Роздрукувати сторінку

Платність освіти в США, освіта в США, плата за навчання в США, витрати на навчання у США, ціна навчання у США

« Назад

Для студентів – іноземців, за існуючою статистикою, американські університети є найкращим місцем отримання освіти. Між тим, єдиної системи освіти в США просто не існує. Це є наслідком самостійної законодавчої діяльності кожного штату окремо, який і визначає політику в питанні освіти і навчання. Ймовірно, що саме це є позитивним моментом у розвитку системи передачі знань і підвищення його якісного рівня. А також важливу роль відіграє державна підтримка у вигляді субсидування освітніх програм. Підтвердженням тому – нобелівські лауреати. 70% з них викладають саме в американських університетах. Поряд з цим наукові статті та доповіді, цитати з яких використовуються найчастіше, на 44% належать авторам - викладачам з Америки. Наукові досягнення представників інших держав - значно скромніше.

навчання-в-США

Найдемократичнішими у світі визнані американські школи. Поряд із звичайними, державними, установами тут існують також і інші: релігійні і приватні. Є й високооплачувані школи, диплом про закінчення яких відкриває перед його володарем широкі можливості і перспективи потрапити у «вищий світ». Середня плата за навчання в США для батьків школяра становить близько 6,5 тисяч доларів в рік. А держава віддає на утворення безперечно більше, адже середня зарплата звичайного шкільного вчителя становить приблизно 40 тисяч доларів, а викладача університету – від 70 тисяч доларів США.

Навіть Департамент США говорить про те, що в приватних школах Америки середня освіта та відсоток засвоюваності матеріалу і предметів набагато вище, ніж у державних школах країни. Приватні школи надають найбільш повні курси з предметів, гарне індивідуальне ставлення і підхід, розвиток і становлення особистості і відношення до світу.

Можливо тому не тільки іноземні студенти, але і американські батьки і їхні діти вибирають останнім часом навчання у приватній школі-пансіоні.

Щоб навчатися в приватній школі, є кілька основних вимог для вступу. Основним все ж залишається оплата.

освіта-в-США

Батькам майбутнього школяра необхідно буде внести певну суму (кожна приватна школа вказує свою) ще до надходження дитини в школу – це так званий реєстраційний збір (заклад досьє, перевірка тестів та інших).

Після того, як учень навчається в школі, батькам потрібно буде внести заставу. Його сума визначається кожною школою в індивідуальному порядку. Гроші, внесені як заставу, будуть зберігатися на рахунку школи протягом усього терміну навчання і повернуться батькам лише після закінчення дитиною навчання в школі.

Батьки оплачують відразу за весь рік навчання в школі-пансіоні + оплачують медичну страховку. Процес оплати за медстраховку необхідно починати з червня-липня до початку поточного навчального року. Крім того, одночасно батьками повинен внестись депозит на «поточний рахунок» дитини в школі, з якого по мірі витрат будуть списуватися додаткові витрати (поїздки, кіно, придбання шкільної та спортивної форми, канцелярське приладдя, додаткові заняття, таксі та зустріч – проводи в аеропорту, вихідні дні у опікунів тощо).

Отже, витрати на навчання у приватній школі США:

- оплата за рік навчання;

- оплата медичної страховки;

- реєстраційний збір школи;

- заставу на навчання в школі;

- депозит на «поточний рахунок» дитини в школі;

А також:

- віза в посольстві;

- авіапереліт на початку і наприкінці кожного семестру.

До навчальних закладів, що дають вищу освіту, в Америці відносяться університети і коледжі. На всій території держави існує понад 150 університетів. Всесвітню популярність по праву отримали Гарвардський, Єльський, Прінстонський, Стенфордський, Колумбійський Університет, Дартмутський і багато інших вищих освітніх установ країни. Студенти навчаються в них права, бізнесу, мистецтва, природничих наук і багатьом іншим видам діяльності. У них є можливість самостійно вибирати свою майбутню спеціалізацію, а відповідно до неї програму навчання. Університети готують кадри і для вельми непоширених областей, як, наприклад, генетика, охорона здоров'я, вивчення можливостей людського організму, сфера графічних комунікацій та багатьох інших.

Як і школи, всі університети США діляться на приватні і державні. На відміну від приватних, де навчання можливе тільки на платній основі, в державних університетах студенти зможуть отримувати стипендію, а також брати участь у грантах. В цілому навчання в вузах значно дешевше.

Принциповим фактором існування вищої школи США є платність освіти.

система-освіти-в-США

Кожен студент оплачує вартість освіти, оголошену університетом. При цьому, однак, розвинута широка система приватних і державних фондів і грантів, яка дозволяє частково або повністю покривати витрати студента на освіту. В більшості випадків найбільш здібні платять мінімальні суми. Вартість навчання наприкінці XX століття коливається від $3 000-S5 000 у рік (у державних) до$30 000 - $40 000 (приватних).

Університети, вартість навчання в яких становить $25 000-$40 000, є найбільш престижними, і їх випускники отримують практично гарантоване працевлаштування. Університети, в яких вартість мінімальна або близька до цих, практично набирають всіх бажаючих, але влаштування на роботу випускників цих вузів досить проблематично.

Однак вища освіта, особливо в елітних приватних університетах, частіше всього не була доступна для широких верств населення США внаслідок високої вартості. В результаті на початку XX століття виникла і швидко склалася система вищої освіти, яка пропонувала отримання професійно-орієнтованої освіти за два роки навчання і менше. В силу американської традиції будь-яке утворення, яке є продовженням шкільного віку, у США вважається вищим. Перший навчальний заклад такого типу було відкрито в 1901 році в штаті Іллінойс - Joliet Junior College. Далі навчальні заклади такого типу отримали найменування юніор-коледжів. Практично відразу цей тип навчальних закладів став масовим у силу своєї доступності. До середини XX століття їх було вже біля 500, а до кінця століття понад 1000.

Разом з професійними училищами «professional school» і системою початкового дворічного навчання в общинних коледжах (community college), особливо сильно розвиненою в 60-ті роки XX століття, вони утворили розгалужену мережу навчальних закладів, що представляють випускникам шкіл численні варіанти продовження своєї профосвіти в стислі терміни за прийнятну плату.

Спочатку юніор-коледжі копіювали і використовували програму перших двох років чотирьохрічних коледжів, але з 1907 року у навчальних планах таких коледжів з'явилися елементи професійної підготовки. В подальшому характер і зміст освіти в таких навчальних закладах істотно трансформувався, що привело до виникнення багатоваріантної системи програм підготовки і, як наслідок, до розгалуженої системи типів навчальних закладів «квазі-вищого» рівня. В 1917 році були прийняті спеціальні гарантії для професійного навчання в публічних школах, а в 1918 році комісія національної асоціації освіти з реформування-удосконалення середньої освіти проголосила сім основних принципів освіти, які визначним чином вплинули і на зміст начального етапу вищої освіти.

Отже, як бачимо, головним принципом, який характеризує освіту в США є її платність, що ставить перешкоди для отримання навчання.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!