Митно-тарифне регулювання, як навчальна дисципліна
« Назад Митний тариф є одним з основних інструментів торгової політики держави. Під митним тарифом розуміють перелік ставок митних мит, упорядкованих у відповідності з товарною номенклатурою, яка застосовується для класифікації товарів у зовнішній торгівлі тієї чи іншої країни. Метою вивчення дисципліни «Митно-тарифне регулювання» є формування у студентів цілісного уявлення про правове забезпечення, систему, механізм, інструменти і практику державного регулювання зовнішньоторговельної діяльності, а також набуття ними теоретичних знань і професійних умінь у застосуванні законодавчих актів у сфері МТР.
Основні завдання: – з'ясування цілей, завдань та механізму реалізації державного регулювання ЗЕД; – розгляд правового, організаційного та методичного забезпечення державного регулювання ЗЕД; – вивчення механізму та інструментів митно-тарифного регулювання; – оволодіння знаннями в області застосування заборон та обмежень економічного характеру. Формування практичних навичок застосування правових актів, пов'язані з переміщенням товарів через митний кордон. Вимоги до вхідних знань та умінь: зміст дисциплін «Товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності», «Основи зовнішньоекономічної діяльності», «Світова економіка». Дисципліни, що вивчаються одночасно: 1. «Товарознавство та експертиза в митній справі». 2. «Основи експертизи речовин при митному контролі». 3. «Економіка митної справи». У результаті освоєння дисципліни «Митно-тарифне регулювання» повинні бути сформовані наступні компетенції: - уміння здійснювати контроль за дотриманням учасниками ЗЕД законодавства України при митних процедурах; - володінням навичками застосування основних правил інтерпретації ЗЕД, та здійснення контролю за достовірністю класифікації товарів згідно з ЗЕД. Вивчення дисципліни спрямоване на формування наступних компетенцій: -- Знати: - основні нормативні документи з питань МТР; - основні методи окреслення вартості товару, справляння митних зборів, податків та інших митних платежів; - методи визначення та принципи посвідчення країни походження товару; - застосування законодавчих актів, нормативних та відомчих документів щодо визначення та засвідчення країни походження товарів; - поняття засобів митного регулювання торговельно-економічних відносин. -- Вміти: - контролювати дотримання заходів митно-тарифного регулювання, заборон і обмежень зовнішньоторговельної діяльності; - застосовувати методи визначення митної вартості; - застосовувати правила визначення країни походження товарів; - застосовувати правила заяви прав на надання тарифних пільг і преференцій; - контролювати дотримання заходів МТР, заборон і обмежень зовнішньоторговельної діяльності, застосовувати методи визначення митної вартості; правила визначення країни походження товарів, застосовувати правила заяви прав на надання тарифних пільг і преференцій.
Свою увагу становленню та розвитку курсу приділяли такі науковці: Скрипниченко В.А., Дмитрієв Ю.А., Толкушкін А. В. та ін. Отже, якщо Вам потрібно замовити курсову роботу чи магістерську з курсу «Митно-тарифне регулювання» звертайтесь у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив кваліфікованих фахівців Вам швидко та за помірну ціну допоможе у цьому. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |