Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 4. Навчання в Іспанії, як право та обов’язок іспанського студента

Навчання в Іспанії, право та обов’язок іспанського студента, освіта в Іспанії, вища освіта у Іспанії

« Назад

Сьогодні навчання в Іспанії стає все більш популярним як у Європі, так і за її межами. Ця європейська країна приваблює все більше відвідувачів, які хочуть не тільки насолодитися відпочинком на узбережжі, але і познайомитися з багатою культурою та історією, вивчити іспанську мову.

освіта-в-Іспанії

Серед тих, хто обирає навчання в Іспанії (і, насамперед, вивчення іспанської), шведи, голландці (14%), німці (10%), американці. Наші співвітчизники замикають п'ятірку країн, представники яких вибирають "освіта в Іспанії". Студенти, які пройшли навчання в школах, високо оцінюють рівень пропонованих програм: 97 % з них у подальшому рекомендують такий тип подорожі своїм знайомим неабиякою мірою цьому сприяє той факт, що освіта в Іспанії привабливо по співвідношенню ціна - якість

Навчання в Іспанії включає також навчання для дорослих, спеціалізоване навчання, таке як: школи прикладних мистецтв, курси мов, в тому числі курси іспанської мови для іноземців, художні школи.

З іспанського закону про систему освіти від 3 травня 2006 року іноземні студенти можуть здобувати вищу освіту в Іспанії.

Останнім часом вища освіта за кордоном стає все більш популярною. Так, наприклад, отримати вищу освіту в Іспанії на подив доступно. І приваблює воно не тільки тим, що можна досконало вивчити іспанську мову, але й отримати освіту студентів за всіма напрямами. Навчання в Іспанії, крім усього іншого, це ще і престижна європейська освіта.

З кожним роком кількість студентів, які приїжджають з усіх куточків світу, все збільшується. Для іноземних студентів при університеті організовані мовні курси, які можна пройти перед початком навчання. Чому варто зупинити свій вибір саме на Іспанії? Диплом, отриманий в Іспанії, є документом європейського зразка. Що відповідно стане надійною перепусткою для подальшої роботи в європейських компаніях.

Освіта в Іспанії має масу переваг, тому що акцент робиться на професійну спрямованість навчання. Всі предмети, що мають відношення до подальшої спеціалізації студента, вивчаються з першого курсу. Що потрібно для того, щоб вступити в іспанський ВУЗ? Для початку потрібно скласти іспит Selectividad (аналогія ЕГ). Для іспанських студентів і для іноземців він злегка відрізняється. Але в будь-якому випадку, підготуватися до нього необхідно ґрунтовно, так як після змін, внесених у 2010 році, іспит став набагато складнішим.

Підготовку до Selectividad проходять не тільки іноземці, але й іспанські студенти. Існують спеціальні курси підготовки, які тривають, як правило, 8 місяців. Абітурієнти за два місяці до проведення іспиту зобов'язані записатися в той чи інший університет із зазначенням факультету для подальшого навчання. А надалі, після здачі іспиту, вони висилають туди свої результати.

Навчання в Іспанії розраховано приблизно на 4-5 років. Маючи багаторівневу освіту, весь процес навчання ділиться на три цикли. Перший цикл відповідає російському ступеню «бакалавр», по закінченні якого присуджується ступінь Grado. Другий цикл — Master (російський «магістр»). І третій цикл — Doctor (відповідно «аспірантура»).

В Іспанії налічується близько 50 державних і понад 10 приватних університетів, офіційно визнаних державою. Вартість навчання в приватному і державному Вузі відрізняється в десятки раз і залежить від місця розташування навчального закладу.

Сучасні тенденції в мистецтві, дизайні і моді із завидною регулярністю народжуються в Мадриді і Барселоні, однак випробувані часом звичаї сієсти, барвистого фламенко і безстрашної кориди продовжують визначати характер цієї країни вічного сонця.

навчання-в-Іспанії

В плані вибору учбового закладу існують як комерційні, так і державні університети. Що стосується цін на освіту, то вони невеликі. Освіта в державному вузі може нараховувати від 700 євро (з різними стипендіями) до 10 000 (приватний вуз).

Вибір програм і кваліфікацій навчання у Іспанії дуже різноманітний, і створюються все нові програми, які намагаються пристосуватися до потреб економіки країни та самих учнів. Існують перспективи вступу в університет для людей старше 25 років, спеціальні курси з різноманітними тематиками при університетах, надається перспектива одержання другої вищої та післядипломної освіти з інтернету.

Структура оцінок находиться в межах від 0 до 10, при цьому беруться до уваги також частки.

Для вступу до закладу необхідно скласти спеціальний іспит - селективідад. Університетська структура (яка тільки в минулому році стала на шлях Болонської системи) зазнала досить вагомих змін. В минулому схема навчання відрізнялася, діяли вчені ступені з трьома роками навчання (дипломатура, ступінь в інженерії і ступінь в архітектурі) і 5-ма роками навчання (лисенсіатура).

Тепер же такі нововведення, що перший ступінь вищої освіти – "градо", відповідає бакалавру (4 роки). При цьому отримуваний диплом буде в тому числі європейським дипломом, визнаним в інших країнах Євросоюзу. Багато навчальних закладів надають змогу одержання подвійного диплома з двома кваліфікаціями і на іспанській та англійській.

Велика кількість студентів одержують додаткову післядипломну освіту - магістратуру та докторантуру.

Магістратура (або ступінь Майстра) як така не володіє чітким аналогом в українській системі освіти, можна вважати її схожою з українською аспірантурою, але при цьому вона поділяється на два підвиди. Існує ступінь офіційного магістра, яка пропонує більш науковий і дослідницький підхід до освіти, і спеціальний магістр - ступінь більш практичний, орієнтований на роботу. Іноді кожен університет створює і запроваджує свою ступінь спеціального магістра. Багато навчальних закладів пропонують практики і стажування після отримання освіти, що має сприяти запровадженню молоді в ринок праці. Саме тому багато студентів вибирають післядипломну освіту - як змогу прямого попадання на робоче місце та одержання досвіду.

Докторантура у свою чергу має чіткий пошуковий напрямок і триває в залежності від написання докторської роботи. Її аналогом в українській ступені освіти може вважатися кандидатський ступінь.

У зв'язку з економічною ситуацією в країні, як держава, так і молодь надають утворенню особливу важливість. Вважається, що нинішнє покоління іспанських студентів - найбільш підготовлене, тому що статистика вступу у вищі учбові заклади досить вагома, багато також завершують післядипломну освіту. Однак парадокс в тому, що при збільшенні загальної освіченості, перспектив застосування знань стало значно менше у зв'язку з кризою.

Найзатребуванішими спеціальностями у кризовий стан для Іспанії (при безробітті молоді приблизно 40%) є різноманітні технічні кваліфікації - інженери, комп'ютерщики. Також досить відомі аграрні, юридичні, бізнес, архітектурні та туристичні спеціалізації.

Іспанці завжди прославлялися серед іноземних туристів своїм незнанням мов. Тепер же ситуація видозмінюється, при цьому за останній рік можна помітити тенденцію збільшення в опануванні іноземних мов (перші позиції займають англійська, німецька та французька). Насамперед це пов'язано і з бажанням великої кількості спеціалістів відшукати роботу в інших державах Євросоюзу, і своєрідною робочою іммігрантською меккою для іспанців залишається Німеччина.

Держава прагне залучити закордонних студентів в Іспанію, що помітно в розмаїтті перспектив, які надаються іноземцям.

Студентське життя і освіта в Іспанії досить дешеві. Також варто зазначити досить серйозну технічну обладнаність ВНЗ відповідно до нових технологій.

Для вступу на навчання в Іспанії в деяких випадках необхідно здійснити процес омологації, тобто підтвердження документів - шкільного атестата, якщо ви хочете поступити на бакалавра, диплом слід підтверджувати при бажанні здобувати освіту на магістра і доктора. Зазвичай учбовий заклад висуває свої вимоги, іноді досить нотаріально зареєстрованого перекладу документів (у разі вступу на магістра,для прикладу, але завжди залежить від самого учбового закладу). Паралельно освіті студент також має змогу на роботу з неповним часом.

Також важливим моментом вступу є володіння іспанською мовою і, відповідно, підтвердження знання дипломом DELE - загального іспиту на знання іспанської мови для іноземців. Для іноземців надаються стипендії держави (MAEC-AECI), стипендії різних фондів (для прикладу у фонду Кароліна).

Отже, за іспанськими законами тільки університети можуть надавати вищу освіту, і в цьому сенсі Іспанія відзначається як країна консервативна.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!