Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 21. Інтенсивність життя студента Іспанії. Право на вільний час та відпочинок

Інтенсивність життя студента Іспанії. Право на вільний час та відпочинок

« Назад

Іспанія є одним із студентських центрів Європи. Щорічно тисячі студентів приїжджають на навчання до Іспанії. Хтось вибирає цю країну для здобуття вищої освіти або вивчення іспанської мови, інші прямують сюди за програмами обміну або в рамках програми Erasmus, а хтось через інтенсивність життя студента Іспанії. Великою популярністю користуються бізнес-школи, розташовані в Барселоні і Мадриді, які пропонують, зокрема, отримання диплома MBA, при цьому вартість навчання та проживання значно нижче, ніж у багатьох інших європейських країнах.

право-іспанського-студента-на-вільний-час-та-відпочинок

Однією з характерних рис іспанської освітньої системи є її досить чітко виражений національний характер. Він виявляється, по-перше, в явному домінуванні державних вузів над приватними, а по-друге, в строгому контролі над якістю програм. Національний інститут якості та оцінки (Instituto Nacional de Calidad y Evaluacion), що діє під егідою Міністерства освіти, уважно стежить за діяльністю навчальних закладів та щорічно публікує свої звіти і рейтинги. Кожен вищий навчальний заклад захищає права студентів в Іспанії.

Система освіти Іспанії зараз трансформується відповідно до загальноєвропейської моделі (бакалавр-маґістр-доктор), в якій домінуючим є право іспанського студента на вільний час та відпочинок.

У систему вищої освіти входять 74 університети (серед них 48 державних і 19 приватних), а також вищі технічні школи (Escuelas Tecnicas Superiores), університетські школи (Escuelas Universitarias) і університетські коледжі (Colegios Universitarias). Дипломи і ступені першого циклу можна отримати в кожному з цих навчальних закладів; ступені другого і третього циклів - в університетах і Escuelas Tecnicas Superiores.

Найстарший з них - Університет Саламанки - веде свою історію з 1218 Тут колись навчалися Сервантес, Кальдерон, Лопе де Вега. Дотепер його іноді називають іспанським Оксфордом. Чи не менше славиться і столичний Мадридський університет - великий навчально-науковий комплекс, до складу якого входить 19 факультетів, 6 університетських шкіл, 30 інститутів, 12 шкіл професійної спеціалізації і відома на всю країну Вища школа інформатики. В університеті навчаються 27 тис. студентів. Один з найбільших - Університет Барселони, в якому особливою популярністю користуються факультети медицини, права і філософії. У цьому ж місті розташований університет ESADE (його бізнес-школа входить в десятку кращих в Європі). У цьому вузі є програми не тільки на іспанській, а й англійській мові.

інтенсивність-життя-студентів-в-Іспанії

У числі молодих і тих, які динамічно розвиваються, виділяються університети Севільї та Валенсії, що одночасно є великими науково-дослідними центрами, які особливу увагу звертають на права іспанських студентів на вільний час та відпочинок. В університеті Гранади сильним вважається факультет готельного та туристичного менеджменту. Цю ж професію можна отримати у Вищій школі туризму Euroaula, що діє при університеті Жирони.

В Іспанії є і вузи нового типу, орієнтовані на найсучасніші спеціальності. До них відноситься, наприклад, Іспанський центр нових професій (Centro Espanol de Nuevas Profesiones) з філіями в Барселоні, Мадриді та Ла-Коруньї. Він готує маркетологів, дизайнерів, фахівців з реклами.

Освіта в Іспанії: чи живуть студенти весело?

Вступ до університету чи інституту для вчорашнього школяра - це не тільки надія через кілька років отримати диплом про вищу освіту, що є правом студента в Іспанії. Це ще і очікування того інтенсивного веселого студентського життя, про яке він не раз чув. Варто зауважити, що подібні очікування для багатьох учнів вітчизняних вишів повною мірою виправдовуються. КВН, студентські капусники, спільні поїздки і походи, навіть горезвісна «картопля» - все це зближує студентів і дозволяє проводити вільний від навчання час так, щоб потім було про що згадати.

Чи можуть розраховувати на подібне ті, хто обирає для себе освіту в Іспанії? Наскільки інтенсивним є життя студентів іспанських вузів? Чи стануть роки, проведені в одному з університетів Іспанії, кращими у вашому житті?

Щоб відповісти на ці питання, варто прислухатися до слів тих, хто вже отримав іспанський диплом. Але думки їх часом виявляються досить суперечливими. Ми розбили їх на дві великі групи.

«Освіта в Іспанії - це нудно!»

Дуже часто до такого висновку приходять ті, для кого студентське життя - це в першу чергу спілкування, причому зі своїми одногрупниками та однокурсниками. Що ж, якщо ви мріяли про те, як після лекцій будете потягувати пивко або підете в кіно зі своїми нерозлучними колегами по навчанню, швидше за все, вас спіткає розчарування.

Справа в тому, що система навчання в університетах Іспанії дуже відрізняється від української. І не тільки груп, але навіть і курсів у звичному розумінні цього слова може не бути. Адже кожен студент сам складає для себе навчальний план, адже це право студента в Іспанії. Крім того, немає необхідності з маніакальною завзятістю конспектувати кожне слово викладача - всі лекції в роздрукованому вигляді можна взяти на кафедрі. Тому не рідкість, коли на теоретичних заняттях присутні лише кілька людей. Зате на іспит є кілька десятків.

Кочувати з аудиторії в аудиторію організованою групою, як у нас, тут не прийнято. Списків груп немає, немає старост, активістів чи відстаючих. Це може здатися досить бентежним для багатьох українських абітурієнтів. Іноді складно навіть окреслити межі курсу, так як у студента в одному навчальному році можуть бути предмети і з першого, і, наприклад, з третього курсу - така особливість організації вищої освіти в Іспанії.

Отже, звичних нашій людині видів колективної активності, заснованої на тому, що студенти навчаються разом, тут практично немає.

право-студента-в-Іспанії

«Університети Іспанії - це класне місце, де вирує інтенсивність життя студента Іспанії!»

Є і така думка. І воно, варто визнати, має під собою певні підстави. Якщо ви не любитель тісних компаній, спаяних роками дружби, а не проти повеселитися з тими, з ким вам траплялося перекинутися буквально парою слів, в університетах Іспанії є для цього всі умови. Причому в університетах в прямому сенсі цього слова. Справа в тому, що дуже часто студенти «тусуються» прямо у вестибюлі або коридорах альма-матер. Тут у багатьох навчальних закладах не забороняється навіть пити пиво, це є право іспанського студента на вільний час та відпочинок. Чи варто дивуватися, що в вестибюлях постійно збираються компанії, а багатьом студентам протягом декількох днів так і не вдається дійти до аудиторії?

Є й інші види спілкування іспанських студентів. Приміром, в ясний теплий день - а таких на батьківщині кориди видається чимало - вони люблять повалятися на травичці газонів університетського кампусу. Звичайно, з незмінною банкою пива. Тим більше що ціни на цей напій в буфеті досить демократичні - дешевше просто не знайти. А якщо хочеться більш активних веселощів, можна організувати вечірку або приєднатися до вже оголошеної, що також є правом іспанського студента на вільний час та відпочинок. Як зібрати компанію, якщо вам рідко доводиться спілкуватися з одними і тими ж людьми більше декількох разів підряд? Дуже просто: розмістити оголошення на університетській дошці або на найближчих стовпах. У ньому зазвичай вказується ціна вхідного квитка і адреса закладу, де передбачається тусити.

Можливо, ті, хто вибирає для себе освіту в Іспанії, очікували від студентського життя більшого. Напевно, так, як живуть українські студенти, не вміє організувати своє життя учнівська молодь в жодній іншій країні світу. Але іноді доводиться вибирати між інтенсивністю життя студента Іспанії і престижним дипломом, який можна отримати після закінчення навчання. Саме ті, хто зробив вибір на користь останнього, і складають основну масу молодих людей, які вирушають сьогодні здобувати освіту в Іспанію або іншу європейську країну.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!