Роздрукувати сторінку

Основи цифрової техніки як навчальна дисципліна

« Назад

Курс Основи цифрової техніки – вивчає основи побудови цифрових схем і принципи дії основних вузлів цифрових пристроїв, функціональні можливості часто застосовуваних мікросхем малого та середнього рівня інтеграцій в пристроях зв'язку, структуру і організацію мікропроцесорів і мікропроцесорних комплектів, умовні графічні позначення елементів, тенденції та перспективи розвитку засобів зв'язку і обчислювальної техніки, а також основи програмування.

Дисципліна "Основи цифрової техніки" є частиною циклу дисциплін, які вивчаються студентами за напрямом підготовки - «Інформаційні системи і технології».

дисципліна-Основи-цифрової-техніки

Метою викладання дисципліни "Основи цифрової техніки" є теоретична і практична підготовка студентів в області схемотехніки у вигляді формування у них знань і умінь аналізу, синтезу і дослідження типових і порівняно нескладних електронних схем, які використовуються в інформаційних системах, а також виховання позитивної мотивації до самостійної роботи і самоосвіти.

У процесі освоєння дисципліни Основи цифрової техніки у студентів розвиваються такі професійні компетенції:

- здатність проводити технічне проектування;

- здатність проводити моделювання процесів і систем;

- здатність розробляти технічні і програмні засоби реалізації інформаційних технологій;

- здатність використовувати сучасні інструментальні засоби і технології програмування;

- здатність підтримувати працездатність інформаційних систем і технологій в заданих функціональних характеристиках і у відповідності критеріям якості.

курс-Основи-цифрової-техніки

В результаті освоєння дисципліни студент повинен:

-- Знати:

- принципи організації і функціонування апаратних засобів ВТ, функціональні вузли комбінаційного і послідовного типу: основні терміни та визначення, що використовуються в електротехніці і електроніці, в тому числі і на іноземній мові;

- характеристики, параметри і лінійні моделі основних компонентів електротехніки та електроніки, таблиці істинності і переходів цифрових схем;

- структуру і склад типових схем цифрових пристроїв, методи і алгоритми їх аналізу і синтезу.

-- Вміти:

- ставити і вирішувати схемотехнічні завдання, пов'язані з системою вибору елементів при заданих вимогах і параметрах (тимчасових, потужних, габаритних, надійних): дізнаватися схеми електротехніки та електроніки, а також необхідні для їх аналізу та розрахунку види параметрів і характеристик;

- аналізувати схеми в сталому режимі при гармонійному впливі;

- аналізувати перехідні процеси в лінійних ланцюгах;

- визначати види зворотних зв'язків і прогнозувати зміну характеристик і параметрів підсилювачів;

- проводити аналіз і синтез комбінаційних і послідовних схем;

- проводити аналіз і розрахунок типових схем електротехніки та електроніки за допомогою автоматизованих систем схемо технічного проектування і моделювання.

-- Володіти:

- методами побудови математичних моделей (еквівалентних) схем ланцюгів і пристроїв електротехніки та електроніки;

- методами аналізу і розрахунку електричних ланцюгів і електронних пристроїв аналітичним способом і в системах автоматизованого схемотехнічного проектування;

- методами інтерпретації та обробки даних, коректної оцінки похибок при проведенні фізичного і комп'ютерного експерименту.

Основи-цифрової-техніки

Таким чином, дана дисципліна націлена на формування базової підготовки студентів в області цифрових пристроїв і мікропроцесорних систем і розвиток навичок використання цифрової техніки при експлуатації засобів зв'язку.

Якщо вам потрібна якісна допомога у виконанні навчального завдання, тоді ви можете купити дипломну роботу чи презентацію з курсу Основи цифрової техніки у професійної команди сайту КУРСОВІКС.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!