Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 15. Право на необмежену китайську стипендію

Право на необмежену китайську стипендію

« Назад

Стипендія Уряду КНР є стипендією для іноземних учнів в китайських вузах, наданої Міністерством освіти КНР, згідно з угодою, освітнього обміну з відповідними урядами, установами, навчальними закладами та інтернаціональними організаціями. Міністерство освіти доручив Державному комітету з розпорядженням стипендійним фондом для студентів, приймати і управляти іноземними учнями, які користуються стипендією уряду Китаю. Шанхайський університет є одним з китайських вузів, які приймають іноземних учнів, які користуються стипендією уряду Китаю.

право-на-китайську-стипендію

Види Стипендій Уряду КНР і як подати заявку?

1. Стипендія Уряду КНР

Ця стипендія є повною або неповною стипендією для іноземних учнів в китайських вузах, наданої Міністерством освіти КНР, згідно з угодою, освітнього обміну з відповідними урядами, установами, навчальними закладами та інтернаціональними організаціями. Цю стипендію отримують студенти, магістри, доктори, які навчаються в китайських вузах, і іноземні учні, які вчать китайську мову в китайських вузах. Заявник повинен подати заявку зацікавленим урядовим галузям, органам, ВНЗ своєї держави або акредитованим китайським посольствам (провідним консульствам) в даних державах.

2. Стипендія Уряду КНР "Велика стіна"

Цю стипендію тільки отримують учні, послані в китайські вузи ЮНЕСКО. Заявник повинен подати заявку комісії ЮНЕСКО своєї держави або штабу ЮНЕСКО.

3. Стипендія чудових учнів

Цю стипендію отримують іноземні магістри і доктори в китайських вузах з високою оцінкою навчання і моралі. Заявник має подати заявку до Державного комітету з розпорядженням стипендійного фонду для учнів через рекомендацію свого вузу в Китаї.

4. Стипендія переможців HSK

Ця стипендія надана Міністерством освіти Китаю іноземним студентам в Китай на стажування китайської мови, які досягли хороших результатів в іспитах різних рівнів китайської мови за кордоном Китаю. Заявник повинен подати заявку акредитованим китайським посольствам (провідним консульствам) в даних державах або організатор іспиту подає заявку Державній комісії управління фондами іноземних студентів.

5. Об'єкт дослідження китайської культури

Цей об'єкт підтриманий Міністерством освіти Китаю та встановлений для тих експертів і вчених, хто приїжджає в Китай на короткотермінові дослідження. Заявник повинен подати заявку Державної комісії управління фондами іноземних учнів з рекомендацією зацікавлених ВНЗ, органів або акредитованого китайського посольства (провідного консульства) в даних державах,а також без цієї рекомендації

право-на-стипендію

Що включають в себе стипендії уряду КНР?

1. Повна стипендія: вартість навчання (дослідження), невідкладної медичної допомоги, основних посібників, житла, проживання, одноразову допомогу на облаштування та одноразове відшкодування міжміських транспортних витрат.

2. Часткова стипендія: одне або кілька змістів повної стипендії.

3. Кошти міжнародного туризму: в принципі міжнародного туризму за свій рахунок, за винятком особливих узгоджених.

Міністерство освіти КНР (МОУ) несе відповідальність за надання китайських урядових стипендій та доручає китайській стипендіальний раді (КСС) проводити набір іноземних студентів і займатися китайськими урядовими стипендіальними програмами. Іноземні студенти у відповідності з китайськими урядовими стипендіальними програмами будуть розміщені в 94 китайських закладах вищої освіти, визначених МОЗ. В цих установах на вибір студентів пропонується понад 300 дисциплін у різних областях: наука, технології, агрономія, медицина, економіка, правознавство, менеджмент, освіта, історія, гуманітарні науки і філософія.

Заснована МОУ у відповідності з освітніми угодами з обміну або Меморандумі про взаєморозуміння, досягнутим китайським урядом та урядами інших країн або міжнародними організаціями, китайська урядова стипендіальна програма надає як повні так і часткові стипендії для іноземних студентів та вчених. Програма дає право стипендіатам вчитися в Китаї в якості студента, аспіранта, вивчати китайську мову, проходити стажування. Претенденти можуть звернутися за стипендією в органи народної освіти або китайські дипломатичні місії в їх рідних країнах.

Китайська стипендійна рада розгляне документи всіх претендентів, отримані від уповноважених органів, щоб провести необхідні узгодження з запропонованими установами. Заяви не будуть розглядатися, якщо вони не відповідають стандартам, або пакет документів є неповним. Ті заяви, які будуть відповідати вимогам, направлені в різні установи, і остаточне рішення про присудження стипендії будуть прийняті освітніми установами. Узгоджені місце навчання, спеціальність і тривалість навчання не повинні змінюватися. Якщо претендент до подання заяви звертався і отримав схвалення навчального закладу (з перерахованих у Довіднику), претендент повинен докласти відповідні листи про прийом для посилання на приймаючий інститут.

Претенденти на стипендію, прийняті китайськими освітніми установами, будуть офіційно підтверджені як Стипендіати китайського уряду з повідомленням від Міністерства освіти Китаю.

Китайська стипендіальна рада відправить список допущених студентів, повідомлення про прийом та бланк заявки на візу для навчання в Китаї ( JW 201) координаційні органи до 31 липня, щоб ті переслали документи студентам.

Згідно з критеріями щорічного звіту стипендіатів китайського уряду, стипендіати, які отримали можливість навчатися в Китаї більше одного року, повинні брати участь у щорічній атестації. Університет проведе всебічну перевірку, включаючи аспекти навчальної діяльності, ставлення до навчання, відвідуваність, поведінку, заохочення або покарання, і т. д. Ті, хто витримає щорічну перевірку, будуть розглядатися на отримання стипендії в наступному навчальному році. Ті, хто зазнає поразки у щорічній перевірці, будуть тимчасово позбавлені стипендії на наступний навчальний рік або відраховані.

Претенденти можуть вибрати 3 установи і 1 спеціальність за власним бажанням з 94 китайських навчальних закладів, визначених Міністерством освіти Китаю.

стипендія-правительства КНР

Для цього потрібно вивчити довідник китайських навчальних закладів, що навчають іноземних студентів за програмою китайської урядової стипендії, або веб-сайт КСС (http://www.csc.edu.cn). Претенденти повинні вибирати тільки з перерахованих в Довіднику установ і спеціальностей.

Отже, Китайська урядова стипендія надає великі можливості для якісного навчання та виховання молоді.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!