Політична економія (Політекономія), як навчальна дисципліна
« Назад Політична економія відноситься до числа громадських наук. Вона вивчає закони суспільного виробництва і розподілу матеріальних благ на різних ступенях розвитку людського суспільства. Метою освоєння дисципліни «Політична економія» є прагнення розширити знання студентів про взаємозв'язок політичних і економічних систем суспільства, про вплив економіки на прийняття політичних рішень, про політичні ефекти економічного курсу держави, про економічну ефективність демократії і авторитаризму, про політичні особливості капіталізму і соціалізму.
Курс логічно розбитий на кілька частин. Вступна частина курсу присвячена вивченню основних понять і концепцій раннього періоду політекономії, пов'язаного з іменами А. Сміта і К. Маркса, а також з протиставленням і протистоянням двох систем: капіталізму та соціалізму, демократії та авторитаризму. Друга частина курсу спрямована на ознайомлення з основними взаємозв'язками між політикою і економікою в демократії. Третя частина курсу спрямована на пояснення відносин між владою і бізнесом. Четверта частина ставить акцент на зв'язку політики й економіки в міжнародному контексті. В результаті вивчення дисципліни студенти повинні придбати: -- Знання: - основних методологічних підходів до вивчення взаємозв'язків між політичними і економічними процесами. -- Вміння: - аналізувати політичний контекст економічних перетворень; - розуміти економічне підґрунтя політичних рішень. -- Наявність уявлень: - про основні показники для оцінки політико-економічних процесів у світі і в Україні; - про основні тенденції економічного і політичного розвитку України за останні 25 років; - про кращі практики проведення політико-економічних досліджень.
Вивчення даної дисципліни базується на наступних дисциплінах: - «Вступ в політологію»; - «Вступ в політичний аналіз»; - «Економіка»; - «Політекономія: влада і бізнес у сучасній Україні»; - «Політичний аналіз і прогнозування». Передбачається, що студенти володіють англійською мовою на рівні, що дозволяє їм вільно читати академічні роботи, опубліковані в періодичних виданнях, монографії за темами курсу. Основні положення дисципліни повинні бути використані в подальшому при вивченні наступних дисциплін: - «Регіональна політика»; - «Політичне управління»; - «Політичний процес». Курс покликаний дати студентам поглиблені знання в області аналізу взаємовпливу і взаємозалежності політичних і економічних процесів в суспільстві, в т. ч. на національному, регіональному і міжнародному рівні.
Свою увагу становленню та розвитку курсу приділяли такі науковці: Полтерович В., Попов В., Щербак А., Буланін Н. та ін. Отже, якщо Вам необхідно купити курсову роботу чи статтю з курсу «Політична економія (Політекономія)» звертайтесь у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив висококваліфікованих спеціалістів Вам швидко та за помірну ціну допоможе у цьому. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |