Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 24. Опіка над студентським працевлаштуванням у Іспанії

Опіка над студентським працевлаштуванням у Іспанії, працевлаштування студентів у Іспанії

« Назад

Опіка над студентським працевлаштуванням у Іспанії набуває дедалі більшого значення.

опіка-над-студентським-працевлаштуванням-в-Іспанії

Золотий вік іспанської освіти припав на епоху Відродження. Вплив Іспанії тоді поширювалася на весь світ, захоплюючи Південну Америку, де воно сильне і понині. З тих пір багато води витекло, на тлі успіхів янкі велич колись могутнього королівства потускніла. Проте і зараз в цій країні можна отримати добру освіту.

Система освіти Іспанії регулюється двома основними законами - "Загальним законом про освіту" (Ley General de Educacion) 1970 року та "Законом про загальну структуру системи освіти" (Ley de Ordenacion General del Sistema Educativo), який набрав чинності у 1992 році. Другий закон був прийнятий для деталізації положень першого, але на ділі привніс в нього досить істотні зміни і намітив контури нової системи освіти Іспанії. Зараз проводиться ще одна реформа, яка повинна завершитися лише в 2020 році.

Відповідно до "Закону про загальну структуру системи освіти" (Ley de Ordenacion General del Sistema Educativo), який набрав чинності у 1992 році, кожен студент має право працевлаштуватись в Іспанії під час навчання.

Працевлаштування в Іспанії — це найкращий спосіб для іноземних студентів отримати надалі високооплачувані посади від провідних роботодавців. Стажування допоможе в реальних робочих умовах підвищити твій професійний рівень та вдосконалити знання іспанської мови ділового спілкування. Ти побуваєш в найкрасивіших містах Європи, познайомишся з багатою культурою і мистецтвом Іспанії, а також отримаєш досвід проживання далеко від дому.

Багато іноземних студентів, що навчаються у ВУЗах, хотіли б працевлаштуватись в Іспанії у процесі навчання. Однак навіть найрішучіші молоді люди можуть виявитися збитими з пантелику законодавством про права іноземних громадян на роботу.

І все ж, поєднувати роботу і навчання в Іспанії не так складно, як здається на перший погляд.

Перше, що потрібно запам'ятати: всі володарі студентського виду на проживання в Іспанії мають працювати 20 годин на тиждень, це є право студентів за кордоном.

Таким чином, виходить, що студент працевлаштовується в Іспанії на неповний робочий день. Якщо ж роботодавець пропонує роботу в рамках повного графіка, то таку зайнятість законодавство дозволяє не більше ніж на три місяці в році і притому на період, не обтяжений навчальним процесом.

працевлаштування-в-Іспанії

Іншими словами, повна зайнятість можлива тільки під час практики або літніх канікул.

Трудові відносини зі студентами краще всього оформляти офіційно. Однак для того, щоб укласти контракт з роботодавцем, студенту доведеться отримати особливий дозвіл на працевлаштування в Іспанії. Для цього краще всього заздалегідь подбати про збір наступного пакету документів.

Список документів, необхідних студенту в Іспанії для оформлення робочого контракту:

- Закордонний паспорт;

- Чинний ідентифікаційний номер іноземця, NIE;

- Документ з університету, який містить розклад навчальних годин (робота не повинна збігатися з заняттями);

- Спеціальний заповнений бланк, підписаний роботодавцем.

Ці документи передаються в міграційну службу провінції, на території якої планується трудова діяльність. Саме міграційна служба встановлює опіку над студентським працевлаштуванням у Іспанії.

У Естрахерію Іспанії також повинен надати документи для оформлення трудового контракту роботодавець:

- Трудовий контракт з працівником з зазначенням часу початку і закінчення роботи;

- Реєстраційні документи фірми;

- Папери, що підтверджують платоспроможність підприємства (декларація про сплату прибуткового податку чи податків на діяльність компанії);

- ІПН компанії.

Після отримання дозволу на роботу слід відвідати органи соціального захисту Seguridad Social, де працівникові присвоюють страховий номер, який потрібно показати роботодавцю. Без нього трудовий контракт не може бути оформлений.

Важливо!

Дозвіл на працевлаштування в Іспанії дійсний, тільки на термін, зазначений у трудовому контракті, на час дії візи або на період навчання в університеті або коледжі. Це означає, що як тільки термін дії студентської картки закінчиться – дозвіл втратить свою юридичну силу.

Де можна віднайти інформацію про працевлаштування студентів в Іспанії?

В Іспанії щодня видають понад 100 газет, які публікують реальні вакансії. Радимо звернути увагу на El Pais, ABC, El Mundo, El Periodico, La Vanquardia, – всі ці видання містять свіжі вакансії для працевлаштування студентів в Іспанії. Більше оголошень ви знайдете в підсумкових тижневих випусках. Природно, регіональні і місцеві видання також публікують оголошення про вакансії.

Газети німецькою, французькою, англійською мовами, що видаються в основних туристичних зонах, теж пропонують читачам список вакансій, необхідною умовою яких є знання іноземної мови. Міжнародна преса публікує в основному вакансії для менеджерів вищої ланки, висококваліфікованих фахівців. Спеціалізовані видання, відповідно, – джерело вакансій в Іспанії.

Сайти з електронними версіями видань, які допоможуть вам працевлаштуватися в Іспанії: elmundo.es, abc.es, larazon.es.

працевлаштування-студентів-в-Іспанії

В Іспанії існує традиційних чотири станції радіомовлення: RNE, SER, COPE, ONDA CERO, які транслюють у всіх провінціях. Крім цього, є багато місцевих радіостанцій з програмами про працевлаштування  в Іспанії. Іспанське телебачення є громадською власністю, хоча на території країни і транслюють передачі приватних каналів. Іспанське телебачення (Television Espanola), є загальнонаціональним і володіє двома автономними телеканалами. Це Telemadrid, ETB в країні Басків, TV3 в Каталонії, TVG – Галісія, Cadena 9 – Валенсія, Cadena SUR – Андалусія. Приватні канали, які працюють на всій території Іспанії, Antena 3, Tele 5, Cadena +, Особливою популярністю користується передача «Тут є робота», (Aqui hay trabajo), що транслюється з понеділка по п'ятницю о 9:30 на телеканалі TV 2.

Іспанія – найбільш розвинена промислова країна. Якщо брати Англію чи Францію, то працевлаштування в Іспанії оплачується менше. Але і прожитковий рівень теж значно нижче, тобто виходить, що то на те й виходить. До того ж робота в Іспанії для українців і для громадян цієї країни досить специфічна, вірніше має свої особливості:

- після обіду починається сієста, а це значить, що більша частина роботи припадає на дообідній час;

- більшість робіт у цій країні сезонні. Наприклад, в сезон завжди багато роботи в сільськогосподарській галузі.

Отже, студенти закордоном мають всі перспективи знайти роботу під час навчання та літніх канікул, щоб заробити собі на власні потреби.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!