Роздрукувати сторінку

WEB-програмування як навчальна дисципліна

« Назад

WEB-програмування – це один з розділів програмування, який орієнтується на розробку Інтернет додатків і працює з Інтернет технологіями.

WEB-програміст – це фахівець в області розробки програмних кодів для Інтернет-ресурсів.

WEB-програмування – це навчальний предмет, який вивчає розробку та реалізацію програмних кодів для функціонування WEB-сторінок.

WEB-програміст

Предметом курсу WEB-програмування є засоби та методи програмування, а об’єктом – програмний код.

Метою вивчення курсу WEB-програмування є отримання знань та вмінь в області розробки програмного коду для Інтернет ресурсів, практичних навичок реалізації WEB-програм.

Завданням курсу WEB-програмування є:

- отримати уявлення о загальних принципах створення веб-сайту;

- навчитися працювати в спеціальних графічних комп’ютерних програмах, з ресурсами комп’ютерних систем;

- навчитися інтегрувати візуальне та програмне середовище;

- отримати практичні навички мови розмітки та верстки веб-сторінок HTML, CSS та розробляти структуру сайту.

Історія розвитку WEB-програмування почалася у 1991 році, коли була розроблена перша версія мови розмітки гіпертексту. Пізніше вже з’явилася можливість корекції тексту засобами HTML, а через деякий час і графічних елементів та таблиць. Вже тепер простота HTML не дозволяє йому задовольнити сучасні потреби, тому виникла мова ХML. Саме ця мова поєднує в собі простоту HTML та функціональність SGML, що робить її найпопулярнішою.

WEB-програмування

Серед найвідоміших WEB-програмістів можна назвати Тім Бернес-Лі, Мет Мулленвег, Ларри Пейдж, Сергій Брін, Лінус Торвальдс, Денис Рітчі, Брайан Керніган, Кен Томпсон та інші.

WEB-програмування засноване на використанні мов програмування, які поділяються на клієнтські та серверні. Але це не все, з чим стикається фахівець. Існує ряд програм які є комерційними та безплатними.

Наприклад, вільними є мови PERL, PHP, C/C++, Java, веб-сервер Apache, операційні системи UNIX, FreeBSD, Linux, Solaris, бази даних MySQL, PostgreSQL, FirebirdSQL та CMS Joomla, Drupal, Typo3, E107, WordPress та інші.

Перевагами безкоштовних є відкритість вихідного коду, а до недоліків треба віднести необхідність наявності висококваліфікованого фахівця в штаті та високий ризик взламу. А ось до комерційних відносяться мови ASP, ASP.NET, веб-сервер Microsoft IIS, операційні системи Microsoft Windows NT, Server 2003, Server 2008, бази даних Oracle, Microsoft SQL Server та CMS 1С Битрикс, NetCat тощо.

Багато фахівців використовують саме комерційні тому, що дуже розвинена технічна підтримка та закритий вихідних код, що в свою чергу його захищає. Недоліком є висока вартість, та складність налаштування.

Цікавим є той факт, що WEB-програміст більше 2% свого часу витрачає на визначення того, що користувач може зробити не те в майбутньому сайті, саме роздуми над поведінкою користувача займають вагоме місце в роботі WEB-програміста.

Веб-програмування

Отже, вивчаючи курс WEB-програмування студент засвоїть принципи розробки веб-сайту засобами HTML та CSS, особливості поєднання графічних програм та Інтернет-технологій; навчиться створювати веб-сайти та обробляти графічні зображення.

Звичайно, що не кожен студент по завершенні навчання та в його процесі, в силу своєї зайнятості та недостатності часу, зможе виконати незчисленні практичні роботи, курсову чи дипломну. Що робити в цьому випадку? Без зайвих роздумів купити роботу в ІЦ «KURSOVIKS»! Фахівці в короткий термін виконають студентську роботу з WEB-програмування на високому рівні.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!