Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 29. Право на гарантовану гідну стипендію за відповідність високим освітнім стандартам Франції

Право на гарантовану гідну стипендію за відповідність високим освітнім стандартам Франції

« Назад

Франція є одним з найбільш затребуваних центрів навчання за кордоном, запрошуючи рясну кількість іноземних студентів щороку з усього світу. На додаток до хорошого освітнього досвіду, навчання у Франції призводить до хороших можливостей кар'єри на міжнародному рівні після закінчення навчання. Франція більше відома своїм високим рівнем технологічного розвитку, культури та освітніх стандартів Франції, яка приваблює велику кількість молодих претендентів туди кожен навчальний рік.

освітні-стандарти-Франції

Протягом багатьох років, країна показала своє важливе місце в таких предметах, як математика, астрофізика, біологія, медицина, генетика, фізика та інші предмети. Коли ми бачимо минуле країни, у зв'язку з її внеском у науку і дослідження, ми бачимо, що її досягнення є величезними. Таким чином, багато іноземних студентів вибирають Францію для отримання вищої освіти за її технічного прогресу.

Чарівність Франції, вивчення її полягає в мотивуючій системі освіти для допитливих молодих умів, які створюють безперервне середовище навчання та академічного порога. Студенти з усього світу дивляться на Францію як найкращий варіант їх професійної освіти. Освіта, безсумнівно, відкриває шлях до великого життя кар'єри для студентів з усього світу, адже вони мають право на гарантовану стипендію у Франції.

Розраховувати на отримання стипендії іноземного студента у Франції може тільки молодь останніх курсів вузів або ті, хто вже закінчив вищу освіту і їде у Францію розробляти навчальний або науково-дослідний проект. Є шанс отримати гроші і у тих, хто працює над дипломною роботою або дисертацією. Уряд Франції пропонує великий спектр стипендій за всіма спеціальностями, які викладаються у Франції.

Навчальні стипендії у Франції (Bourse d études)

Ці стипендії у Франції на термін навчання один навчальний рік призначені для студентів останнього курсу вузів, які бажають продовжити свою освіту в рамках 2 циклу у Франції, з метою отримання диплома Вищої Школи або диплома університету рівня Master.

Вимоги до кандидатів відповідно до освітніх стандартів Франції:

- наявність диплома про вищу освіту не пізніше червня поточного року;

- громадянство і статус студента вузу;

- вік: до 35 років;

- добре знання французької мови.

Стипендії у Франції, які частково покривають витрати на навчання (Bourse partielle d études)

Ці стипендії у Франції надаються іноземним студентам, які виїжджають до Франції на 1-3 місяці в рамках угод між університетами. Розмір стипендії близько 350 євро на місяць, при цьому кандидат повинен доповнити цю стипендію як мінімум ще на 250 євро.

право-на-гарантовану-стипендію-у-Франції

Стипендії у Франції для покриття соціальної страховки (Bourse de couverture sociale)

Стипендію французького уряду для покриття соціальної страховки надає студентові, який її отримав статус стипендіатів французького уряду. Ця стипендія надає відчутну допомогу іноземним студентам і стажистам, які можуть оплатити більшу частину витрат на навчання у Франції. Стипендія призначена для студентів, записаних на перший або другий цикл французького вузу (тобто з першого року навчання до рівня Master).

Стипендії у Франції для написання дисертацій при спільному франко-українському науковому керівництві (Bourse de thèse en co-tutelle)

Для студентів-аспірантів можливе написання кандидатської дисертації з подвійним науковим керівництвом. Протягом трьох років стипендіат здійснює наукову роботу у Франції та Україні під опікою двох викладачів одного українського і французького. Кожен рік студент проводить 6 місяців у Франції та 6 місяців в Україні, що створюється як право закордонних студентів. В кінці цієї роботи він отримує подвійний диплом.

Стипендії у Франції на стажування (Bourses de stages)

Посольство Франції надає чотири типи стипендій на стажування:

- Навчальні стажування. Короткочасні стажування (1-3 місяці) пропонуються іноземним студентам з вищою освітою. Цей тип стипендій у Франції найбільш підходить аспірантам, бажаючим провести короткочасні дослідження у Франції. Студенти 4-х і 5-х курсів також можуть подати заявку на цю стипендію, але досьє аспірантів розглядаються в першу чергу.

- Професійні стажування. Стажування на строк від одного до трьох місяців пропонуються фахівцям з вищою освітою, які бажають підвищити кваліфікацію у сфері своєї професійний діяльності. Ці стажування поширюються на всі дисципліни, в тому числі, медицина, журналістика, аудіовізуальні засоби і кіно, музика, архівна справа.

- Педагогічні стажування. Ці стипендії у Франції дають змогу оплатити короткострокові літні стажування викладачам французької мови середніх шкіл і вищих навчальних закладів, які бажають підвищити кваліфікацію в галузі викладання французької мови.

- Лінгвістичні стажування. Короткострокові літні стажування пропонуються для студентів і аспірантів - майбутніх викладачів французької мови, а також для студентів немовних спеціальностей, які планують використовувати французьку мову у своїй професійній діяльності.

стипендія-у-Франції

Стипендії у Франції Гюстава Ейфеля

Стипендія «Ейфель» - це програма для найбільш талановитих кандидатів, що дозволяє сплатити повний курс навчання у Франції або його частину. Особливістю стипендій Ейфель є те, що представляти кандидатури для стипендії можуть тільки французькі навчальні заклади, в яких кандидати бажають навчатися з наступного навчального року. Зацікавленим кандидатам належить самим зв'язатися з обраною освітньою установою. Програма Ейфель виділяє два типи стипендій:

- Навчальна стипендія bourse d excellence Eiffel. Дозволяє сплатити один або два роки навчання у Франції, в залежності від того терміну, який потрібно кандидату для отримання диплома. Стипендії надаються за такими спеціальностями відповідно до освітніх стандартів Франції: економіка, менеджмент, інженерні науки, право, політичні науки, управління.

- Аспірантська стипендія Eiffel Doctorat. Ця стипендія у Франції пропонує студентам-аспірантам можливість провести один навчальний рік у країні в рамках спільної аспірантури. Кандидати відбираються французьким навчальним закладом, який зобов'язується прийняти кандидата на один рік навчання в аспірантуру. Переважними є 2-ої або 3-й рік навчання, за винятком особливих випадків. Максимальний термін навчання 10 місяців, без права продовження.

Програми навчання: інженерні науки, точні науки (математика, фізика, хімія), біо-науки і біо-технології, екологія, наука і технології інформації та комунікації, економіка, управління, право, політичні науки міжнародні відносини.

Запити на отримання стипендій у Франції розглядає спеціальний відділ у посольстві. Всі подробиці про стипендіальні програми французького уряду та правила їх отримання ви зможете отримати на офіційному сайті Посольства Франції. Там же можна скачати формуляри запитів на отримання стипендії, в яких є докладний список необхідних документів, які надають право на гарантовану стипендію у Франції.

І пам'ятайте наступне: стипендія у Франції покриє плату за навчання і житло. Розраховувати отримати гроші з французького уряду на кишенькові витрати - це тільки втрачати час. Тому якщо ви говорите бажанням гризти граніт науки у Франції - запасіться терпінням, вчіть мову, подавайте документи і пробуйте свої сили, адже це право студентів закордоном.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!