Методи збору соціологічної інформації, як навчальна дисципліна
« Назад Людина протягом усього свого життя постійно щось вивчає і освоює. Вже з перших занять в школі діти роблять для себе висновок, що кожен урок несе в собі інформацію з якоїсь однієї конкретної області. І чим далі просувається процес навчання, тим ширше стає спектр напрямів вивчення. Продовжуючи отримувати знання після закінчення школи, студенти можуть помітити, що в програму навчання крім спеціальних дисциплін включені такі, як філософія, культурологія, соціологія, політологія та інші. Саме ці науки вивчають наше суспільство і взаємини в ньому. Курс Методи збору соціологічної інформації – вивчає сукупність методів збору соціологічної інформації, їх характеристики та способи проведення.
Метою освоєння курсу Методи збору соціологічної інформації є формування і закріплення знань і навичок застосування сучасних методів збору та аналізу соціологічної інформації, необхідних соціологу-досліднику. Завдання курсу Методи збору соціологічної інформації: - визначити поняття методу в соціологічній науці; - ознайомитися з класифікацією методів та їх змістом; - простежити залежність вибору методу від характеру об'єкта і задач дослідження; - розглянути характерні особливості і якості соціологічної інформації; - аналіз основних методів соціологічного дослідження з точки зору пізнавальних можливостей і обмежень; - практичне освоєння вибору методу збору соціологічної інформації і підготовки польового етапу дослідження. Виконання всіх вказівок по самостійній роботі для студентів очного і заочного відділень дозволяє в повній мірі оволодіти як теоретичними основами дисципліни, так і практичними навичками. В результаті освоєння дисципліни Методи збору соціологічної інформації студент повинен: -- Знати: - характерні риси розвитку методів збору інформації для соціологічних досліджень у вітчизняній та світовій практиці; - принципи залучення даних, зібраних в різних сферах діяльності суспільства, для соціологічної інтерпретації, їх використання спільно з соціологічною інформацією; - принципи оцінювання адекватності та результативності використання різних методів збору інформації в соціологічних дослідженнях; - принципи поєднання методів збору даних з різних методологій. -- Вміти: - оцінювати переваги і недоліки застосування різних методів збору даних до різних завдань; - оцінювати якість використання основних методів збору соціологічних даних. -- Мати навички (набути досвіду): - складання методик і організації їх застосування гармонізації методик збору соціологічної інформації з даними опису тих же об'єктів дослідження, які отримуються з інших джерел.
Отже, дисципліна Методи збору соціологічної інформації націлена на формування високих професійних стандартів наукового вивчення соціальних явищ і процесів, які протидіють маніпулюванню громадською думкою з використанням результатів збору соціологічної інформації. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |