Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 32. Оплата навчання в Італії залежно від матеріального забезпечення сім’ї

Оплата навчання в Італії залежно від матеріального забезпечення сім’ї. Вища освіта в Італії

« Назад

Сьогодні освіта в Італії знаходиться в стадії реформування. У відповідності з новими стандартами вона зводиться до європейської триступеневої моделі.

оплата-вищої-освіти-в-Італії

Бакалаврат. Освіта в Італії за цією програмою проводиться протягом 3-х років. Студенти Італії вивчають базові дисципліни, отримують необхідні професійні навички.

Магістратура 1 рівня. Навчання триває 2-3 роки. Студенти отримують поглиблені навички і спеціальні знання.

Постакадемічна освіта. Навчання включає аспірантури та магістратури 2 рівня.

Відзначимо, що деякі університети Італії дотримуються стандартної системи навчання.

Для вступу в університет Італії іноземному студентові необхідно підтвердити свої знання в області мови.

З метою просування італійської мови і культури італійський уряд заснував ряд стипендій для іноземних студентів, отримання яких можливо і для громадян України. Розподіл стипендій здійснюється через Італійський інститут культури. У якості претендентів на стипендію можуть виступати студенти і аспіранти, які навчаються в вузах за такими напрямами, як лінгвістика та література, мистецтво та мистецтвознавство, природничі науки та реставрація.

освіта-в-Італії

Стипендія дозволяє пройти навчання в італійському університеті або зайнятися науковими дослідженнями в італійських бібліотеках, архівах, музеях та інших закладах культури, що стосується і прав закордонних студентів. Якщо викладання у рамках обраної програми ведеться італійською, здобувачі повинні довести, що добре володіють мовою.

Крім того, деякі університети та літні школи Італії виділяють певну кількість стипендій для українських студентів, які удосконалюють знання італійської мови.

Оплата вищої освіти в Італії

Освіта в Італії в державних університетах є безкоштовною навіть для іноземних студентів. Але всі студенти в обов'язковому порядку повинні оплачувати спеціальні внески. Вони можуть бути як символічними (500 євро в рік), так і досить значними (4 тисячі євро на рік). Внески можна не платити, якщо ви демонструєте відмінну успішність.

Вартість освіти в Італії в недержавних закладах складає 6-12 тисяч євро в рік.

До витрат варто додати і проживання в гуртожитку чи оренду квартири (від 300 до кількох тисяч євро в місяць). Також обов'язково включіть в бюджет поїздки харчування. На нього буде йти 200-300 євро на місяць.

Оплата вищої освіти в Італії замінено словом податок на навчання, власне кажучи від назви суть не змінюється, вартість навчання залежить від престижності університету, обраної спеціальності та міста навчання, вартість може коливатися від 500 до 5000 євро в рік. Великий вплив на цю суму може мати матеріальне забезпечення італійських студентів, якщо прожитковий мінімум буде наближатись до середнього доходу на кожного члена сім'ї студента, то, ймовірно, оплата навчання в Італії буде також нижчою. Так ставка податку може бути знижена через гарну успішність кожного окремо взятого студента.

Вартість проживання в гуртожитку до 200 євро в місяць, другий варіант - це оренда квартири або кімнати на стороні, в такому випадку доведеться платити до 500 євро в місяць, вартість проживання у великих містах вище, також дуже дорого на півночі Італії і навпаки дешево на півдні, так як Ви знаєте південь Італії сільськогосподарський, а північ індустріальний, заможний. Життя в Італії дуже дороге в порівнянні з іншими країнами Середземноморського регіону.

студенти-Італії

Студентська віза оформляється в Італії за стандартним вимогам Євросоюзу. Права студентів за кордоном та місцевих студентів нічим не відрізняються. Необхідно подавати заповнену анкету, внутрішній і закордонний паспорт, міжнародну медичну страховку з покриттям 30000 євро. В якості фінансової гарантії виступає банківський рахунок з сумою як мінімум у розрахунку 1200 євро на місяць. Подається квитанція про оплату навчання в Італії та проживання. Також необхідні електронні транспортні квитки. Неповнолітні діти подають дозвіл від батьків на виїзд за кордон, такий дозвіл має бути нотаріально завірено.

Ситуація з безробіттям залишається напруженою, тим не менш успішні студенти Італії, які набрали достатню кількість балів з задоволенням можуть бути прийняті на роботу різними фірмами. Іноземним студентам дається півроку на те, щоб укласти трудовий контракт з місцевим роботодавцем, в цьому випадку вони мають право та вид на проживання, це є право студентів за кордоном.

Поступати в місцеві вузи можна після 18 років, необхідний як мінімум атестат 12 річної школи. Учні з Росії, України або Білорусі можуть перевестись на перший курс місцевого університету з другого року навчання на батьківщині, другий варіант закінчити підготовчі курси в Італії, що дасть можливість вивчити італійську мову, або покращити знання англійської. У будь-якому випадку іноземним студентам необхідно затвердити знання італійської мови за допомогою сертифіката.

Іспити передбачені при вступі на факультети, які користуються особливою популярністю, наприклад, на медика, юриста, будівельника. Іноземні студенти можуть подавати документи лише в один з вузів, що трохи знижує ймовірність поступлення, однак насправді вчинити дуже легко, важко залишитися після першого семестру. Отже, в приймальну комісію подаються атестат про середню освіту, який дорівнює 12 річному курсу навчання в середній школі Італії, мотиваційний лист, в якому необхідно розповісти чому був обраний саме цей вуз або взагалі Італія.

Система пільг є дуже поширена. По-перше, Вузи Італії щороку публікують конкурси для студентського оплачуваного співробітництва всередині самого закладу. Таким чином, студент Італії має можливість підробляти в самому університеті на неповний робочий день. Як правило, це місця в бібліотеках і студентських офісах.

По-друге, студенти Італії мають пільги на відкриття рахунку в банку, на пільговий проїзд у громадському транспорті, систему знижок, яка діє у всіх музеях, театрах, кінотеатрах.

Отже, в Італії створені всі умови для якісної вищої освіти і надана змога всім без винятку її отримати.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!