Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 22. Відсутність сесії в Іспанії. За і проти для студента

Відсутність сесії в Іспанії. За і проти для студента. Освітній процес в Іспанії

« Назад

Відсутність сесії в Іспанії давно приваблює студентів зі всього світу.

відсутність-сесії-в-Іспанії

Іспанія - це не тільки найкраща країна для курортного відпочинку, це країна з багатою культурою, яскравим характером і стародавніми традиціями. Тут можна отримати вищу освіту, яка зробить вас бажаним співробітником найкрупніших компаній. А можна підвищити кваліфікацію, пройти курси і оволодіти новою професією, вивчити іноземну мову і навчитися танцювати. Крім того, що б ви не вивчали, кухарська справу або медицину, інноваційні технології або культуру, навчання в Іспанії дасть вам можливість вивчати і вдосконалювати свою іспанську та англійську мови.

Навчання в Іспанії напрочуд доступне. І це не тільки вивчення іспанської мови. Навчання в Іспанії - це ще й можливість отримати престижну європейську освіту.

Щороку в Іспанію приїжджають вчитися тисячі іноземних студентів практично з усіх куточків світу. Чим же знаменне навчання в університетах Іспанії? Які переваги та недоліки вищої освіти в Іспанії.

Selectividad - це аналог українського єдиного державного іспиту, який необхідно здати для зарахування в іспанський університет або вищу інженерну школу. Це право студента за кордоном.

Selectividad для іноземців трохи відрізняється за змістом від того, що здають самі іспанці. І хоча підготовка до нього необхідна, більшість українських студентів, з тих, хто здавав selectividad, всі в один голос стверджують, що іспит не складний.

Практика показує, що абітурієнтів та студентів хвилюють зазвичай різні речі. Це повною мірою стосується і тих, хто запланував для себе навчання в Іспанії. Якщо поступлення в іспанський ВНЗ поки тільки в планах, майбутній студент навряд чи думає про те, як він буде здавати першу сесію в Іспанії і захищати диплом. Ні, поки його хвилюють питання більш насущні, приміром, в яку суму йому обійдеться навчання в Іспанії - вартість навчання в різних навчальних закладах країни може вельми істотно відрізнятися. Або як не завалити екзамен Selectividad, який йому доведеться здавати нарівні з випускниками місцевих шкіл.

А ось коли навчання стає реальністю і наближається перша сесія в Іспанії, грошові питання, як правило, відходять на другий план. І студента тепер хвилює, чи зможе він успішно скласти іспити і стане в нагоді йому тут українська практика використання шпаргалок та інших не цілком легітимних методів.

Навчання в Іспанії зробить з будь-якого студента ледаря?

Як правило, всі страхи «наших», що навчаються в іспанських вузах, розсіюються вже на першій же сесії, адже спостерігаємо відсутність сесії в Іспанії як такої. Почати з того, що місцевих викладачів не хвилює таке сакраментальне питання, як відвідуваність. І навіть якщо ви не були присутні на жодній лекції і викладач бачить вас, по суті, перший раз, це зовсім не означає, що іспит ви неодмінно завалите.

Інший момент, який є одкровенням для тих, хто вибрав для себе навчання закордоном і має намір здавати першу сесію в Іспанії, - відсутність усних іспитів. Навіть знання мови перевіряється в письмовому вигляді. Наскільки ефективною є подібна перевірка - окреме питання. І тут, як мовиться, перед студентами відкривається простір для маневру. І маневр цей зовсім не обов'язково буде включати заборонені методи. Хоча спокуса може виявитися досить великою. Адже на іспитах дуже часто дають вправи, які вже були досконально розібрані в класі.

Втім, і у тих, хто не збирається вдаватися до списування і шпаргалок, завжди залишається шанс успішно скласти навіть той предмет, в якому він не дуже добре розбирається. Адже, згідно з правилами, за якими організовано навчання в Іспанії у вищих закладах, кожен іспит можна здавати до шести разів, це є право студента за кордоном. Правда, на рік дається не більше двох таких спроб. Але дуже часто складаються ситуації, що дозволяють цілком офіційно обійти це правило: викладач дає своїм студентам можливість скласти іспит достроково, ще до призначеної дати. У цьому випадку у кожного з них з'являється цілком законна друга спроба.

переваги-та-недоліки-вищої-освіти-в-Іспанії

Іноді в кінці сесії в Іспанії призначається додатковий день для переекзаменування, яким також можна скористатися.

Знаючі студенти добре засвоїли: відомості в іспанських вузах здаються зазвичай через кілька тижнів після офіційної дати іспиту. А значить, можна спробувати домовитися з викладачем і перездати, що є перевагами вищої освіти в Іспанії.

Якщо все ж навіть після цих спроб складний предмет не скорився, то завжди залишається можливість переекзаменування у вересні. А приємний бонус полягає в тому, що багато викладачів на цьому іспиті, не бажаючи створювати своїм учням додаткових складнощів, дають те ж саме завдання, яке було минулого разу, що також є правом студентів за кордоном.

Чи може викладач «завалити» студента?

Теоретично така можливість існує - на тлі, як кажуть, особистої неприязні. І навіть той факт, що після 4 невдалих перездач іспити приймає комісія, може не врятувати. Але на практиці подібне трапляється вкрай рідко - якщо трапляється взагалі.

Недбайливим студентам, у яких склалася думка, що навчання в Іспанії, вартість якої вони успішно оплатили, - це порожня формальність, потрібна для отримання диплома, необхідно мати на увазі: якщо вони не здали предмет з шести спроб, їх чекає неминуче відрахування.

Як поводитися з викладачем? Як живуть студенти закордоном?

Багатьом українським абітурієнтам дуже дивно буває спостерігати відносини іспанських студентів і викладачів. Вони можуть здаватися вельми неформальними. До викладачів можна звертатися на «ти», їх можна розпитувати про речі, що не відносяться до досліджуваного предмета. Але спостерігаючи подібне панібратство, потрібно мати на увазі: межі все ж є, і переходити їх не можна.

Зимова сесія в Іспанії починається в кінці січня. Перед зимовою сесією у студентів проходять Різдвяні канікули, приблизно з 23 грудня по 7 січня, коли ви можете з'їздити додому, щоб відвідати своїх рідних або відправиться в подорож по Іспанії чи Європі.

Літня сесія в Іспанії проходить в червні.

сесії-в-Іспанії

Якщо ви хочете, щоб виплачена за навчання в Іспанії вартість навчання не пропала даремно, потрібно засвоїти просте правило: викладач тут завжди правий. І сперечатися з ним не варто. Тому нерідко можна спостерігати, як студенти, які в перервах між лекціями не проти пройтися на зустріч тому чи іншому вчителю, при особистій зустрічі всіляко запобігають перед ним. І якісь їхні виверти варто, можливо, взяти на озброєння тому, хто хоче, щоб його навчання в Іспанії проходило легко і гладко.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!