Роздрукувати сторінку

AIESEC Київ

« Назад

Історія організації AIESEC почалася в далекому 1946 році, після Другої світової війни. Тоді в світі виникла гостра нестача нових лідерів, які б відродили суспільство і об'єднали країни. Так завдяки ініціативі групи студентів і був покладений фундамент AIESEC.

аисек, організація AIESEC

Ставка на молодь - давній інструмент, як підтримання національного духу, так і зовнішньої експансії, як діалогу культур, так і підриву ціннісних систем. Від того, наскільки успішно буде проходити соціалізація молоді, які позиції будуть домінувати у молодого покоління, який його вигляд залежить соціальний розвиток суспільства в цілому, енергія, світогляд. Ефективна організація системи соціального розвитку молоді, її виховання дозволить подолати духовно-моральну кризу в суспільстві, досягти громадянської злагоди та створити передумови для процвітання сильної, демократичної України.

Визнання цього факту відбивається в документах, покликаних забезпечити стратегію і політику соціального розвитку студентської молоді на базі принципово нових підходів і, зокрема, на основі самореалізації молодого покоління в процесі самодіяльності, соціальної творчості, підприємливості, здійснення інноваційних проектів, програм за активної підтримки державних та суспільних інститутів. Саме з таких задумів і було створено організації AIESEC, що мала на меті стати організацією підтримки студентів світу.

У 1949 році на Стокгольмському конгресі були визначені чіткі цілі та завдання організації. Цей рік можна вважати роком заснування AIESEC. На той час фонд включав в себе представників Франції, Німеччини, Швеції, Бельгії, Нідерландів, Норвегії та Фінляндії.

Дана програма першочергово була створена для стажування студентів в рамках Европейського простору але поступово вона почала розростатися та охоплювати все більше країн.

І досить скоро програма стала проводитися і для студентів нашої країни та країн СНГ.

Основною діяльністю AIESEC стали міжнародні стажування. Так, в 1949 році до програми обміну долучилися 89 студентів. З кожним роком кількість країн-учасників росло, і за короткий проміжок часу організація перетворилася з європейської в міжнародну, яка охоплює всі континенти.

До 1960 року було реалізовано 2467 стажувань, до 1970 -а 4232. З 1961 року AIESEC почала організовувати семінари для підвищення якості стажувань. Почалося це з Німеччини, після чого ініціативу швидко підхопили інші країни-учасниці.

У 1976 році в рамках нової програми International Theme Programme був розширений діапазон тем для семінарів: тепер обговорювалися не тільки стажування, а й управління, міжнародна торгівля, підприємництво.

У 1989 році в організацію AIESEC вступив Радянський Союз, в а 1994 - Україна. У нашій країні пріоритетною діяльністю організації стала реалізація міжнародних стажувань.

У ході організації міжнародних стажувань виникла необхідність в інформаційних системах. Перша така система була задіяна в 1997 році і називалася «Insight I», друга з'явилася в 2001 році і називалася відповідно «Insight II». Допомога інформаційних систем значно відбилася на кількості успішно проведених стажувань.

У наші дні AIESEC об'єднує 50 000 студентів і випускників вузів в більш ніж 100 країнах світу. Щороку організація надає молодим людям можливість реалізуватися в 10 000 лідерських позицій, 470 конференціях, 10 000 стажуваннях за кордоном.

В Україні AIESEC в Києві існує вже 16 років і об'єднує більше 800 молодих та ініціативних людей, які прагнуть розвивати свої особистісні та професійні навички і робити внесок у розвиток суспільства. Представництва розташовані в 15 великих містах нашої країни.

AIESEC Київ, соціальний розвиток суспільства

Види стажувань:

  • management (маркетинг, фінанси, аудит, проектний менеджмент, HR, PR і т.д.);

  • development (волонтерська робота в соціальній сфері, школах, університетах, громадських організаціях);

  •  technical (IT, інженерія, комп'ютерні технології);

  • educational (освітні тренінги, оптимізація навчального процесу, викладання мов).

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!