Організація обліку, як навчальна дисципліна
« Назад Організація бухгалтерського обліку, як система правил здійснення обліку і контролю на підприємстві, в країні і в світі знаходиться в безпосередній залежності від рівня економічного розвитку суспільства, що впливає на зміст і методи ведення бізнесу, а через них і на інформацію для зовнішнього і внутрішнього управління. Процеси глобалізації у сфері бізнесу, науково-технічний прогрес в засобах комунікації і зв'язку істотно впливають на перспективи, організацію та здійснення бухгалтерського обліку і формування облікових професій. Поки існують власники, інвестори, кредитори з одного боку, і найманий персонал, включаючи менеджерів усіх рівнів – з іншого, буде необхідна системно організаційна звітно-облікова інформація для контролю їх взаємовідносин, яка неможлива без бухгалтерського обліку, в тому числі і на найвищому технічному рівні. Корінні ринкові перетворення економіки, впровадження сучасних методів управління, широке використання інформаційних технологій висувають до бухгалтерської професії ряд нових вимог. Одна з головних полягає у необхідності творчого підходу до змісту і методів ведення бухгалтерського обліку, визначенні індивідуальної для кожного підприємства (організації) облікової політики, контроль за дотриманням єдиних нормативних приписів по веденню бухгалтерського обліку, посилення орієнтації бухгалтерського обліку на задоволення потреб зовнішніх і внутрішніх користувачів, запобігання негативних результатів господарської діяльності підприємства і виявлення резервів забезпечення його стійкості. Авторитет цієї професії зростає, вона вимагає спеціальних знань, відповідної освіти, цінується стаж роботи за спеціальністю. Дисципліна «Організація обліку» – це узагальнюючий курс, який завершує навчання з обліково-аудиторських дисциплін. В ньому на досить високому теоретичному рівні і з певною практичною спрямованістю, з урахуванням раніше отриманих студентами знань викладається свого роду синтезована дисципліна.
Курс прагне по можливості уникати повторення того, що студенти повинні знати до моменту вивчення даної дисципліни. Під час вивчення «Організації обліку» особливу увагу звернено на взаємозв'язок економічних, правових, управлінських і організаційно-технічних аспектів бухгалтерської професії. Техніка і технологія її реалізації розкрита в розділах, присвячених документації, діяльності бухгалтера на різних етапах життєвого циклу підприємства, етичних аспектів роботи бухгалтерського колективу. Мета курсу допомогти студентам у набутті знань, необхідних для здійснення керівництва бухгалтерським обліком, а саме безпосередньо обліково-контрольними процесами, їх забезпеченням і працею виконавців. Завданням вивчення дисципліни «Організація обліку» є реалізація вимог, пропонованих до підготовки фахівців бухгалтерського обліку та аудиту. В процесі вивчення курсу студенти повинні знати: - об'єкти і засоби організації облікової політики; - правила документування фактів господарської діяльності, документообігу та його контролю; - особливості організації бухгалтерського процесу в умовах корпорацій і функціонування автоматизованих систем обробки інформації; - принципи і правила формування бухгалтерського колективу; - організації робочих місць.
Свою увагу становленню та розвитку курсу приділяли такі науковці: І. В. Бешуля, О. В. Сидюк, Н. І. Попова, Н. В. Дутова та ін. Отже, якщо Вам необхідно придбати курсову роботу чи тези з курсу «Організація обліку» звертайтесь у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив висококваліфікованих спеціалістів Вам швидко та за помірну ціну допоможе у цьому. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |