Роздрукувати сторінку

Літній університет Центральноєвропейського університету (ЦЄУ)

« Назад

Програма Центральноєвропейського Університету для викладання суспільствознавчих наук в Центральній та Східній Європі. Викладачі університетів розробляють та викладають ті дисципліни, які є в ЦЄУ. Візити зосереджені на розвитку нових навчальних планів. Кожен семінар пропонує однотижневий курс з перегляду навчальних планів, роботи в бібліотеці та зустрічей з професорами та студентами ЦЄУ.

цеу, Центральноєвропейського Університету

Ресурсний Центр також надає можливість відвідати заняття в ЦЄУ з відповідної дисципліни.

Програма, що адмініструється Центром ресурсного розвитку навчальних програм при ЦЄУ, має на меті сприяння започаткуванню нових навчальних курсів, які є інноваційними з точки зору їхнього наповнення, методології та підходів до викладання.

Програма також призначена для поширення нових навчальних програм в регіоні, до якого входять Центральна і Східна Європа, країни колишнього Радянського Союзу та Монголія, вона пропонує ідеологію та засоби міждисциплінарного міжнародного співробітництва науковців регіону.

ЦЄУ пропонує свою річну програму на протяг 16 років. Вона охоплює понад 100 країн: учасники приїжджають з 90 різних країн, викладацький склад - з 30 країн. ЦЄУ є регіональним університетом, має акредитацію в Угорщині та США. Літні школи ЦЄУ призначені в першу чергу для докторантів, тим не менш, учасники пост-докторантських програм, молоді дослідники та молодші викладачі також вітаються, так само як і представники національних і міжнародних організацій і міністерств.

Одна з найбільш благополучних країн колишнього соцтабору - Угорщина. На цю країну припадає понад 50% всього обсягу іноземних інвестицій в країни Центральної та Східної Європи. Угорщину вже прийняли в НАТО, і вона вже вступила до Європейського Союзу.

В її столиці - красивому Будапешті, розділеному на дві частини річкою Дунай, - розташована штаб-квартира Центрально-Європейського університету (Central European University). У ньому випускники наших ВНЗ можуть після 1-2 років навчання отримати ступеня магістра (MA, LLM) з таких дисциплін, як економіка, міжнародна та комерційне право, політичні науки, історія, соціологія та міжнародні відносини. Також тут вивчають наукові та політичні аспекти екологічних проблем, права людини, історію Європи в цілому і Південно-Східної Європи зокрема, медієвістику та інші предмети.

Навчання в CEU ведеться англійською мовою. Тут на постійній основі працюють 60 професорів з 27 країн. Набір студентів ведеться щорічно з жовтня по 15 січня, а навчальний рік стартує на початку вересня. Всі етапи відбору претендентів координують національні відділення інституту «Відкрите суспільство» (Фонду Сороса), які організують тестування та інші процедури. Щоб стати студентом, потрібно скласти TOEFL з результатом не менше 550 балів, Test of Essay Writing Skills (4 бали), або IELTS (6 балів), або CPE (рівень «C»). Для навчання за спеціальністю «Економіка» необхідно здати також математику, за спеціальністю «Медієвістика» - латинська, грецька чи старослов'янська мова. Крім того, потрібно представити дві рекомендації і витримати співбесіду за фахом.

Щасливчиків, які пройшли всі щаблі відбору, щорічно набирається близько 700 чоловік. За даними за цей навчальний рік, до університету були зараховані студенти з більш ніж 39 країн, які представляють не тільки Центральну і Східну Європу і країни колишнього СРСР, а й ряд західноєвропейських держав, країни Азії і навіть США.

Університет базується в Будапешті і має відділення у Варшаві, де вивчають соціологію. Будапештська бібліотека CEU розташовує фондами з 80 тисяч видань і є самим великим у регіоні зборами навчальних посібників англійською мовою з гуманітарних предметів. П'ять комп'ютерних лабораторій обладнані 180 комп'ютерами, що мають доступ до Інтернету і багатющим базам даних. До послуг тих, хто хоче вдосконалити англійську, The Language Teaching Center. Кампус університету розташовує 411 окремими кімнатами.

Кращі випускники CEU отримують можливість продовжити навчання на здобуття міжнародного докторського ступеня (PhD) як на базі факультетів та науково-дослідних центрів, що входять в структуру університету, так і в університетах Західної Європи та США. Багато випускників залишаються в стінах CEU для ведення науково-дослідної роботи. CEU також пропонує програми підтримки аспірантів (консультаціями і короткостроковим перебуванням в університеті для роботи над дисертацією). Для викладачів та адміністраторів вузів, наукових працівників організуються програми підвищення кваліфікації, тижневі сесії для спільної роботи над навчальними матеріалами та обміну досвідом. Влітку в Будапешті працює спеціальний «Літній університет» (The Summer University) при CEU, в рамках якого вони слухають курси з актуальних проблем викладання різних дисциплін та управління вузами.

ЦЕУ, The Summer University

Отже, для вступу до школи IMC необхідно мати закінчену вищу освіту, досвід роботи в бізнесі і хороші результати за тестами TOEFL і GMAT. Крім того, будуть потрібні дві рекомендації і два есе. Навчання в школі коштує $ 14.900 за повний курс (17 місяців), тобто приблизно $ 10.000 в рік. Ще $ 12.800 буде потрібно, за оцінками самої школи, на проживання, харчування та розваги.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!