Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 26. Право вільного відвідування занять у Сорбонні (Франція)

Право вільного відвідування занять у Сорбонні (Франція)

« Назад

Той, хто мріє про вільне відвідування занять, має змогу, нехай вступає до університету за кордоном, де студентам надано право вільного відвідування занять у Сорбонні (Франції).

право-вільного-відвідування-занять-у-Сорбонні

В даний час багато студентів мріють про можливість оформити для себе право вільного відвідування занять, і слід зауважити, що деяким це дійсно необхідно. У свою чергу, не всі з тих іноземних студентів, кому дійсно необхідно вільне відвідування, здатні самостійно організувати графік своїх занять і дотримуватися його. Тому вільне відвідування зазвичай дозволяють відмінникам-студентам старших курсів. Взагалі, коли ми говоримо «вільне відвідування», то маємо на увазі «індивідуальний графік відвідування».

Освіта в Сорбонні завжди було престижною. ЇЇ традиції пов'язані з багатою історією і багатьма великими людьми.

Виникнення університету датується 1215 роком. Саме тоді церковні навчальні заклади, розташовані на лівобережжі Сени об'єдналися і стали іменуватися Паризьким університетом. Через сорок років духівником Людовика IX (Роберой де Сорбоной) був створений коледж, де навчали богослов'я студентів з бідних сімей.

Незабаром він був перетворений у факультет богослов'я університету, який назвали Сорбонною.

У XVII столітті, так почав називатися весь Паризький університет. У різні роки тут навчалися Марія і П'єр Кюрі, Марина Цвєтаєва, Микола Гумільов, Максиміліан Волошин.

Освіту в Сорбонні історія пов'язує з іменами таких видатних вчених, як Антуан Лавуазьє, Жозеф Люссак, Луї Пастер, які в ньому працювали.

освіта-у-Франції

Цікаво, що почався як центр богослов'я, університет Сорбонна в Парижі з часом переростає в сучасний заклад з волелюбними традиціями. Наслідком став в 1968 році студентський страйк як розділення університету на окремі частини, що отримали свою автономію. Але вони мають деякі спільні навчальні та адміністративні одиниці (Національну школу хартій, Практичну школу вищої освіти, Академічний ректорат, Канцелярію паризьких університетів) і користуються однією Міжуніверситетською бібліотекою.

Освіта в Сорбонні - факультети на будь-який смак

- Париж-1 або Пантеон Сорбонна

Розташований на площі Пантеону. У ньому навчаються приблизно 40000 як місцевих так і іноземних студентів.

Тут пропонується навчання на факультетах економіки, права, міжнародних відносин, управління та менеджменту, історії, археології та мистецтв, географії, соціальних і політичних наук, філософії, історії, інформатики та математики.

Пантеон Сорбонна включає в свою структуру чотири інститути (соціальних питань праці, демографії Парижа, соціального розвитку та туризму).

- Нова Сорбонна або Париж III

Розташувався на вулиці Сорбонни. Спеціалізується на гуманітарному напрямку.

Має факультети мовознавства, латинської та французької мов, сходознавства, театро- і кінознавства і багато інших.

Тут навчаються близько 20 000 як місцевих так і іноземних студентів. При університеті є два інститути, які готують перекладачів та фахівців з Латинській Америці.

- Париж-Сорбонна або Париж IV (вулиця Віктора Кузена)

Спеціалізується на вивченні мов (грецької, латинської, англійської, італійської, румунської, країн Латинської Америки).

Є також факультети географії, історії, філософії, вивчення мистецтв, археології, музикознавства, французької мови та літератури.

При університеті працює дослідний інститут, який вивчає сучасні західні цивілізації, вища школа інформатики і комунікації, інститути фізкультури і спорту, є інститут релігієзнавства.

- Університет Рене Декарта або Париж V (вул. Еколь де Медсін)

Спеціалізація в основному медична (факультети дитячих хвороб, біомедицини, фізкультури і спорту, зубної хірургії, фармацевтики), але є і факультет психології та права, соціальних і гуманітарних наук, інформатики.

Є дочірній технологічний ВНЗ з відділенням медичного права.

Вузи Сорбонни вірні спеціалізації, яка дісталася від Паризького університету.

Освіта в Сорбонні слідує усталеним традиціям. Велика увага приділяється роботі з першоджерелами і лабораторним дослідженням. Наголос робиться на самостійну роботу.

Чому варто вибрати освіту в Сорбонні?

- Освіта в Сорбонні престижна і університет дає якісні знання.

- Дуже широкий вибір спеціальностей.

- Є можливість брати участь у практичних дослідженнях, що стосуються новітніх досягнень науки.

- До отримання диплома можна влаштуватися на престижну роботу.

- Навчання майже безкоштовно (фінансується державою).

Як вступити до Сорбонни, яке є правом студентів за кордоном?

Потрібно оформити деякі документи.

На бакалавра надаються такі нотаріально завірені та перекладені на французьку документи:

- копія атестату про середню освіту;

- табель за 10 - 11 класи;

- свідоцтво про народження (копія);

- заяву;

- здаються встановлені іспити (обов'язково з французької мови).

освіта-у-Сорбонні

У докторантуру або магістратуру:

- документи, які підтверджують, що вступник навчається на останньому курсі в університеті його країни;

- здається іспит з французької та проходить співбесіду;

- документи надаються не пізніше 6 місяців до дати, яка узгоджується з координатором.

За оформлення треба буде заплатити 960 Євро. Ще 1000 євро треба мати з собою на непередбачені витрати.

Для оформлення необхідно заповнити та надіслати заявку, пройти психометричні та мовні тести (вартість проходження 50 доларів), оформити договір учасника, а потім заплатити першу частину за оформлення (250 євро).

Права студентів за кордоном нічим не відрізняються від прав місцевих студентів. Необхідно буде подати закордонний паспорт, копію документів про освіту (включаються залікової книжки та довідки ВНЗ), чотири кольорові фотографії 3,5 х 4,5 (фон світлий, з посмішкою і відкритими вухами), копію сторінок паспорта.

Після отримання броні оплачується інша частина вартості оформлення.

Додатково надаються анкета на отримання візи (посольства), довідки про доходи, аффідавіт (нотаріально завірена спонсорська довідка), свідоцтва про шлюб і народження дітей (копії).

Якщо іноземному студенту ще немає 18, то має бути дозвіл батьків на виїзд (засвідчується нотаріусом). Треба внести депозит (поворотний) у сумі 110 євро та сплатити авіапереліт.

Студенти (віком до 25 років) отримують міжнародне посвідчення студента ISIC, за нього надається ряд знижок.

Які особливості системи освіти у Сорбонні?

Сорбонна – університет, вартість навчання в якому безкоштовна.

Іноземцю вступити сюди нелегко (місць недостатньо навіть корінним жителям). Але це можливо.

Вартість освіти в Сорбонні фактично нульова, адже університет отримує фінансову допомогу держави.

Зате за проживання доведеться платити і не дуже дешево.

Французька Сорбонна має свої традиції і тут доведеться вчитися на совість.

Така звична для наших студентів шпаргалка, може послужити приводом для виключення. Але відвідування занять у Франції вільне, пропуски не фіксуються.

Університет постійно адаптується під всі соціальні та технологічні зміни в суспільстві і створює своїм студентам всі необхідні умови для успішного старту їх професійної діяльності.

Сорбонна вчить своїх студентів думати вільно, будувати своє власне судження, тому випускники Сорбонни стають відповідальними і винахідливими громадянами, які можуть сприяти розвитку та вдосконаленню світу і його культур.

Специфічною рисою освіти у Сорбонні є дотримання середньовічних зразків процесу викладання.

Основна частина навчального часу проводиться студентами у вивченні першоджерел, або в лабораторії. Лекції являють собою процес самостійного вивчення декількох джерел студентами і подальше обговорення вивченого матеріалу, яке відбувається під керівництвом викладача.

Самостійність – основний принцип аналізу і опрацювання навчальних матеріалів освіти у Франції.

Іноземні студенти, які добре встигають у навчанні, можуть претендувати на стипендію, це належить до прав студентів за кордоном.

Вступ до Сорбонни – заповітна мрія для багатьох молодих людей з різних країн, в тому числі і з України. І ця мрія цілком здійсненна. Двері Сорбонни відкриті для представників усіх держав і народностей. Необхідно лише докласти трохи терпіння і зусиль, і тоді ваші старання напевно увінчаються успіхом, і ви з гордістю зможете назвати себе студентом одного з кращих європейських ВУЗів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!