Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 9. Заборона плагіату при написанні студентських робіт у США

заборона плагіату при написанні студентських робіт у США, заборона плагіату, плагіат

« Назад

Питання плагіату є на сьогоднішній день дуже актуальним у науковому середовищі. Справа не тільки в академічній етиці, але й у світовій законодавчій практиці щодо прав на інтелектуальну власність: ставлення до плагіату стало більш суворим.

плагіат-у-США

Вчені Пет Кюрі і Алістар Пенникук вважають, що люди, які вивчають англійську мову, можуть безперешкодно використовувати та копіювати матеріали видань у своїх письмових роботах. Це дозволить їм впоратися з труднощами у вивченні мови, а так і заощаджувати навчальний час.

Не багато, що вивчають англійську мову, знають, що в університетах США копіювання чужих матеріалів вважається караним порушенням і відкрито називається плагіатом (плагіат — практика незаконного використання чужих слів чи ідей у вигляді власних).

В США в якості покарання у студента можуть не прийняти письмову роботу, відмовити в переході на наступний курс і навіть виключити з університету. Таким чином, в університетах Північної Америки плагіат вважається серйозним проступком.

За словами А. Пенникука, запозичення слів часто сприймається як крадіжка або вчинення злочину щодо автора тексту. Дану точку зору на плагіат, однак, поділяють не всі.

Наприклад, ряд провідних знавців наукової етики за межами Північної Америки визнають, що копіювання текстів інших авторів загальноприйнято і навіть може вважатися своєрідним компліментом автору.

Плагіат в академічному середовищі можна розглядати як мінімум з двох точок зору: правової і морально-етичної. З правової точки зору, плагіат — це порушення авторських прав, яке переслідується законом. Будь-який продукт інтелектуальної праці в США захищений авторським правом, тому що автор може подати в суд на плагіатора. З етичної точки зору, плагіат — це нечесна поведінка. Потрапляючи в академічне середовище, кожен зобов'язується слідувати певним нормам і уникати будь-яких форм нечесності та обману, у тому числі, плагіату, фабрикації даних, списування і упереджених оцінок.

плагіат-у-студентських-роботах

Етичні норми щодо плагіату контролюються за допомогою декількох механізмів. По-перше, у багатьох, якщо не у всіх, університетах США є офіційні документи, які регулюють поведінку співробітників, викладачів, дослідників, студентів та іншого персоналу. В документах під загальною назвою «Керівництво» або «Кодекс» (такі є як для професорсько-викладацького складу, так і для студентів) є розділи, пов'язані з політикою щодо чесності в академічній поведінці. В цих розділах описуються різні типи академічної нечесності і способи боротьби з ними.

У вищезазначених документах плагіатом, як правило, вважається будь-яке використання чужих ідей та висловлювань без належного посилання на джерела. Сюди відносяться: пряме цитування; непряме використання чужих думок і теорій; перефразування чужих слів; запозичення фактів та ілюстрацій, а також привласнення робіт по колекціонуванню та компіляції матеріалів. Крім визначень і правил засудження плагіату включено в освітній процес. Всіх студентів з самого першого семестру постійно попереджають, що плагіат суворо карається, аж до відрахування. Найчастіше це прямо прописано в програмі кожного курсу. Також в програмах курсів та на веб-сайтах університетів даються посилання на ресурси, де можна почитати про плагіат і про те, як його уникнути.

По-друге, наукові та академічні видавництва, такі, як Springer або Elsevier, також мають свої посібники для авторів, в яких описано, що таке плагіат і як його уникнути. Рекомендується надавати будь-якому перефразуванню посилання на джерела і зводити цитування до мінімуму. На додаток до прямих вказівок не красти чужі ідеї і слова системи цитування джерел вимагають надати всю бібліографічну інформацію (автор, назва, рік, видавництво тощо) про конкретних джерелах всіх даних і тверджень, а також використовувати типографічні кошти для позначення цитат. Наприклад, стиль цитування APA (Американської психологічної асоціації, див. www.apastyle.org) вимагає, щоб цитати більше 40 слів були виділені в окремий параграф та оформлені відступом або іншим шрифтом.

Американські науково-дослідні інститути дотримуються певних правил оформлення письмових робіт, які можуть бути незнайомі авторам, особливо початківцям. Більшість цих правил стосуються процесу дослідження і правильного цитування.

плагіат-у-студентських-роботах-в-США

Давайте ознайомимося з цими важливими правилами, адже навіть ненавмисне їх порушення може призвести до плагіату. Плагіат ж є неправомірним використанням (як навмисним, так і ненавмисним) чиїхось слів або ідей.

У той час як у деяких країнах не прийнято наполягати на зазначення джерел слів, ідей, зображень і мелодій, в США традиційно строго стежать за цим.

Звинувачення у плагіаті може спричинити серйозне покарання, аж до виключення з університету або звільнення з роботи, не кажучи про шкоду репутації і перспектив для кар'єри.

Створюючи свої письмові роботи, студенти стикаються з цілим набором вимог, які необхідно при цьому дотримуватися. Деякі з них можуть здатися навіть суперечливими. Давайте розглянемо, які інструкції студентам зазвичай дають викладачі в США:

- Розробляйте свою тему, ґрунтуючись на тому, що вже було сказано і написано з цього приводу. Але ваша робота повинна містити нові і оригінальні ідеї.

- Покладайтеся на думку експертів і авторитетів у цій галузі. Але: Вдосконалюйте висловлені іншими ідеї або заперечуйте чужі думки.

- Довіряйте попереднім дослідникам даної теми. Але: Зробіть свій власний внесок у розвиток даної теми.

- Використовуйте таку письмову мову, щоб відповідати рівню основних авторів по даній темі. Але: Використовуйте свої власні слова і спосіб для вираження ідей в роботі.

Як бачите, ставлення до плагіату в науково-академічному середовищі часто різко негативне. Але знаючи як уникнути плагіату, ви зможете грамотно і коректно написати свою курсову чи дипломну роботу.

На закінчення хотілося б відзначити, що Інтернет приносить нові проблеми і рішення щодо плагіату. З одного боку, він полегшує знаходження джерел і копіювання і начебто сприяє плагіату. З іншого — в США вже з'явилося кілька автоматичних служб перевірки оригінальності робіт. Такі сайти, як www.turnitin.com і www.ithenticate.com, ведуть бази даних з науковими та ЗМІ статтями, рефератами, курсовими, веб-сторінками та ін. і дозволяють перевірити будь-яку роботу на наявність краденого тексту. Таким чином, швидкий пошук по базах даних та Інтернету стає ще одним механізмом боротьби з плагіатом.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!