Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 1016 Практична робота № 9.1 на тему Пошук інформації в Internet, НУДПСУ, КФЕК НУДПСУ

Практична робота № 9.1 на тему Пошук інформації в Internet, НУДПСУ, КФЕК НУДПСУ

« Назад

Практична робота № 9.1 на тему Пошук інформації в Internet, НУДПСУ, КФЕК НУДПСУ

Мета:  навчитися працювати з програмою-браузером MS Internet Explorer для пошуку інформації;  ознайомитися з інформаційно-пошуковими системами та каталогами Yahoo!(www.yahoo.com)  і Rambler(www.rambler.ru).

Теоретичні відомості

Для роботи з WWW може бути використана програма-браузер MS Internet Explorer. За її допомогою можна проглядати веб-сторінки (веб-сайти), переходити з однієї до іншої через гіперпосилання, скачувати інформацію з сервера на локальний диск та виконувати інші дії з гіпермедіа інформацією.

Всесвітня мережа Internet містить величезну кількість інформації, тому пошук необхідних даних являє собою досить непросте завдання. Для її спрощення використовуються інформаційно-пошукові системи та каталоги. Найпопулярнішими з них є www.yahoo.com, www.altavista.com, www.rambler.ru та інші. У нашій роботі ми будемо розглядати англомовну систему Yahoo! та російськомовну — Rambler.

Принципові моменти роботи з пошуковими системами дуже схожі. Існує два основних методи пошуку інформації:

1) Пошук за ключовими словами;

2) Пошук за допомогою тематичних інформаційно-пошукових каталогів.

 

Завдання з коментарями

Уявіть собі ситуацію. Людина захворіла. Її лихоманить, у неї нежить, біль у горлі. Досить неприємна ситуація. Їй здається, що в таких випадках використовується аспірин, але вона не впевнена. Що ж робити? Щоб отримати відповідь, скористаємося Internet.

Запускаємо програму-браузер MS Internet Explorer. У поле “Адрес” введемо адресу пошукового сервера www.yahoo.com. Після завантаження ви отримаєте щось на зразок рис. 20.

У верхній частині екрану ви можете побачити маленьке віконце, поряд з яким є кнопка “Поиск.Yahoo!”. У віконце введіть слово “аспирин” і натисніть кнопку “ Поиск.Yahoo!” (ви можете вводити і декілька слів або вираз, а також використовувати елементи логіки. Наприклад: “+аспирин +Bayer” — означає “Знайти всі сайти, де є інформація про аспірин фірми Баєр”, а “аспірин анальгін” — “Знайти сайти, де є інформація про аспірин або анальгін”). Після цього ви отримаєте список сайтів, де зустрічається потрібна вам інформація. Наприклад, рис. 21.

Розглянемо один із найпопулярніших російськомовних серверів — Rambler.        У віконце “Адрес” введіть адресу: www.rambler.ru.

Після завантаження у вже знайоме нам поле пошуку вводимо “аспирин” и натискаємо “Найти”.

Отримаємо список сайтів, де знайдено потрібну інформацію (рис. 23).

Вибираємо сайт, який, на вашу думку, найбільше відповідає запиту і натискаємо на його назву. Після цього завантажиться обраний сайт з потрібною інформацією.

Популярні пошукові системи в Інтернеті

Система

Goodle

Altavista

Allthe Web

Yahoo!

Яndex

Rambler

Meta

UAport

Веб-адреса

goodle.

com.ua

 

altavista. com

alltheweb. com

yahoo.com

yandex.ru

rambler.

com

meta-ukraine

.com.ua

uaport.net

Актуаль-ність пошуку

актуально

актуально

актуально

актуально

актуально

мало

актуально

актуально

Швидкість

пошуку

дуже швидко

швидко

швидко

швидко

швидко

швидко

дуже швидко

середньо

Обсяг web-сторінок

3,3 млрд

нема даних

3,15 млрд

нема даних

110,9 млн

нема даних

нема даних

нема даних

Завдання для самостійного виконання

1. Уявіть собі ситуацію: ви є палким прихильником групи “ВВ”. Хочете знайти слова пісні “День народження”. За допомогою індивідуально-пошукових каталогів виконайте пошук необхідної інформації.

2. Уявіть собі ситуацію: ви плануєте придбати автомобіль. У рекламі ви почули про нову модель “Шкода-Октавія”. Вас цікавить більш докладна інформація про неї. За ключовими словами знайдіть потрібну вам інформацію.

Питання для захисту

1. Що таке браузер і яке він має призначення?

2. Які ви знаєте найпопулярніші браузери?

3. Які вам відомі методи пошуку інформації в Internet?

4. Які ви знаєте інформаційно-пошукові системи та каталоги?

5. Що означають терміни “гіпермедіа—інформація”, “гіпертекст”, “гіперпосилання”?

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!