Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 20. Диференціація платності та безоплатності при вступі до німецьких навчальних закладів

Диференціація платності та безоплатності освіти в Німеччині

« Назад

Якісна і доступна освіта в Європі користується великим попитом. Однак лише кілька країн надають можливість іноземним студентам навчатися в своїх університетах безкоштовно. У їх число входить Німеччина. У цій провідній європейській країні реально отримати бюджетне навчальне місце в одному з престижних університетів, для навчання (бакалавр або магістр) за одним з численних спеціальностей і напрямків.

студенти-німецьких-вузів

Німецькі університети об'єднують багатство академічних традицій і використання у навчанні найсучасніших технологій. Щорічно в Німеччині навчаються близько 150 тис. студентів з практично всіх країн світу.

Освіта в Німеччині - якісна і доступна!

Відмінна новина: для того, щоб стати студентом одного з 300 університетів Німеччини, здавати вступні іспити не знадобиться! Щоб отримати можливість отримати освіту в Німеччині, достатньо мати атестат, сертифікат про знання англійської або німецької мови, провчитися щонайменше чотири семестри в акредитованому вищому навчальному закладі. Також можливе надходження через коледж довузівської підготовки (штудиенколлег), для вступу в який досить відучитися 2 семестри в акредитованому університеті або мати атестат з відзнакою.

Вартість освіти в Німеччині становить від 0€ (безкоштовне навчання в державних університетах) до 700 € за семестр. Часто навчання в престижних державних німецьких університетах обходиться дешевше, ніж навчання на платному відділенні вузів України або СНД.

Вартість навчання, як і вартість життя студента в Німеччині залежить від міста. Після зарахування в університет ви отримаєте статус студента і студентський квиток. Це значно зменшить витрати на проживання в Німеччині завдяки численним знижок для студентів. Студентів, які особливо відзначилися, або добре себе проявили, заохочують стипендіями, кошти на які надходять з різних благодійних фондів. Також студенти в Німеччині маю право на підробіток.

Після закінчення навчання, віза на перебування у Німеччині продовжується на строк від одного до півтора років для пошуку роботи. У разі успішного працевлаштування з'являється можливість продовження візи та отримання виду на проживання.

освіта-в-Німеччині

Навчання в Німеччині – унікальні переваги:

- Безкоштовне навчання в державних німецьких ВНЗ.

- Можливість перевестися з українського вузу.

- Без складання вступних іспитів.

- Можливість складання індивідуального навчального розкладу.

- Великий вибір напрямів і навчальних спеціальностей.

- Можливість зарахувати вивчені раніше предмети.

- Можливість працювати паралельно з навчанням (до 120 днів у році).

- Низькі витрати і висока якість життя.

- Можливість проходити лікування в кращих медустановах за пільговою студентською страховкою.

- Різні студентські пільги і знижки на весь час навчання.

- Можливість подорожувати по Європі за студентською шенгенською візою.

- Можлива відстрочка від призову в армію на час навчання.

- Можливість отримати досвід роботи в європейських компаніях під час навчання.

- Престижний, всесвітньо визнаний європейський диплом.

- Для випускників: можливість працевлаштування та отримання ВНЖ.

навчання-в-німецьких-університетах

Навчання в Німеччині відкриває перед вами грандіозні перспективи для кар'єри і для життя в цілому!

Незнання німецької мови не є перешкодою!

Шлях до безкоштовної освіти в німецькому університеті починається з відвідин мовної школи: без сертифіката DSH або TestDAF (іспити на знання німецької як іноземної, у разі навчання англійською – TOEFL або IELTS) документи іноземного абітурієнта не можуть бути прийняті вузом.

Вартість курсів німецької мови у Німеччині порівнянна з вартістю курсів в Україні або СНД, а вивчення мови завдяки постійному знаходженню в мовному середовищі пройде значно швидше.

Після успішного закінчення курсів, ви отримуєте можливість отримати якісну безкоштовну вищу освіту в Німеччині.

Але не все так добре як здається! До недавнього часу навчання в усіх державних вузах Німеччини було безкоштовним.

У Німеччині можна безкоштовно отримати не тільки першу, але і другу вищу освіту як німецькою, так і англійською мовою. За законом, навчання в державних вузах цієї країни безкоштовно для всіх, включаючи іноземців. В окремих випадках винятки робляться для аспірантів, вільних слухачів і студентів, термін навчання яких перевищує чотири роки.

У більшості випадків для успішного вступу достатньо відповідати основним критеріям відбору.

Вимоги до вступників:

- Сертифікат про отримання середньої освіти, або Hochschulzugangs berechtigung.

- Знання англійської або німецької мов на достатньому для навчання рівні.

- Підтвердження фінансової спроможності для оплати оренди житла, харчування та інших витрат під час навчання.

- У ряді випадків іноземні студенти повинні пройти ряд тестів, що визначають знання мови, на якому проходить навчання, рівень кваліфікації в досліджуваної області і здатність витримувати навчальне навантаження.

- Студентська віза для жителів країн, що не входять в ЄС.

- Заявка на вступ в університет повинна бути заповнена з урахуванням обраної дисципліни. У вузах Німеччини ряд популярних предметів мають обмеження на прийом студентів з-за кордону, наприклад, медицина, фармакологія і стоматологія.

- Медична страховка, дійсна на весь час навчання в країні.

Вартість більшості бакалаврських програм у державних вузах Німеччини становить 100 євро за семестр, з яких 50 євро йдуть на продовження студентської карти, а ще 50 – в рахунок адміністративного збору. Таким чином, майже всі витрати під час навчання – це витрати на оренду житла та харчування.

Кілька років тому Німеччина намагалася перейти на систему самофінансування вузів. І хоча ця спроба не увінчалася успіхом, деякі університети і зараз стягують плату за навчання, насамперед за програмами рівня магістр. Тому абітурієнтам таких програм варто бути особливо уважними при виборі вузу.

З 2014-го року навчання безкоштовно у всіх регіонах Німеччини:

- Баварія (Bavaria);

- Баден-Вюртемберг (Baden-Württemberg);

- Берлін (Berlin);

- Бренбург (Brenburg);

- Гамбург (Hamburg);

- Гассен (Hesse),;

- Мекленбург-Західна Померанія (Mecklenburg-West Pommerania);

- Нижня Саксонія (Lower Saxony);

- Північний Рейн-Вестфалія (North-Rhine-Westphalia);

- Саксонія (Saxony);

- Шлезвіг-Гольштейн (Schleswig-Holstein).

Навчання в приватних університетах, аспірантурі та за програмами, тривалість яких перевищує 4 роки, доведеться оплачувати. Однак вартість платної освіти в Німеччині невисока. Наприклад, вартість довгострокових програм складає до 800 євро за семестр плюс адміністративний збір.

На відміну від Німеччини, в Нідерландах вища освіта платна, проте багато вузів пропонують студентам різноманітні стипендії та гранти, які частково або повністю покривають вартість навчання, а в деяких випадках і проживання.

Зараз відбувається перехід на платну систему і практично не залишилося вищих навчальних закладів, які не стягували б плату зі студентів. Її розмір встановлюють влади федеральних земель, тому в різних вищих школах Німеччини вона може розрізнятися. В середньому за семестр потрібно заплатити €500. Далеко не найвища вартість в Європі, що робить вищу освіту у Німеччині такою привабливою. Але це базова ставка. Іноземним студентам доводиться нести додаткові витрати, наприклад, платити так звану опіку, яку здійснюють міжнародні відділи при вузах.

Отже, як бачимо, освіта в Німеччині як платна так і безоплатна. Все залежить від того, який навчальний заклад ви виберете.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!