Роздрукувати сторінку

Крос-платформне програмування як навчальна дисципліна

« Назад

Створення і використання програм, що не залежать від специфіки операційних систем і платформ, на яких вони працюють, вивчає Крос-платформне програмування. Предметом вивчення курсу Крос-платформне програмування є мови програмування, а об’єктом – незалежні прикладні програми.

Крос-платформна програма – це прикладне програмне забезпечення загального або спеціального призначення, яке може працювати на персональному комп’ютері користувача незалежно від рівня встановленої на цьому комп’ютері операційної системи, від рівня використовуваної Інтернет-платформи, від апаратної структури комп’ютера користувача.

Крос-платформне-програмування

Іншими словами, крос-платформна програма – це «ідеальна» програма, робота якої не залежить від можливостей апаратно-програмного ресурсу користувача. Такі програми досить зручні у користуванні, адже не потребують установки спеціальних операційних систем, які підтримують або не підтримують певний програмний продукт.

Користувач може без сторонньої допомоги скачати програму в Інтернеті чи придбати певне ліцензоване програмне забезпечення, встановити їх на своєму комп’ютері й успішно працювати з ними. Без наявності крос-платформних програм доводиться знову й знову робити переінсталяцію операційної системи або ж переходити на нову платформу.

Крос-платформне програмування – це курс, що займається вивченням процесу створення, впровадження й застосування незалежних від операційної системи, платформи, апаратної складової комп’ютера прикладних програм.

Введення навчальної дисципліни Крос-платформне програмування у систему вищої освіти має ряд завдань:

- сформувати у студентів розуміння важливості створення незалежного програмного забезпечення;

- навчити студентів самостійно визначати переваги використання крос-платформних програмних продуктів;

- навчити студентів розробляти та налагоджувати крос-платформні програми;

- сформувати у студентів уміння адаптувати прикладні програми під можливості різних операційних систем, платформ.

Курс-Крос-платформне-програмування

Тому основною метою вивчення дисципліни Крос-платформне програмування є формування у студентів умінь і навичок розробляти крос-програмні продукти.

До питань крос-платформного програмування звертались вітчизняні учені Ткаченко О. і Казунов В. та зарубіжні практики: Добринін Ю.В., Холл М., Браун Л., Кулямін В.

Варто зауважити, що крос-платформне програмування вимагає від фахівців-програмістів знання кількох мов програмування. Сьогодні це вимога часу, яку слід задовольнити.

Цікаво, що американська компанія Oracle стала світовим лідером у галузі виробництва різноманітних програмних продуктів, зокрема бізнес-додатків, саме завдяки тому, що брала на роботу програмістів, які досконало знали декілька мов програмування та уміли на них працювати. Такий підхід сформував команду професіоналів, здатних створювати універсальні програми, які є багатоплатформними і незалежними від операційних систем.

Інформатика та комп’ютерна техніка, архітектура комп’ютерів, мови програмування, інструментальні засоби прикладного програмування, системи штучного інтелекту – це фундаментальні дисципліни, необхідні для ґрунтовного опанування предмета Крос-платформне програмування.

Предмет-Крос-платформне-програмування

Отож, навчальна дисципліна Крос-платформне програмування значно розширює можливості користувачів, даючи їм змогу працювати з новітніми програмними продуктами на своїх персональних комп’ютерах незалежно від специфіки встановленої операційної системи та використовуваної он-лайн-платформи.

Звісно, що не кожен студент, здобуваючи освіту, має достатньо часу для написання різних наукових робіт. Як знайти вихід із цієї ситуації? Треба негайно звертатися в ІЦ КУРСОВІКС, де можна швидко купити методичні рекомендації або дипломну з курсу Крос-платформне програмування.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!