Практична робота 12 на тему Використання засобів оптимізації у середовищі MS Excel
« НазадПрактична робота №12 Тема: Використання засобів оптимізації у середовищі MS ExcelМета роботи: Навчитись застосовувати для аналізу даних засоби надбудови MS Excel: підбір параметра, пошук рішення, диспетчер сценаріїв. Завдання 1: Розвя’зати задачу розрахунку виплат за вкладами, використовуючи програму Подбор параметра. Технологія виконання роботи 2. На робочому аркуші Лист1 побудувати таблицю для розрахунку виплат за вкладами.
Використовуючи функцію Подбор параметра та дані таблиці, знайти, при якому значенні терміну вкладу сума виплат становитиме 12 000 грн. Для цього слід виконати наступні дії: – виділити комірку С16 і записати формулу ; – запустити програму Подбор параметра; – в діалоговому вікні Подбор параметра заповнити текстові поля; – в діалоговому вікні Подбор параметра клацнути на кнопці ОК; – проаналізувати отриманий результат. Яке значення терміну вкладу з’явилось в комірці С13? 3. Скопіювати таблицю для розрахунку виплат за вкладами нижче.
Використовуючи Подбор параметра та дані наведеної таблиці, самостійно знайти, при якому значенні відсоткової ставки сума виплат становитиме 12 000 грн. Проаналізувати отриманий результат. Яке значення відсоткової ставки з’явилось в комірці С21? 4. Перейменуйте Лист1 на Підбір параметра_Прізвище. 5. На робочому аркуші Лист2 розв’язати кубічне рівняння, використовуючи Подбор параметра, за варіантом. Варіанти: Завдання 2: Розв’язати задачу, використовуючи програму Поиск решения. 1. На робочому аркуші Лист3 побудувати таблицю «Відомості про випуск продукції за місяць».
Використовуючи програму Поиск решения, знайти оптимальний план випуску продукції (скільки одиниць товару кожного виду слід випускати), при якому витрати на виготовлення будуть мінімальними. Кількість продукції кожного виду змінюється в межах від 15 до 35 одиниць, а загальна кількість одиниць складає 100. Для розв’язання задачі слід виконати наступні дії: – виконати необхідні обчислення у стовпці Витрати на партію товару; – у рядку Всього обчислити сумарну кількість одиниць продукції та сумарні витрати на партію продукції; – виділити комірку, в якій обчислено сумарні витрати на партію продукції; ця комірка є цільовою; – запустити програму Поиск решения; – в діалоговому вікні Параметры поиска решений заповнити текстові поля; – натиснути кнопку Добавить для внесення обмежень по загальній кількості продукції; – натиснути кнопку Добавить для внесення обмеження: кількість одиниць продукції кожного виду не перевищує 35 одиниць; – натиснути кнопку Добавить для внесення обмеження: кількість одиниць продукції кожного виду не менше 15 одиниць; – натиснути кнопку Добавить для внесення обмеження: кількість одиниць продукції кожного виду - ціле число; – натиснути кнопку ОК, результатом буде діалогове вікно; – натиснути кнопку Найти решение, натиснути ОК; – проаналізувати результат у комірках F8:F13 та значення G14. Значення величин у комірках F8:F13 та G14 і є розв’язком задачі. 2. Перейменувати Лист3 на Поиск решения_Прізвище. 3. Зберегти електронну таблицю під назвою Прізвище_Практична12 на сервері у власній папці. 4. Оформити звіт і здати роботу викладачу. Контрольні питання 1) Яке призначення має функція Подбор параметра? 2) Які фінансово-економічні задачі можна розв’язувати за допомогою функції Подбор параметра? 3) Які задачі можна розв’язувати з використанням програми Поиск решения? 4) Яку комірку називають цільовою? 5) Як записати обмеження на значення у певних комірках в програмі Поиск решения? 6) Як задати точність розв’язку? 7) Наведіть приклади задач, які потребують використання програми Поиск решения. 8) Що таке Диспетчер сценариев? З повагою ІЦ “KURSOVIKS”! |