Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 3. Які переваги прав студентів у Франції

Які переваги прав студентів у Франції, вищі навчальні заклади Франції, переваги французької вищої освіти

« Назад

Вищі навчальні заклади Франції приймають як громадян країни, так і іноземців на абсолютно рівних правах. Іноземці проходять ті ж вступні випробування, вносять ідентичні з французькими громадянами грошові внески, користуються тими ж пільгами і фінансову підтримку від держави. Іноземці отримують такі самі дипломи державного зразка.

переваги-прав-студентів-у-Франції

Одним з основних умов вступу до ВУЗу є добре знання французької мови. Іноземним студентам часто навіть не доводиться здавати додаткових іспитів. А ось перелік документів, необхідних для вступу, досить великий:

- Завірені нотаріусом копії дипломів про середню освіту, перекладені, природно, на французьку мову;

- Перелік вивчених дисциплін із зазначенням оцінок і кількості прослуханих годин, теж перекладені та завірені нотаріально;

- Сертифікат, що підтверджує знання французької мови;

- Резюме;

- Лист, в якому студент наводить причини та доводи надходження до французького ВУЗу;

- Рекомендаційний лист;

- Закордонний паспорт з достатнім терміном дії.

До того ж, кожен університет має право пред'явити додаткові вимоги до переліку документів.

Друга вища освіта, здобута у Франції за близькою спеціальністю, дозволить іноземцям обзавестися дипломом міжнародного зразка (зі ступенем магістра або доктора) і без проблем отримати бажану роботу. Університети приймають охочих отримати ступінь доктора. Друга вища освіта також є і у вищих школах. У Франції є кілька вищих бізнес шкіл, де можна отримати ступінь MBA. До речі, навчання там проходить англійською мовою.

Іноземні студенти мають право працювати, починаючи з другого року навчання, і тільки у вільний від навчання час (менше 20 годин на тиждень). Для цього потрібно отримати дозвіл на роботу. Студентів, як правило, беруть на некваліфіковану роботу: догляд за дітьми та людьми похилого віку, прибирання, торгівля. З хорошим знанням мови можна влаштуватися і на більш високооплачувану роботу. Інформацію про працевлаштування та допомогу в пошуках роботи можна отримати у «Студентському союзі». Також іноземцям доступні стипендії на навчання (у розмірі 500 або 900 євро в залежності від курсу навчання), допомоги на оренду житла.

права-студентів

Переваги французької вищої освіти (в першу чергу перед освітою в США) в його доступності. Студенти-іноземці мають право навчатися абсолютно безкоштовно, та ще претендувати на французьку стипендії, гранти та інші пільгові системи. Разом з тим випускник отримує французький державний диплом, який приймаються країнами ЄС і іншими провідними державами світу. Найбільш цінуються фахівці, що отримали французьку освіту в сфері кулінарії, моди, парфумерії.

Перспективи отримання освіти у Франції привабливі. Разом з якісною освітою та дипломом міжнародного зразка, випускники отримують можливість отримати престижну роботу, залишитися в країні на постійне проживання, подорожувати країнами ЄС без перешкод.

Місячний бюджет прожиткового мінімуму студента у Франції

Бюджет складається з наступних складових: навчання + житло + харчування + транспорт + дрібниці на зразок інтернету.

Отже, мінімальний бюджет студента у французькій провінції це 800 € /місяць, в Парижі — 1000 € /місяць. Для тих, кому пощастило відхопити кімнату в гуртожитку — віднімаємо 100-150 євро.

Студентські пільги та інші авантажі

- Французька залізниця пропонує студентам та молоді від 12 до 27 років придбати дисконтну карту, яка дозволяє протягом року платити на 25% менше за квитки на всі поїзди в межах країни. Окупається покупка такої карти за дві поїздки за маршрутом Париж — Ніцца.

- Знижки на проїзд у міському транспорті, в залежності від населеного пункту, від 25 до 50%.

- Знижки для студентів при відвідуванні музеїв від 25 до 50%.

- Студенти мають різні знижки і привілеї і при відвідуванні кінотеатрів, дискотек, здійсненні туристичних поїздок і так далі.

студенти-Франції

Згідно з директивою міністра закордонних справ Франції, випущеної в травні 2011 року, іноземний студент, який отримав диплом зі ступенем Майстра у французькому вищому навчальному закладі і бажає отримати свій перший професійний досвід у Франції, може продовжити перебування у Франції, зробивши запит на тимчасовий дозвіл для пошуку роботи.

Термін перебування в країні для пошуку роботи становить 6 місяців. У разі, якщо за цей час випускник укладає робочий контракт за фахом, він має право відразу подати документи на річний, в результаті якого продовжується робочий вид на проживання. Контракт за спеціальністю дає право роботи на повну ставку. Якщо ж випускник після закінчення навчання поки не знайшов роботу за фахом, то він тим не менш має право працювати за будь-яким контрактом з обмеженням 60% від річного робочого часу (452 години протягом 6 місяців).

В даний момент ведеться активна боротьба за спрощення інтеграції молодих фахівців у Французьке суспільство. Так, організація Conference des Présidents d Université (CPU) спільно з адміністрацією ВНЗ звернулася з петицією до уряду з проханням спростити продовження навчальних віз на робочі для випускників французьких Вузів.

Крім того, продовжує діяти закон про те, що після 2-х років перебування у Франції випускники французьких Вузів зі ступенем Майстер і вище мають право подавати заявку на отримання громадянства! Основною умовою для отримання громадянства для випускників є наявність робочого контракту та постійних доходів, що дозволяють без посібників жити у Франції.

А так же закон про те, що будь-який іноземний студент Вузу має право працювати протягом усього року 20 годин на тиждень, а на канікулах повний тиждень.

Таким чином, можна зробити висновок, що навчання у ВНЗ Франції залишається одним із шляхів імміграції при цьому все важливішим постає підбір правильної і затребуваної спеціальності, а так само правильна і своєчасна подача документів після закінчення навчання.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!