Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 28. Шпаргалка і французький студент – речі несумісні

Шпаргалка і французький студент – речі несумісні

« Назад

Досить часто ми чуємо вислів «Шпаргалка і французький студент – речі несумісні», невже це дійсно так? Спробуємо розібратись.

шпаргалки-і-французький-студент

Структура вищої освіти Франції потерпає сьогодні піднесення: якщо в 1980 році чисельність студентів нараховувала приблизно 1,2 млн. чоловік, то до 2001 року воно перевищило за 2 млн. і намагається збільшуватись. Немає такої кваліфікації, яку не можна було б здобути в одному з учбових закладів Франції, це є право студентів за кордоном. Кожен десятий студент, що отримує вищу освіту на французькій території, - іноземець.

На відміну від української рівень освіти закордоном більш сучасний та швидкий. Університетська освіта розподіляється на три цикли, по завершенню кожного з яких студент здобуває певний диплом.

Перший цикл розподіляється на два роки і закінчується екзаменом на здобуття диплома про загальну (DEUG) або науково-технічну (DEUST) університетську освіту. Багато хто зупиняється саме на цьому етапі, так як такий документ надає змогу віднайти гідну роботу і належить до прав студентів за кордоном.

Другий цикл формується з двох-трьох років навчання. По завершенні першого року здобувається диплом ліценціата (licence), а подальший завершується здобуттям диплома магістра (maitrise).

Нарешті, третій цикл передбачає ґрунтовне опанування обраної кваліфікації і супроводжується індивідуальною науковою діяльністю, тему якої претенденти зобов'язані обґрунтувати до вступу на програму. Успішно здійснивши цей етап здобувається диплом про спеціальну вищу освіту (DESS) або поглиблену освіту (DEA). Все це залежить від свідомості французького студента.

І це не випадково: французький уряд надає плідну увагу структурі освіти, на освіту затрачається 23% національного держбюджету. Франція посідає третє місце у світі з прийому іноземних студентів, поступаючись за цим рейтингом тільки традиційним лідерам - США і Великобританії.

рівень-освіти-закордоном

У чому ж причини такої зацікавленості до французьких ВНЗ у молодих людей зі всього світу? Річ у тому, що вища державна освіта тут повністю безоплатна і доступна іноземним студентам, які добре користуються французькою мовою. Рівень освіти закордоном одного студента обходиться державі в середньому 8 000 €, a студенти державних вузів платять лише вступний внесок в кількості біля 200-400 €.

Представимо собі, що вам потрібно з наступного року здобувати освіту в одному з університетів Сорбонни, де майже не існує вступних екзаменів, заплативши, в українському розмірі, якихось 12 тисяч гривень (які, до речі, рахуються не платою за навчання, а реєстраційним внеском). Звучить переконливо.

Проте в дійсності вступ до французького ВНЗ має вигляд трохи важчий — і, щоб казка стала реальністю, нам потрібно заглибитися в тонкощі структури французької освіти, а потім виявити неабияку стійкість на дорозі до зачислення у французький університет.

За якими дипломами їдуть у Францію іноземні студенти?

Загальні показники засвідчують, що 21% іноземних студентів вибирають опанування економіки і управління, в учінні яких французи традиційно сильні, потім йдуть точні науки (16%).

Однак профіль українських студентів у Франції не вписується в стандартні значення. Велика чисельність студентів прибувають сюди, щоб опановувати літературу і філологію — приблизно 23%. Економіка та управління залучили 19% українських студентів, слідом за ними розташувалися росіяни, які приїхали опановувати французьку мову (приблизно 15%).

Французька вища освіта по праву гордиться вдалим учінням інших предметів: політичних і соціальних дисциплін, медицини, права і, звичайно, мистецтва.

У Франції мережа вищих учбових закладів майже рівномірно поширена по всій території країни, що забезпечує права студентів за кордоном на освіту. Провінційні університети та вищі школи ні в чому не поступаються паризьким — і вдало конкурують з ними, виявляючи високі підсумки роботи учбової і наукової роботи. Французькі студенти одержують дохід і з самого факту перебування не в столиці, так як вартість життя в регіонах набагато менше, ніж у Парижі.

Готуючись до вступу в учбові заклади Франції, потрібно мати на увазі і фінансові умови зачислення. Іноземні студенти, які не є призерами французького уряду або інших комерційних фондів, мають довести існування у них достатніх коштів для проживання у Франції. Виписка з банківського рахунку, чеки або інші фінансові розпорядження повинні підтверджувати, що ви маєте в своєму арсеналі суму близько 430 € в місяць.

шпаргалки-у-Франції

Головне знати і про те, що, як і французькі студенти, студенти з України мають змогу працювати (не більше 19 годин у тиждень) — і таким чином забезпечувати своє проживання у Франції.

Різне уявлення про індивідуалізм європейців на прикладі французів підтверджується стовідсотково: дружба дружбою, а навчання нарізно, що пов’язано із свідомістю французького студента. І справа тут не тільки в менталітеті. Просто з самого дитинства учні, а потім і французькі студенти знають, що за списування або наради з одногрупниками настане страшне покарання.

Перездавати завалений іспит можна один раз і тільки через півроку. А якщо тебе застукали з шпаргалкою у Франції, то ти моментально вилітаєш з університету, і тебе протягом п'яти років ні в яку держустанову не візьмуть. І навіть на водійські права ти не можеш здавати! Ось тому французи навіть голови не повертають, якщо ти їм тикаєш під час заняття. Спочатку до цього дуже складно звикнути, особливо для наших студентів, які звикли до використання шпаргалок. Шпаргалка і французький студент дійсно – речі несумісні!

На перших курсах в Парижі немає усних іспитів, але тим серйозніше контроль списування. Існує особлива система написання річних робіт з певним планом, купою обов'язкових перевірок і т. д. До цього складно пристосуватися, і на симпатії викладача виїхати ну ніяк не вийде, навіть якщо він пам'ятає тебе по семінарам і добре до тебе ставиться. Між іншим, може статися так, що екзаменатор тебе взагалі знати не буде, так як середня кількість людей на потоці 500-600. У будь-якому випадку, при перевірці підсумкових робіт по праву, наприклад, викладачі ніколи не знають, хто автор, так як, на перший погляд, все анонімно (прироблений невеликий заклеєний куточок, крізь який не видно ні свого імені, ні номера картки).

Бувають виключення, тільки рідко!

Отже, Франція іноземців притягує своєю якістю життя, широкою культурною традицією, ідеєю рівності іноземних студентів — і, звичайно, багатопрофільною палітрою запропонованих навчальних програм. Кожен рік у французьких вищих навчальних установах здобуває освіту приблизно 3000 студентів з України та Росії. Вони одержують престижні дипломи, здійснюють стажування на французьких установах і просто подорожують по Європі.

Чому б не спробувати і Вам?

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!