Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 7. Відсутність прямого розуміння «лекцій» у навчальному процесі у США

Відсутність прямого розуміння «лекцій» у навчальному процесі у США, розуміння лекцій, навчальний процес США

« Назад

В системі освіти будь-якої країни є і позитивні, і негативні моменти, які хотілося б перейняти або, навпаки, виправити. Зокрема, в Сполучених Штатах Америки є кілька цікавих, на наш погляд, форм роботи зі студентами.

лекції-в-США

Можна сказати, що студентське життя у Сполучених Штатах Америки повністю протилежне тому, яку спостерігається зазвичай в Україні.

Важлива особливість американської освіти - прихильність до традицій закладу. У кожного навчального закладу є своя історія, своя символіка і традиції. Один із символів закладу - його колір або поєднання кольорів, які можуть бути відображені, наприклад, в кольорі форменого одягу студентів, герб і т. п.

Головною відмінністю американських студентів від українців є повна самостійність. Американського студента ніхто не жене в університет. Закінчивши школу, кожен американець знає, що він буде робити далі. Одні йдуть працювати, щоб заробити на навчання в бажаному навчальному закладі, іншим цілком достатньо шкільної освіти, а треті починають вчитися відразу після закінчення школи. У будь-якому випадку, вибір подальшої долі в Америці робиться самостійно і усвідомлено, без втручання батьків.

Поступивши в університет, кожен студент займається за індивідуальною програмою. В американському університеті немає академічних груп. Студент вибирає, на які лекції він буде ходити і відвідує тільки те, що вважає за потрібне. Академічний рік зазвичай починається в кінці серпня-початку вересня, закінчуючись в кінці травня-початку червня. Навчання проходить повністю самостійно. Студенти відвідують вибрані лекції, на які може прийти не одна тисяча людей. Конспекти на лекціях не пишуть, так як всім, хто прийшов видаються готові конспекти.

Ось чому під час лекції студент може не відволікатися на записування матеріалу. Після лекції студенти йдуть займатися в бібліотеку або в комп'ютерні класи. Крім лекцій існують також семінари. Ознайомившись з питаннями, студенти можуть прийти на семінар повністю підготовленими. Іспит проводиться в тій формі, яку обере викладач. «Автомат» на іспиті також можливий, якщо студент добре себе проявив на семінарі.

лекції-у-навчальному-процесі-США

Два рази в рік студенти зустрічаються зі своїм куратором, який допомагає у виборі необхідних лекцій. В американських університетах студентів не відраховують. Перездавати іспити можна до нескінченності.

Одна з найбільших відмінностей між українською і американською освітою полягає в різному проведенні лекцій. Можна навіть сказати, що в США не так багато лекцій, в основному це презентація від професора і real-life application, тобто вчать тому, що реально стане в нагоді на роботі і в житті. Нудних лекцій на 3 години тут не буває.

Типи класів так само залежать від розміру університету. У великих університетах класи досить великі, може і 300 осіб бути у величезній аудиторії, і тим більше всього схожі на наші лекції.

В університетах трохи менше, класи маленькі, 15-20 чоловік. Такий розмір дозволяє робити більше групової роботи, і hands-on experience, коли вчишся на практиці, а не теорії. Також, в маленьких класах вся увага на студента і є більше можливостей запитати всі питання, які тебе цікавлять у професора.

У США професори люблять дискусію, твоя думка важлива і тебе завжди вислухають. Тут дуже цінують власну думку і креатив, навіть якщо ти не згоден з професором. Дискусії дуже важливі і часто вони складають частину твоєї оцінки.

По-перше, до лекції студенти досконально вивчають тему і спробують максимально заглибитися в предмет про який піде мова. Причому не просто прочитають, а постараються вивчити напам'ять і зрозуміти. На лекцію приходять всі підготовані.

По-друге, вражає технічна підготовка до лекції. Студенти приходять працювати, тому "озброєні до зубів": підручники, довідники, статті з наукових журналів, ноутбуки або планшети, зошити, набір ручок і держаків. Ну і звичайно їжа і вода, ми ж в Америці.

проведення-лекцій-в-США

Природно, що весь цей багаж носити з собою явно не легко, тому багато дівчат ходять на лекцію з валізами на коліщатках. Спочатку можна подумати, що це нові студенти приїжджають прямо з аеропорту на лекцію, виявляється ні.

Тепер про професорів. Приходити і читати те, що написано в книгах – немає сенсу. Студенти вже давно знають цей матеріал, Тому якщо лектор приходить і переказує книгу, то відвідуваність впаде до 0, і такого професора відправлять шукати іншу роботу.

На лекції викладач намагається розповісти теж саме що в книгах, тільки більш "легкою мовою" постійно інтегруючи з суміжними предметами та клінікою.

У зв'язку з тим, що освіта в США платна, то популярність професора, а значить і його зарплату визначають студенти своєю відвідуваністю.

Діапазон гонорарів за лекцію (зі слів адміністрації) від 15 до 800 доларів в годину. Тепер можете порахувати скільки отримує топовий лектор за 11-ти годинну лекцію.

Варто згадати, що більшість студентів живе на кампусі (студентське містечко) і тому постійно перебувають у вирі університетських подій. До того ж одним з факторів, який істотно впливає на вільний час і взагалі його наявність, є розклад курсів кожного студента. В Америці з цим набагато простіше, ніж в Росії, Україні, Білорусі або інших пострадянських країнах. Якщо студент сам створює собі розклад, то є можливість врахувати всі свої заняття, включаючи і роботу, і захоплення.

У кожного студента є своє професійне заняття. Наприклад, хтось – член університетської команди з баскетболу, хтось - президент економічного співтовариства, хтось - тренер танцювального гуртка, a ще хтось - президент fraternity або sorority (чоловічого або жіночого братства) і т. д. Іноді навіть дивуєшся, скільки ж цих занять повинно бути, щоб вистачило кожному! Крім професійної діяльності є ще й хобі: бальні танці, гра на гітарі, скелелазіння і навіть, як не дивно б це звучало – орігамі або жонглювання. Тут ніхто нічого не соромиться і будь-які спроби чому-небудь навчитися шанобливо сприймаються оточуючими.

Велика підтримка студентів – це університет. На кампусі є три великих спортивних комплекси, які працюють практично цілодобово. Буває, йдеш на пари рано вранці, а там вже хтось намотує милі, повертаєшся пізно ввечері з кінотеатру – а милі все ще продовжують намотуватися! В одному зі спортивних комплексів знаходиться професійний і аматорський басейни, сауна і джакузі. Хочеш стати професійним плавцем або просто відпочити після занять – вибирай, що тобі більше підходить за смаком!

Отже, як бачимо навчання в США та Україні суттєво відрізняється, але кожна держава має свої як позитивні, так і негативні сторони.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!