Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 16. Обмеження права вступу у ВНЗ в Китаї

Обмеження права вступу у ВНЗ в Китаї для китайських та іноземних студентів

« Назад

У багатьох людей, які вивчають китайську мову, рано чи пізно виникає одна цікава думка: «А чи не поїхати мені в Китай?» і там відповідно продовжити своє навчання. Дійсно, навчання в Китаї дуже популярно і сьогодні багато з тих, хто ще кілька років тому мріяв про освіту де-небудь у Західній Європі, змінюють свої плани і вирішують отримувати знання та диплом саме в Азії. Правда, з китайської сторони існує ряд вимог, які потрібно виконати для успішного зарахування на навчання, про них ми і поговоримо більш докладно.

вступ-до ВНЗ-у-Китаї

Загальні правила вступу до університетів Китаю

Подати документи для вступу у китайський університет може будь-який бажаючий при виконанні наступних умов:

- абітурієнт повинен бути повнолітнім;

- абітурієнт повинен мати атестат про середню (повну) освіту;

- хороше знання китайської або англійської мови.

Крім перерахованих обов'язкових умов у вступника повинні бути хороші знання з основних предметів, весь конкурс в деякі вузи країни досягає двох тисяч чоловік на місце.

Кожен вузів в Китаї має свої правила прийому, однак є деякі загальні.

У зв'язку з тим, що документи для вступу на наступний рік оформляють у лютому-березні, заяву про прийом слід подати в січні. Це гарантує, що ви не прострочити подачу документів, і у вас буде достатньо часу, щоб підготувати необхідний пакет.

Документи, які необхідні для вступ до університетів Китаю:

- заява про прийом;

- атестат про середню освіту або диплом міжнародного бакалаврату (IB Diploma), якщо вуз входить в список;

- два листи-рекомендації англійською або китайською мовою від викладача або роботодавця;

- медична довідка за встановленою формою;

- паспорт та його ксерокопія;

- ксерокопія платіжного доручення про сплату реєстраційного внеску (він становить близько 50 доларів).

Підготовчі курси для вступу в ВНЗ Китаю

Для того, щоб вступити, а потім і успішно завершити навчання в університеті або коледжі Китаю необхідно підтвердити знання мови відповідними сертифікатами. TOEFL або IELTS – для англійської мови, HSK – для китайської.

HSK – це кваліфікаційний іспит на знання китайської мови для тих, хто не є його носієм. Він проводиться кілька разів в рік і за його результатами можна вступати в будь-який вуз країни.

Знати китайську мову досконало при вступі до ВНЗ для іноземного студента необов'язково, однак є такі університети, де навчання без нього неможливо. У зв'язку з цим в Китаї є безліч курсів при ВНЗ, які пропонують навчання китайській грамоті «з нуля».

вступ-до-навчального-закладу КНР

В основному курси йдуть тривалістю від місяця до року. У деяких університетах є і дворічні курси, проте вони користуються меншою популярністю. Найпопулярнішими вважаються літні школи, які дають необхідні знання для подальшого успішного навчання.

Слухачів курсів китайської мови розподіляють у групи за результатами попереднього тестування та співбесіди. Таким чином, можна бути впевненим у тому, що весь матеріал буде піднесений коректно і у відповідності з отриманими раніше знаннями.

Більшість програм підготовчих курсів «заточені» під здачу іспиту HSK. Деякі університети вимагають певний рівень володіння мовою. Наприклад, Пекінський університет не приймає студентів з результатом нижче четвертої сходинки.

Також підготовчі курси можна умовно розділити на дві категорії: державні та приватні. Їх головна відмінність полягає в тому, що державні курси пропонують своїм слухачам крім навчання допомогу в пошуку житла та оформлення візи. При вступі на приватні курси всі організаційні питання доведеться вирішувати самостійно.

Китайський уряд створив кілька програм з відбору і перетворення своїх університетів до рівня міжнародних. Приїзд іноземних студентів стимулюється виділенням стипендій та грантів на навчання. У нинішньому році іноземцям виплачується близько двадцяти тис. стипендій. З метою залучення якомога більшої кількості іноземних студентів в Китаї скасовані відомчі обмеження на прийом студентів.

Згідно з прогнозами експертів популярність навчання в Китаї в найближчому майбутньому буде зростати більшими темпами, так як якість вже відповідає міжнародним стандартам, а вартість істотно менше вартості навчання у європейських країнах, навчання в США, в Росії. До того ж, як не крути, Китай розвивається величезними темпами і явно мітить до ще більших висот. У найближчі 7-10 років наявність китайської освіти, поряд зі знанням національної мови, традицій дасть величезну перевагу випускникам, які бажають будувати свою кар'єру на міжнародному ринку.

Всі університети Китаю мають просторі території, відмінну облаштованість, добре укомплектовану навчально-освітню базу, сучасне технічне оснащення корпусів і все необхідне для проведення дозвілля.

Іноземних студентів розміщують у студентських гуртожитках, окремо від китайських студентів. Надаються кімнати можуть бути різних рівнів і відповідно мати різну вартість.

У Китайській Народній Республіці п'ятсот університетів, які мають право приймати на навчання до себе іноземних студентів. Безперечними лідерами в цьому питанні є Пекінський і Фуданьський університети.

Міністерство освіти КНР розробляє генеральний план з реформування системи вступних іспитів та порядку прийому до ВНЗ.

У 2014 році в Китаї скоротилося число бажаючих вступити в магістратуру. За даними Міністерства освіти КНР, в цьому році заявку на вступ до магістратури подали 1,72 млн. осіб, що на 40 тисяч осіб менше, порівняно з минулим роком. За повідомленням Пекінської екзаменаційної комісії, в цьому році заявку на вступ в університети Пекіна подали близько 250 тисяч осіб, що на 7,85% менше порівняно з 2013 роком.

Пекінські університети одними з перших в країні замінили систему отримання безкоштовної додаткової освіти спеціальними університетськими стипендіями, а також скасували вікові обмеження на вступ до магістратури. Університетська стипендія, що передбачає безкоштовне навчання, надається лише студентам, які набрали певну кількість балів. Для студентів, що бажають самостійно оплачувати своє навчання, немає ніяких обмежень.

При цьому вікові обмеження стосуються іншого соціального аспекту. Раніше китайські ЗМІ повідомляли, що студенти пекінських вузів, які отримали ступінь магістра і мають право подати заявку на отримання «хукоу» (постійної прописки), повинні бути не старше 27 років.

За повідомленням Chongqing Daily, серед 38 тисяч осіб, які подали заявки на вступ до ВНЗ  Чунцина, налічується всього близько 100 осіб старше 40 років.

Цай Йонмин, голова приймальної комісії Університету міжнародного бізнесу та економіки (University of International Business and Economics), говорить, що керівництво університету вітає кандидатів у віці 30-40 років, що бажають продовжити навчання в галузі державного і ділового адміністрування, тобто за програмами MBA і MPA. На думку фахівця, люди, які досягли цього віку, мають достатні професійні навички, багато з них є підприємцями. Отримання додаткових знань повинно позитивно позначитися на їхній кар'єрі.

У минулі вихідні в Китаї відбувся загальнонаціональний іспит для вступників в магістратуру. За повідомленням Цай Йонмина, в цьому році контролюючим органам довелося докласти максимум зусиль, щоб блокувати WiFi-доступ.

навчання-студентів-у-Китаї

Цього року на вступному іспиті в Університет міжнародного бізнесу та економіки були присутні 3300 осіб. Кожен абітурієнт повинен був пройти перевірку перед входом до приміщення для складання іспиту. Ідентифікаційні картки абітурієнтів перевіряли двічі, щоб ніхто не зміг скласти іспит за іншу людину. Під час іспиту абітурієнтам не дозволялося залишати приміщення.

Вступ до університетів Китаю останнім часом стає все більш популярним, так як якість освіти в цій країні зростає, а економіка розвивається; тому випускники вузів і фахівців подальшому можуть працювати у багатьох східних країнах.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!