Робоча навчальна програма Комп’ютерний контролінг бізнес-процесів, НУДПСУ
« Назад ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Кафедра економічної кібернетики РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА «КОМП’ЮТЕРНИЙ КОНТРОЛІНГ БІЗНЕС-ПРОЦЕСІВ»для підготовки фахівців за ОКР бакалавр денної форми навчання галузь знань 0305 «Економіка і підприємництво» напрям підготовки 6.030502 «Економічна кібернетика» статус дисципліни: вибіркова Ірпінь 2012 Робоча навчальна програма курсу «Комп’ютерний контролінг бізнес процесів» складена для використання в навчальному процесі підготовки бакалаврів напряму «Економічна кібернетика» на основі навчального плану підготовки бакалаврів галузі знань «Економіка і підприємство», затвердженої в 2009 році. ЗМІСТ ПЕРЕДМОВА ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЗА ЗМІСТОВИМИ МОДУЛЯМИ МОДУЛЬ І МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ТА РОЗПОДІЛ БАЛІВ ЗА РЕЙТИНГОВОЮ СИСТЕМОЮ РЕКОМЕНДАЦІЇ СТУДЕНТАМ ЩОДО ІНДИВІДУАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНОЇ РОБОТИ ТЕМАТИКА НАУКОВИХ РОБІТ КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА ОСНОВНА ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ ІНТЕРНЕТ
Актуальність. В сучасних умовах економічних реформ в Україні інформатизація суспільства і комп’ютеризація різних галузей діяльності вважається стратегічним напрямом науково-технічного прогресу, спрямованим на вирішення важливих соціально-економічних проблем, однією з яких є прийняття управлінських рішень пов’язаних із впровадженням засобів контролінгу бізнес процесів, які ґрунтуються на сучасній рівні технологічному рівні, що базується на застосуванні інформаційно-телекомунікаційних систем та технологій. Саме на підготовку таких спеціалістів і розрахована дисципліна «Комп’ютерний контролінг бізнес-процесів», тобто на студентів, які мають достатньо високий рівень знань з курсу вищої математики, опанували основні прийоми роботи на персональному комп’ютері. Дисципліна «Комп’ютерний контролінг бізнес-процесів» належить до спеціальних дисциплін, які забезпечують формування знань та навичок бакалаврів економічних спеціальностей по впровадженню комп’ютерних технології у бізнесі, основ управлінської діяльності та її використанню у подальшій фаховій діяльності. Зміст дисципліни розкривається в темах:
Мета дисципліни це формування у студентів знань з концептуальних основ управління на основі інтегрування, координування та спрямування діяльності різних служб та підрозділів підприємств на досягнення оперативних і стратегічних цілей. Завдання дисципліни: - ознайомитися з новітніми інформаційними технологіями; Студент повинен знати:
Студент повинен вміти:
Міжпредметні зв’язки: вивчення дисципліни передбачає міжпредметні зв’язки з такими дисциплінами як «Інформатика», «Менеджмент», «Маркетинг», «Фінанси», «Фінанси підприємств», «Фінансові ринки», «Інвестування», «Банківська справа», «Економіка підприємства», «Податкова система», «Економічна кібернетика». Знання, здобуті студентами з даного курсу, згідно з вимогами сьогодення, повинні використовуватися при написанні курсових і дипломних робіт та в практичній діяльності за фахом. Форми і засоби поточного та підсумкового контролю. Об‘єктивність оцінки знань студентів залежить від форм та засобів поточного й підсумкового контролю. Формою підсумкового контролю є екзамен. Форми проведення поточного контролю, їх періоди визначаються робочим планом викладача. Поточний контроль проводиться у вигляді захисту лабораторних, самостійних й індивідуально-консультаційних робіт. Оцінювання знань студентів виконується згідно порядку оцінювання знань студентів в умовах кредитно-модульної системи організації навчального процесу. Для виконання завдань дисципліни, уніфікованого підходу до їх змісту, обсягу та загальних вимог до знань і вмінь студентів розроблена та наведена автором робоча навчальна програма дисципліни охоплює всі теми, визначені анотацією для мінімальної кількості навчальних годин, передбачених стандартом. Її складено відповідно до місця та значення дисципліни за структурно-логічною схемою програми підготовки бакалаврів за напрямом «Економічна кібернетика». Під час вивчення дисципліни передбачається систематична практична робота студентів за комп’ютерами як під керівництвом викладача, так і самостійно. ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «Комп’ютерний контролінг бізнес-процесів»
Предмет: організація контролінгу бізнес-процесів в управлінні. Мета: підготувати майбутніх спеціалістів для проведення контролінгу бізнес процесів, обчислення основних показників діяльності підприємства та прийняття управлінських рішень на основі стратегічних та оперативних цілей.
Передумови вивчення: «Інформатика», «Вища математика», «Економічна кібернетика». СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «Комп’ютерний контролінг бізнес-процесів»у галузі знань 0305 «Економіка і підприємництво» за напрямом підготовки 6.030502 «Економічна кібернетика»
ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЗА ЗМІСТОВИМИ МОДУЛЯМИ МОДУЛЬ І ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ № 1 (ЗМ1)ТЕМА 1.1. ФІЛОСОФІЯ И ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ КОНТРОЛІНГУ
Самостійна робота
Літературні джерела: [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,].
Лабораторна робота № 1 Тема: визначення цілей діяльності підприємства і розробка ключових показників ефективності Мета: набути навики визначення цілей підприємства та ключових показників ефективності ТЕМА 1.2. КОНТРОЛІНГ: СУТНІСТЬ, ФУНКЦІЇ ТА ВИДИ
Самостійна робота
Літературні джерела: [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13,]. Лабораторна робота № 2 Тема: оцінка ефективності діяльності підприємства Мета: набути навики оцінки ефективності діяльності підприємства по методиці SMA 4D
Тема 1.3. ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ’ЄКТІВ КОНТРОЛІНГУ
Самостійна робота
Літературні джерела: [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,].
Лабораторна робота № 3-4 Тема:показники ефективності бізнес-процесів. Мета: виробити навика визначення показників ефективності та метрик бізнес процесів ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ № 2 (ЗМ2)
ТЕМА 2.1. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ В СИСТЕМІ КОНТРОЛІНГУ (ЛЕКЦІЯ)1. Управлінський облік як вихідний елемент системи контролінгу 2. Завдання управлінського обліку 3. Порівняльний аналіз управлінського і фінансового обліку Самостійна робота 1. Сутність понять «бюджетування» та «бюджет» 2. Бюджетування як управлінська технологія 3. Види бюджетів 4. Галузі використання різних видів бюджетів Літературні джерела: [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9].
Лабораторна робота № 5 Тема: аналіз беззбитковості підприємства Мета: набути навики проведення аналізу беззбитковості підприємства ТЕМА 2.2. МЕТОДИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ ОПЕРАТИВНОГО КОНТРОЛІНГУ (ЛЕКЦІЯ) 1. Склад інструментарію оперативного контролінгу 2. Формування основних підконтрольних показників 3. Метод «Директ - кост» Самостійна робота 1. Система бюджетів на підприємстві, їх зміст та взаємозв’язок 2. Переваги та недоліки бюджетування Літературні джерела: [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9].
Лабораторна робота № 6 Тема:.SWOT-аналіз Мета: формування навиків проведення swot-аналізу на підприємстві
Лабораторна робота № 7 Тема: Розрахунок собівартості продукції Мета:.набути навики обчислення собівартості продукції ТЕМА 2.3. АНАЛІЗ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ВИТРАТ, ОБСЯГУ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПРИБУТКУ (ЛЕКЦІЯ)
1. Призначення моделі беззбитковості 2. Основні передумови використання моделі беззбитковості 3. Методи аналізу беззбитковості 4. Показники управління прибутком Самостійна робота 1. Контроль виконання бюджетів 2. Види відхилень 3. Аналіз результатів за відхиленнями Літературні джерела: [1, 4, 10, 17].
Лабораторна робота № 8 Тема: Гнучкий кошторис і розрахунок відхилень по праці і матеріалах Мета: набуття навиків розробки кошторису і розрахунку відхилень
ТЕМА 2.4. ЕКСПЕРТНА ДІАГНОСТИКА ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА (ЛЕКЦІЯ)1. Цілі, завдання, зміст експертної діагностики фінансово-господарського стану підприємства 2. Джерела інформації для експертної діагностики 3. Методи оперативної діагностики Літературні джерела: [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 14,].
Індивідуальна робота Тема:побудова моделі бізнес процесів заданої установи, із зазначенням показників ефективності і забезпечуючи функції контролінгу. ТЕМА 2.5. КОНТРОЛІНГ В СИСТЕМІ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ1. Сутність та види управлінських рішень 2. Класифікація підходів до прийняття управлінських рішень в контролінгу 3. Вимоги до критеріїв прийняття управлінських рішень 4. Критерії прийняття управлінських рішень Самостійна робота 1. Служба контролінгу і вимоги до її створення 2. Місце служби контролінгу в організаційній структурі підприємства 3. Структура і склад служби контролінгу 4. Посадові обов’язки працівників служби контролінгу 5. Організаційно-методичні основи формування та функціонування системи контролінгу на підприємствЛітературні джерела: [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 21].
Лабораторна робота № 9 Тема: Прийняття управлінських рішень Мета: розробити навики прийняття управлінських рішень на основі контролінгу бізнес процесів
МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ТА РОЗПОДІЛ БАЛІВ ЗА РЕЙТИНГОВОЮ СИСТЕМОЮ
Передбачено одна модульна контрольна робота у вигляді тестів. При визначенні підсумкової оцінки за кредитно-модульною системою враховується загальна кількість балів, отриманих студентом за перший і другий модулі у процесі виконання навчального плану дисципліни, та кількість балів, отриманих студентом під час ПМК. Максимальна сумарна кількість балів підсумкового контролю становить 100 балів. На підставі отриманої кількості балів з усього курсу дисципліни за кредитно-модульної системи згідно до вимог Болонської декларації застосовується наступна шкала оцінки знань:
Поточний контроль засвоєння матеріалу з кожної теми здійснюється у відповідності з навчальним планом дисципліни і включає:
Проводиться оцінювання виконання індивідуально-консультаційної роботи студента. Враховується дисциплінованість студента: за несвоєчасність виконання завдань кількість запланованих з даної теми балів може бути зменшена. Враховується науково-дослідницька робота студента та участь у науково-практичних конференціях та наукових семінарах (максимальна кількість балів - 2). Нижче наведена таблиця розподілу балів з кожної теми, змістовим модулям (ЗМ 1, ЗМ 2), та загалом з курсу. Розподіл балів при рейтинговій системі
РЕКОМЕНДАЦІЇ СТУДЕНТАМ ЩОДО ІНДИВІДУАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Індивідуально-консультаційна робота студентів складається з роботи з літературою, роботи на ПК та виконання індивідуального завдання згідно варіанту. Кожен студент повинен виконати індивідуальне завдання за погодженням із викладачем. Особлива увага під час індивідуальної роботи повинна приділятись набуттю навичок роботи зі створення моделі бізнес-процесу і передбачення функцій контролю та характеристик бізнес процесів із визначенням метрик. Для цього потрібно ознайомитись із основними теоретичними відомостями з дисципліни за допомогою спеціальної літератури, лекційного та методичного матеріалу або довідкової системи програми. Після цього можна виконувати конкретні завдання. Звіт виконання індивідуально-консультаційного завдання роздруковується і здається на CD або DWD. Загальний обсяг звіту з індивідуально-консультаційної роботи повинен складати 15-20 сторінок друкованого тексту формату паперу А4. Для друкованої роботи шрифт повинен відповідати 14 розміру текстового редактора Word. До звіту повинні входити:
ТЕМАТИКА НАУКОВИХ РОБІТ
КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА ОСНОВНА
ДОДАТКОВА
ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ ІНТЕРНЕТ
З повагою ІЦ “KURSOVIKS”! |