Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 25. Демократично-недорога освіта в Іспанії. Право на знижку в перший рік навчання

Демократично-недорога освіта в Іспанії. Право на знижку в перший рік навчання

« Назад

Демократично-недорога освіта в Іспанії – це питання, яке хвилює багатьох батьків. Останнім часом навчання в Іспанії стало набувати завидну популярність: з одного боку, це можливість отримання диплома, визнаного в усьому світі, з іншого боку, оплата та ціни на освіту в Іспанії незрівнянно нижче, ніж у багатьох країнах Європи. Тих же, хто вирішив перебратися в Іспанію на постійне місце проживання, хвилює питання навчання їхніх дітей у школах і відповідно його вартість. Великою популярністю користуються іспанські спортивні школи.

Демократично-недорога-освіта-в-Іспанії

Демократично-недорога освіта в Іспанії передбачає три види загальноосвітніх шкіл: державні школи (colegios públicos), школи подвійного співфінансування або напівдержавні (colegios concertados), приватні коледжі (colegios privados).

У відповідності з Законом 2/2006 про Освіту, початкову і середню обов'язкову освіту, тобто з 6 до 16 років, отримують обов'язково і безкоштовно, що стосується і прав студентів за кордоном. Безумовно, безкоштовність навчання відноситься тільки до державних шкіл, хоча і тут вона досить відносна, так як форму, підручники, позакласні екскурсії та інші супутні витрати навчання оплачують батьки, ціна яких може досягати декількох сотень євро в рік.

Що стосується приватних коледжів в Іспанії, то в цьому разі держава фінансує тільки частину шкільних видатків, решту оплачує власник школи. 60,4% таких шкіл є школами, що фінансуються католицькою церквою, так звані colegios católicos, в іспанському народі отримали назву colegios demonjas, чернечі школи. Важливо відзначити, що ці школи не є суто релігійними і в них викладаються предмети загальноосвітньої програми, однак церква контролює процес вибору вчителів, тоді як в державних школах вчителі приймаються на основі обов'язкових результатів іспитів (Oposiciones). Батьки знову ж оплачують супутні навчання витрати, які найчастіше вище, ніж у державних школах, оскільки, наприклад, батьків можуть зобов'язати купувати форму тільки певної марки і т. д. Додатково, як правило, вводяться «обов'язкові» пожертви школі, які можуть досягати до 100-200 євро на місяць.

Оплата та ціни на освіту в Іспанії в приватних коледжах, безумовно, на порядок дорожче, ніж навчання в державних і напівдержавних школах. Разом з тим, багато приватних коледжів в Іспанії надають можливість навчатися за спільними іспано-англійськими або іспано-французькими програмами, що дозволяє здобути освіту одночасно на двох мовах і в подальшому поступити у вищі навчальні заклади Англії або Франції. Превалюють іспано-англійські приватні коледжі. Найбільш відомими є: Caxton College International Europa (Валенсія), king's college The British school of Madrid (Madrid). Також заслуговує уваги міжнародна американська школа Chester college International school (Сантьяго де Компостела), диплом про закінчення якої визнається в США. Оплата та ціни на освіту в Іспанії у даних школах від 500-700 євро в місяць, не включаючи додаткові витрати на проживання, екскурсії, шкільний автобус, харчування і т. д. При проживанні дитини на території приватного коледжу ціна може зрости вдвічі, що порушує права закордонних студентів. Часто батьки воліють відправляти дітей за кордон віком від 10-12 років, тобто початкову освіту, дитина отримує в Україні, а середню освіту в Іспанії.

оплата-та-ціни-ціни-на-навчання-в-Іспанії

Демократично-недорога освіта в Іспанії у державних університетах досить низька порівняно з іншими країнами Європи, якщо до цього додати невисокі ціни на проживання та харчування, то отримання вищої освіти в Іспанії для іноземних студентів стає дуже привабливою з економічної точки зору. Справді, ціна за один рік навчання при отриманні першої освіти в державному ВНЗ складає від 600-1000 євро. Тобто кожен студент має  право на знижку в перший рік навчання у Іспанії. Варто відзначити, що в приватних іспанських університетах ціна за навчання значно вище, це слід враховувати при виборі навчального закладу. Що ж стосується магістерських програм, то в даному випадку ціна за весь курс навчання складає від 2500-3000 євро.

Іноземні студенти мають право навчатися у наступних державних університетах:

- Факультет управління підприємствами та бізнес-адміністрування: Universidad Carlos III Madrid (Університет Карлоса 3 в Мадриді), Universidad Pompeu Fabra (Університету Помпеу Фабра в Барселоні).

- Економічний факультет: Universidad Pompeu Fabra (Університету Помпеу Фабра в Барселоні), Universidad Carlos III Madrid (Університет Карлоса 3 в Мадриді), Universidad Autónoma de Barcelona (Автономний Університет Барселони).

- Медичні факультети: Universidad de Valencia (Університет Валенсії), Universidad Autónoma de Madrid (Автономний Університет Мадрида), Universidad Autónoma de Barcelona (Автономний Університет Барселони),

- Факультет архітектури: Universidad Politécnica de Madrid (Політехнічний Університет Мадрида), Universidad Politécnica de Cataluña (Політехнічний Університет Каталунії), Universidad de Navarra (Університет Наварри).

- Факультет образотворчих мистецтв: Universidad Politécnica de Valencia (Політехнічний Університет Валенсії), Universidad Complutense de Madrid(Університет Комплутенсе в Мадриді), Universidad de Barcelona (Університет Барселони).

В цілому ж в Іспанії налічується близько 50 державних і 10 приватних університетів, якими користуються студенти із закордону.

Демократично-недорога освіта в Іспанії на одному і тому ж факультеті в приватному університеті може перевищувати в десять разів вартість навчання на тому ж факультеті, але в державному ВУЗі.

З прийняттям нового закону про освіту 2012 року оплата та ціни в Іспанії в державних університетах збільшилася приблизно на 30%, а для іноземних студентів як мінімум у два рази.

Отже, вартість першого року навчання на медичному факультеті в Університеті Барселони становить близько 2372 євро, а в Кадісі, Севільї, Кордобі або Малазі, що знаходяться на півдні країни, всього лише 757 євро (станом на 2014-2015 рік).

Перший рік на хімічному факультеті в тому ж Університеті Барселони варто 2146 євро, а в університетах Андалусії 772 євро.

1516 євро коштує 1-ий рік на факультетах права, економіки та психології в Барселонському Університеті. Навчання на економічному факультеті в Гранаді Вам обійдеться в 757 євро, в Країні Басків – 860 євро. А у Валенсії перший рік на факультеті права варто лише 980 євро.

На психолога найдешевше вчитися в Гранаді і Севільї 757.

На історичних факультетах різниця не така помітна, але Університет Барселони і тут тримає першість – 1516 євро за перший рік навчання.

У приватних університетах оплата та ціни на освіту однакова, як для іспанців, так і для іноземних студентів.

Наприклад, приватний мадридський університет Сан Пабло (Universidad CEU San Pablo de Madrid) – один з найдорожчих. Навчання на медичному факультеті складе 16880 євро в рік перші 3 роки, і 10116 євро в рік наступні три роки. На психологічному факультеті рік навчання коштує 8970 євро в рік, на економічному – 9570 євро. Відкриття особової справи – 590 євро.

право-на-знижку-в-перший-рік-навчання

Найпрестижніший серед приватних університет Наварри має такі ціни за перший рік навчання на спеціальності, які користуються найбільшим попитом у іспанців: факультет права 10530 євро; економіки 11 800 євро; медичний факультет 13 820 євро, архітектури 12 280 євро, гуманітарні науки — двох мовна програма 8 475 євро.

Університет Саламанки з 2014 року став одним з найдорожчих університетів для іноземних студентів після Мадрида і Барселони.

Оплата річна. Можна сплачувати одноразово за весь рік у вересні, а можна розбити оплату на 3 частини. Існує також  право на знижку в перший рік навчання у Іспанії.

В цілому Іспанія надає прекрасні можливості отримання європейської освіти, будь то загальноосвітні навчальні заклади, післявузівські програми, мовні або спортивні школи. При цьому існують як дорогі, так і цілком економічні програми.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!