Історія української журналістики та видавничої справи, як начальна дисципліна
« Назад Вивчення дисципліни Історія української журналістики та видавничої справи дає можливість студентам познайомитися з історією виникнення книгодрукування, з періодичними виданнями, які видавалися на території України на протязі століть, розкрити роль газет і журналів у формуванні громадської думки та національної свідомості. Мета викладання дисципліни - набуття студентами знань про основні етапи розвитку української журналістики та видавничої справи, процеси створення системи ЗМІ України.
Вивчення курсу Історія української журналістики та видавничої справи вимагає рішення наступних завдань: - ознайомити студентів з процесом виникнення видавництв та їх розвитком, допомогти оволодіти методологічними засадами вивчення видавничої справи; - дати системні знання про умови виникнення перших українських періодичних видань; - познайомити з основними етапами розвитку і становлення журналістики; - вивчити систему українських періодичних видань XIX – початку ХХ століття; - розкрити закономірності функціонування української журналістики за радянських часів; - сформувати загальне уявлення про основні тенденції розвитку сучасного друку; - виявити взаємозв'язки розвитку журналістики і видавничої справи як явища з певними культурними, політичними, економічними та іншими тенденціями; - проаналізувати основні національні особливості друку, його структуру, типологію; - ознайомити студентів з динамікою розвитку журнально-газетних форм; - представити творчість кращих публіцистів. В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати: - умови виникнення перших українських періодичних видань; - основні етапи становлення та розвитку української журналістики; - систему українських періодичних видань XIX - початку XX століття; - історію розвитку української радянської журналістики; - творчу спадщину кращих українських публіцистів. В результаті вивчення дисципліни студент повинен вміти: - аналізувати основні тенденції розвитку української журналістики; - характеризувати тенденції розвитку сучасного українського друку; - визначати взаємозв'язки розвитку журналістики та видавничої справи з іншими соціальними явищами; - виявляти національні особливості друку, його структуру, типологію; - простежувати динаміку розвитку журнально-газетних форм. Курс складається з лекцій, практичних і семінарських занять, які завершається письмовою роботою по одному з розділів дисципліни. Тестування, лабораторні та курсові роботи допоможуть студентам успішно підготуватися до заліків та іспитів. Дисципліна Історія української журналістики та видавничої справи тісно пов’язана з такими дисциплінами як: Історія, Журналістика та видавнича справа, Історія зарубіжної журналістики, Книгознавство, Історія періодичних видань, Вступ до основ журналістики та ін.
Отже, курс Історія української журналістики та видавничої справи дає широкі уявлення про історичний процес появи друку, виникнення періодичних видань, формування журналістики та видавничої справи як професійної діяльності та науки. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |