Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 23. Право студента Іспанії на інформацію. Свобода від постійного витрачання коштів на підручники

Право студента Іспанії на інформацію. Свобода від постійного витрачання коштів на підручники

« Назад

Право студента Іспанії на інформацію нерозривно пов'язане з таким поняттям, як правова культура людини взагалі, її освіченість і моральність. Студент – повноправний член суспільства, тому повинен вчитися захищати свої права.

свобода-іспанських-студентів-від-витрачання-коштів-на-підручники

В цілому обсяг прав та обов'язків студентів можна вважати досить збалансованим. Особливо переконливим є та обставина, що обов'язки студентів державних і недержавних вищих навчальних закладів практично збігаються. Разом з тим, як і у випадку з правами, обов'язки позначені як вимоги досить загального характеру, тобто при їх трактуванні можуть виникнути істотні розбіжності, якщо цією справою займуться студент і викладач.

Зарубіжне законодавство нерідко дає безліч прикладів більш детальної регламентації статусу студента в частині його обов'язків та визначає права студентів за кордоном.

В чому особливість прав студентів з кордоном?

Так, у федеральному законі Австрії про організацію університетів та навчання в університетах перераховані наступні специфічні обов'язки іноземних студентів: негайно інформувати університет про зміну прізвища й адреси; у встановлені терміни подавати заяву про продовження навчання, у разі передбачуваного припинення навчання своєчасно подати заяву; у встановлені терміни записуватися на здачу іспиту і забирати заяву про складання іспиту. Обов'язки багато в чому зумовлені свободою навчання і пересування у період навчання, характерною для західної моделі освіти. І ні слова – про загальні дисципліни. Однак австрійські студенти, як і студенти Німеччини, зобов'язані оплачувати навчання, що регламентується у правах студентів за кордоном.

У законі про університети Іспанії навчання названо єдиним обов'язком, яке одночасно є і правом студентів Іспанії. Інші обов'язки визначаються статутом університету.

Далеко не всі студенти знають, що у них є права, а не тільки обов'язки по відношенню до навчального закладу. Багато хто помилково вважають, що статут вузу, в якому вони навчаються або правила гуртожитку, в якому вони проживають, є істинною в останній інстанції. А ректор вузу або навіть вахтер (якщо розмова про гуртожитках) можуть самовільно відраховувати або виганяти з студентського гуртожитку, порушуючи при цьому права студентів за кордоном.

Не виняток становить і Іспанія, де студенти також мають свої права, перш за все, право студента Іспанії на інформацію.

Студент вищого навчального закладу має право отримувати від адміністрації вищого навчального закладу інформацію про становище в сфері зайнятості населення Іспанії.

Обов'язків у студента, як не дивно, всього два! Додержуватися законів, статуту, правила внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу і виконувати графік навчального процесу та вимоги навчального плану.

право-студентів-Іспанії-на-інформацію

Основне питання, яке хвилює студентів, які отримали візу Д терміном всього на 3 місяці і приїхали в Іспанію, що ж робити далі, які права студентів за кордоном, чи мають вони право на інформацію?

А далі потрібно отримати студентську резиденцію (картку іноземного студента tarjeta de estudiante) або, як ще її називають, студентський вид на проживання TIE. Він дає Вам багато приємних привілеїв: замінює візу і дарує необмежену кількість днів перебування на території Іспанії, гарантує безвізовий в'їзд і виїзд в усі країни Євросоюзу, а також до себе на батьківщину в будь-який час у межах дії студентської картки. Вам присвоюється ідентифікаційний номер іноземця NIE, дається теоретичне право на суміщення навчання з роботою до 4-х годин в день. Ви отримуєте можливість відкрити рахунок у банку Іспанії, а також право користуватися зручною системою bicing і купуєте інші права, якими володіє місцеве населення.

Тобто, кожен студент, не залежно від того, чи він з Іспанії, чи з іншої країни, має цілковите право студента Іспанії на інформацію про навчання та перебування на території країни, в якій здобуває освіту.

Не тільки українська молодь їде здобувати вищу освіту за кордоном, але й іноземці штурмують наші вузи. Зараз в українських університетах навчається понад 60000 іноземних студентів. Їх кількість з року в рік зростає - за останні п'ять років воно збільшилося в півтора рази. Більшість іноземців вибирають медицину (диплом медика отримують 16062 студента) і технічні спеціальності (13970 студентів), потім йдуть гуманітарні та економічні науки.

Цікавий факт: на навчання до нас їдуть не тільки з країн третього світу або країн-сусідів, а й з благополучної Європи (таких студентів - близько 5%).

Свобода іспанських студентів від витрачання коштів на підручники

Як відомо, витрати на отримання вищої освіти не обмежуються оплатою обраного курсу. Ті, хто збирається на навчання до Іспанії, відмінно знають, що в бюджеті необхідно передбачити витрати не тільки на харчування і проживання, але ще й на придбання необхідної літератури. На практиці сума, в яку обходиться покупка підручників, може виявитися досить істотною, причому як для зарубіжних, так і для місцевих студентів. Варто зауважити, що існує свобода іспанських студентів від витрачання коштів на підручники.

З метою зробити навчання в університетах іспанської столиці ще більш доступним, група викладачів місцевих вузів запустила новий проект. Сенс його полягає в тому, що підручники, які відповідають офіційній програмі, прийнятої в університетах Мадрида, будуть представлені в цифровому варіанті. Їх можна буде скачати в Інтернеті, причому абсолютно безкоштовно для того, щоб забезпечити свободу іспанських студентів від витрачання коштів на підручники. Навчання в Іспанії стане ще більш доступним!

Основною метою проекту стало бажання знизити витрати для студентів, з якими пов'язане отримання вищої освіти. Адже щороку учням іспанських вузів доводиться купувати нові підручники. Відмінно обізнані про те, що багато студентів університетів Мадрида вельми обмежені в засобах, викладачі приступили до перекладу підручників із звичайного формату в цифровий, тобто забезпечили свободу іспанських студентів від витрачання коштів на підручники.

Інформацію про розвиток цього проекту регулярно публікує на своєму порталі громадський рух «Зелена хвиля», одним із завдань якого є підтримка вищої освіти в країні. Як стало відомо, студенти вже можуть завантажити підручники з іспанської мови, природничих наук, технології, літератури та деяких інших дисциплін, що належить до прав студента в Іспанії.

права-студентів-Іспанії

З метою розширення програми, а також популяризації її серед зацікавлених осіб розробники цифрових версій підручників взяли участь у мадридському книжковому ярмарку. Новій ініціативі був присвячений спеціальний стенд. Творці проекту впевнені, що їхня ідея приверне багатьох, хто хотів би надати допомогу у розвитку програми, а також запропонувати нові способи зробити навчання в університетах країни більш доступним для її жителів. І в той же час зацікавить тих, хто отримує сьогодні інформацію про навчання в Іспанії - вартість програм, вибір спеціальностей, умови вступу тощо. Не виключено, що проект буде розширюватися і охопить не тільки вищі навчальні заклади іспанської столиці, а й університети в інших містах країни.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!