Історія СРСР, як начальна дисципліна
« Назад Дисципліна Історія СРСР базується на детальній періодизації, яка відображає найважливіші етапи в історичному розвитку СРСР. Вона передбачає вивчення відповідних явищ, подій і фактів на основі використання широкого кола історичних джерел та новітніх досягнень історичної науки. Курс передбачає єдину концепцією, принципи відбору та викладу матеріалу, уникає суб'єктивних точок зору, що не закріпилися в сучасній історичній науці. Структура курсу Історія СРСР співвідноситься з принципом історизму, визначається відповідністю історичній дійсності. В основу його змісту покладена послідовна позиція, яка виходить з необхідності об'єктивного визначення місця історії СРСР в контексті європейської і світової цивілізації, в контексті історії України. Зміст курсу Історія СРСР торкається таких проблем як: соціально-економічний розвиток, політичний устрій, внутрішня і зовнішня політика, соціальні і політичні рухи, розвиток громадської думки, культура, міжнаціональні та міжконфесійні відносини, загальне і особливе в історії СРСР, роль об'єктивних і суб'єктивних чинників, роль особистості і інтелектуального середовища. На основі використання нових історичних джерел і сучасних досліджень відображені найважливіші проблеми історії Радянського Союзу, загальні обставини і тенденції його історії і точні особливості державного, суспільного і культурного розвитку. Головними завданнями викладання дисципліни Історія СРСР є: - формування і розвиток історичного мислення студента; - розкриття загальних тенденцій і специфіки розвитку СРСР від його утворення то розпаду; - утвердження професійних компетенцій історика; - сприяння поглибленню та втіленню на практиці отриманих студентами знань у їхній професійній діяльності та в інших сферах соціальної активності для аналізу сьогодення і прогнозування перспектив майбутнього розвитку.
У результаті освоєння дисципліни Історія СРСР студент повинен: -- Знати: - історичну передумови та причини формування СРСР; - визначальні складові в історії СРСР; - основні події внутрішньо- і зовнішньополітичної історії даної держави, їх зв'язку та тенденції, причин і наслідки; - особливості соціально-економічного розвитку; - зміст етнокультурних процесів в СРСР і зміни в релігійно-ідеологічній сфері; - етапи, закономірності, особливості розвитку Радянського Союзу, характерні риси радянського соціалізму та комунізму; - сукупність фактів, подій, явищ історії СРСР; - загальні закономірності та особливості політичного та економічного розвитку соціальної структури Радянського Союзу; - процес формування і характерні риси основних напрямків громадської думки і культури радянських людей; - характеристики її головних діячів радянської держави; - основний комплекс джерел, сучасні точки зору дослідників по найважливіших проблемах радянської історії. -- Вміти: - застосовувати отримані знання для вирішення точних педагогічних, методичних, інформаційно-пошукових, наукових, інноваційних та інших завдань; - знаходити спільне і окреме в розвитку радянських республік на етапі існування СРСР та сьогодні; - знаходити основний зміст, загальне і особливе в історії Союзу; - здійснювати порівняльний аналіз процесів, характерних для СРСР; - характеризувати роль і місце СРСР в регіональному, цивілізаційному і геополітичному розвитку світу у ХХ столітті; - аналізувати джерела з історії СРСР і на їх основі робити самостійні науково обґрунтовані висновки; - давати самостійну і доказову оцінку наукових робіт та навчальної літератури по основних аспектах радянської історії.
-- Володіти: - основним комплексом відомостей з історії СРСР; - методами аналізу джерел з історії СРСР; - знаннями в області історіографії СРСР; - практичними навичками використання знань з історії СРСР у професійній діяльності; - навичками і прийомами пошуку, накопичення і обробки історичного матеріалу по даній тематиці. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |