.

Колонтитули

Слова  „колонтитул”  не  має  в  тлумачному  словнику  української  мови.  Це  слово  —  спеціальний видавничий термін.

Колонтитул (від франц. colonne — стовпець і лат. titulus — напис, заголовок), заголовкові дані (назва твору,  частини,  глави,  параграфа  тощо),  що  розміщуються  над  текстом  (верхній  колонтитул)  або  під текстом (нижній колонтитул) кожної сторінки книги, газети, журналу.

В енциклопедичних виданнях і словниках колонтитули (назви першої й останньої статей на кожній сторінці або їхні початкові букви) заміняють зміст, полегшуючи пошук потрібного матеріалу. У науковій і навчальній  літературі  зі  складною  будовою  тексту  колонтитули  служать  для  тієї  ж  мети.  У  журналах  в колонтитулах звичайно розміщують прізвища авторів і назви статей, у газетах — заголовок, дату випуску й порядковий номер газети.

При встановлені колонтитулів слід пам’ятати:

- Верхній колонтитул не ставиться на першій сторінці великого розділу, а нижній — на останній.

- Колонтитули не ставляться на: титульних сторінках; сторінках, що містять лише ілюстрації та не містять тексту; сторінках з вихідними даними видання.

- Колонтитули можуть бути постійними в усьому документі, а можуть розрізнятись за розділами (при чому, колонтитул кожного розділу повинен відповідати темі даного розділу).

Для   створення   колонтитула   необхідно   виконати   команду   Верхний   колонтитул   (Нижний колонтитул)  з  групи  Колонтитулы  на  вкладці  Вставка.  У  випадному  списку  команди  Верхний колонтитул  (Нижний  колонтитул)  можна  також  вибрати  команди  для  зміни  колонтитулів  чи  їх видалення.

 

Вставка номерів сторінок

Для вставки номера сторінки слід скористатися командою Номер страницы в групі Колонтитулы на вкладці Вставка, та вибрати потрібний формат номера сторінки. Тут також можна змінити формат номера сторінки чи видалити номера сторінок. 

Для  того,  щоб  номер  сторінки  не  відображався  на  першій  сторінці,  слід  відкрити  діалогове  вікно Параметры страницы та на вкладці Источник бумаги поставити прапорець навпроти надпису первой страницы групи Различать колонтитулы.

 

Створення списку ілюстрацій за допомогою назв

Спочатку додати до ілюстрацій назви, потім клацнути у тому місці, куди необхідно вставити список ілюстрацій і далі на вкладці Ссылки у групі Названия натиснути кнопку Список иллюстраций.

У списку Название вибрати тип мітки для елементів, які потрібно включити у список ілюстрацій та вказати інші параметри і натиснути кнопку ОК.

Створення списку ілюстрацій за допомогою стилів

Спочатку застосувати користувацький стиль до назв, а потім на його основі створити для цього стилю список.

- Клацнути місце, до треба вставити список ілюстрацій.

- На вкладці Ссылки у групі Названия натиснути кнопку Список иллюстраций.

- Натиснути  кнопку Параметры.

- Встановити прапорець Стиль.

- У списку Стиль вибрати стиль, що застосовувався до назв і натиснути кнопку ОК або вказати інші потрібніпараметри і натиснути кнопку ОК.

Створення предметного покажчика

Скрыть все

Предметний покажчик містить список термінів і тем з вказаними сторінками, на яких вони згадуються. Для його створення у документі треба помітити елементи предметного покажчика а потім зібрати його.

Елементи предметного покажчика

Предметний покажчик можна створити для таких елементів:

  • Окремих слів, фраз або символів;

  • Розділів, що розміщені на кількох сторінках;

  • Посилань на інші елементи, наприклад «Транспортні засоби, див. Велосипеди».

Після того як текст вибрано і помічено як елемент предметного покажчика (виділити текст і на вкладці Ссылки у групі Указатель вибрати команду Пометить), Microsoft Word додає у документ спеціальне поле (Поле. Набор кодов, обеспечивающих автоматическую вставку в документ текста, рисунков, номеров страниц и других сведений. Например, поле DATE вставляет текущую дату.) XE (елемент предметного покажчика), що містить помічений основний елемент предметного покажчика та відомості про перехресні посилання, надані користувачем. 

Після того як  всі елементи предметного покажчика будуть помічені, вибирають вид покажчика і збирають його.  Додаток Word знайде всі елементи з відповідною поміткою, упорядкує за алфавітом, додасть номера сторінок, видалить елементи, що повторюються і відобразить покажчик у  документі.

Змінити елемент покажчика можна наступними способами: створити додатковий елемент третього рівня або перехресне посилання на інший елемент. Для створення додаткового елементу, треба ввести текст у поле дополнительный. Для створення додаткового елементу третього рівня, треба ввести текст додаткового елементу покажчика, двокрапка (:), а потім — текст елемента третього рівня.

Щоб створити перехресне посилання на інший елемент, встановіть перемикач у положення Перекрестные ссылки у групі Параметры , а потім введіть текс іншого елемента.

Щоб вибрати формат номерів сторінок для відображення у предметному покажчику, встановити прапорець Полужирное начертание або Курсив у групі Формат номера страницы.

Щоб відформатувати текст предметного покажчика, виділіть текст у полі основной або дополнительный, клацніть його правою кнопкою миші і виберіть команду Шрифт та задайте необхідні параметри форматування.

Для збирання предметного покажчика треба клацнути у документі місце, куди треба помістити предметний покажчик потім на вкладці Ссылки у групі Индекс клацнути Вставить индекс. 

Щоб обновити предметний покажчик, треба клацнути його і натиснути клавішу F9, або вибрати команду Обновить указатель у групі Указатель на вкладці Ссылки.

Створення списку літератури

Список літератури — це список джерел, до яких звертався користувач при створенні документа. У Microsoft Word 2010 можна автоматично створити список літератури на основі відомостей про літературні джерела.

Щоб додати відомості про літературні джерела, на закладці Ссылки виберіть команду Управление источниками Создать… та заповніть форму.

Після того, як у документі вставили один або кілька посилань на літературні джерела, можна створити автоматично список літератури. Спочатку перейти в кінець документа та виконати вказівку  на вкладці Ссылки у групі Ссылки и списки литературы вибрати Стиль та натиснути стрілочку біля Список литературы та вибрати вказівку Вставить список литературы.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!