Міжнародні стандарти фінансової звітності, як навчальна дисципліна
« Назад Фінансова звітність створена зі звітного бухгалтерського балансу, звіту про прибутки і збитки, звіту про рух грошових коштів, звіту про рух власного капіталу і розподіл чистого прибутку, а також додатків, пояснень і приміток. Формування фінансової звітності, в кінцевому підсумку зводиться до виявлення і відображення в ній відповідних елементів. Мета вивчення дисципліни – це придбання студентами даної спеціальності теоретичних знань і початкових практичних навичок в області МСФЗ. Необхідно, щоб студенти могли зрозуміти і проаналізувати звітність, складену за правилами МСФЗ. Завданнями дисципліни є: – ознайомити студентів з міжнародними стандартами фінансової звітності; – розвинути практичні навички в режимі поточної роботи бухгалтера; – практично засвоїти методи складання річного балансу підприємства, звіту про прибутки і збитки, звіту про рух грошових коштів, консолідованої звітності; – практично засвоїти методи трансформації фінансової звітності відповідно до МСФЗ; – ознайомити студентів з базовими принципами МСФЗ; – вивчити структуру побудови окремої фінансової звітності за МСФЗ; – визначити використовувані в МСФЗ види оцінки статей фінансової звітності. Програмою курсу «Міжнародні стандарти фінансової звітності» передбачено вивчення теоретичних основ фінансової звітності та порядку її формування, методів, форм і принципів; формування інформації про майно підприємства, його капітал та господарські процеси; отримання практичних навичок складання бухгалтерської звітності за правилами міжнародних стандартів. Вивчення фінансової звітності базується на знанні основ загальнотеоретичних і загальноекономічних дисциплін. Курс викладається в тісній ув'язці з наступними дисциплінами: маркетинг, макроекономіка, мікроекономіка, бухгалтерський облік, фінансовий менеджмент, статистика, правознавство, податки і оподаткування та ін.
Для успішного засвоєння теоретичного матеріалу передбачені практичні заняття, на яких студенти повинні навчитися складати фінансову звітність за правилами міжнародних стандартів, здійснювати контроль виконуваних дій і встановлювати взаємозв'язок з даними бухгалтерського обліку. Теоретичні знання і практичні навички, отримані студентами з дисципліни "Міжнародні стандарти фінансової звітності" є базою для підготовки випускних кваліфікаційних робіт. У процесі виконання практичних робіт необхідно реалізувати наступні цілі та завдання: - засвоєння основ курсу «Міжнародні стандарти фінансової звітності», його значення в управлінні організацією; - створення системи економічної інформації, вивчення методології складання фінансової звітності; - застосування прогресивних форм і методів розробки і складання звітності за правилами МСФЗ, що забезпечують ефективний контроль витрачання, матеріальних і грошових ресурсів, збереженням власності; - використання методологічних основ міжнародних стандартів фінансової звітності, принципів групування облікової інформації для цілей фінансової та управлінської звітності; - вивчення нормативного регулювання МСФЗ, основних принципів міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. Дані методичні вказівки призначені для студентів спеціальностей інституту менеджменту та економіки «Світова економіка», «Фінанси і кредит». Метою створення методичних вказівок до вивчення дисципліни «Міжнародні стандарти фінансової звітності» є ознайомлення студентів з основними поняттями представлених аспектів фінансової звітності з правилами міжнародних стандартів, можливість використання завдань на практичних заняттях.
Свою увагу становленню та розвитку курсу приділяли такі науковці: Зубкова Н.В., Палій В.Ф., Сапожникова Н.Г. та ін. Отже, якщо Вам потрібно замовити курсову роботу чи магістерську з курсу «Міжнародні стандарти фінансової звітності» звертайтесь у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив кваліфікованих фахівців Вам швидко та за помірну ціну допоможе у цьому. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |