Роздрукувати сторінку

Адміністрування локальних мереж як навчальна дисципліна

« Назад

Адміністрування локальних мереж – навчальна дисципліна, яка вивчає сукупність технічних засобів і набір організаційних процедур, необхідних для керування великою кількістю комп’ютерів, об’єднаних кабелем в одному мережу у межах одного підприємства, установи чи організації.

Локальна мережа – це створена на території одного підприємства система об’єднання стаціонарних комп’ютерів задля спільного користування мережевими ресурсами.

адміністрування локальних мереж

Предметом вивчення курсу Адміністрування локальних мереж є діяльність підприємства, пов’язана із використанням і розподілом локальних даних.

Об’єктом предмету Адміністрування локальних мереж можуть бути стаціонарні комп’ютери, програмне забезпечення комп’ютерної техніки.

Завданням вивчення дисципліни Адміністрування локальних мереж є формування таких умінь і навичок, як:

- робота із великими масивами даних;

- оперативний обмін даними і налагодження колективної роботи із ними;

- використання спільного доступу до програмного забезпечення комп’ютера-сервера;

- взаємне використання периферійного обладнання, установленого на комп’ютері-сервері або на одного із інших комп’ютерів (принтерів, сканерів, жорстких дисків тощо).

Метою вивчення дисципліни Адміністрування локальних мереж є формування у студентів умінь використовувати комп’ютерні ресурси задля реалізації провідних цілей підприємства, установи, організації.

Локальні мережі дають змогу використовувати новітнє програмне забезпечення персональних комп’ютерів без проведення повного їх оновлення.

Компютер-сервер

Уперше здійснити віддалений зв'язок між комп'ютерами здійснено у 60-х роках XX ст. Це була у США була створена комп'ютерна мережа ARPANЕТ, розроблена на замовлення Міністерства оборони США для гарантування ядерної безпеки. Сьогодні на зміну локальним мережам приходять регіональні, наприклад, Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа (УРАН), що об'єднує понад 60 науково-дослідницьких і освітніх закладів України.

Локальні мережі набули поширення ще у 80-х роках ХХ століття, але необхідність їх адміністрування виникла дещо пізніше і пов’язана з масовим впровадженням локальних мереж на різних підприємствах.

У локальних мережах розрізняють комп’ютер-сервер – головний персональний комп’ютер з великим набором програмного забезпечення, доступ до якого надається усім інших комп’ютерам-клієнтам.

Найпростішим прикладом використання локальних мереж є звичайна електронна пошта, мережеве використання принтера, який встановлений на комп’ютері-сервері, але доступ до його використання є в усіх комп’ютерів-клієнтів.

Адміністрування локальних мереж вивчали у своїх працях російські науковці Новиков Ю.В., Кондратенко С.В., а також наші вітчизняні практики Валецька Т.М., Микитишин А. Г., Митник М.М., Стухляк П.Д., Пасічник В.В., Буров Є.В.

Адміністрування локальних мереж тісно пов’язане з такими навчальними дисциплінами, як: інформатика та комп’ютерна техніка, інформаційно-комунікаційні технології, автоматизація комп’ютерних систем і мереж, інформаційні технології.

Локальна-мережа

Отже, навчальна дисципліна Адміністрування локальних мереж займає чільне місце у системі підготовки фахівця ІТ-сфери, оскільки знання із неї поліпшують шлях доступу людства до інноваційних програмних ресурсів і забезпечують їх раціональне використання у професійній діяльності задля досягнення поточних і перспективних цілей підприємства, установи, організації.

Звісно, що не кожен студент, опановуючи чимало важливих дисциплін, має час для виконання різних видів наукових робіт. Тоді він постає перед вибором: як діяти? У такому випадку треба не задумуючись звертатись в Інформаційний центр KURSOVIKS, де Ви можете замовити реферат, курсову чи інший вид наукової роботи з дисципліни Адміністрування локальних мереж. Спеціалісти ІЦ КУРСОВІКС виконають найскладніше Ваше завдання якісно й у найкоротший термін.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!